Dohoda o pracovní činnosti

Od: Datum: 15.08.14 16:41 odpovědí: 1 změna: 15.08.14 17:20

Dobrý den, neví někdo jak je to s výpočtem zdravotního pojištění u dohody o pracovní činnosti? Vydělám si na tuto dohodu kolem 6000,- Kč. Ve výplatnici jsem našel dvě mnou odvedené částky na zdr. pojištění. Jedna se rovná 4,5 % z hrubé mzdy, nevíte prosím, zda je ta druhá částka nějaký dopočet do minimálního pojištění? U této firmy jsem podepsal Prohlášení poplatníka daně, nevíte prosím jestli budu muset za tento rok podávat daňové přiznání nebo by to za mne měla udělat tato firma? Je mi 27 let a kromě občasného prodeje (do 2000,-Kč) měsíčně nemám jiný příjem.

Děkuji moc za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.08.14 17:20
avatar

Sečtete-li částky na zdravotní pojištění, jež hradíte Vy (těch 4,5 %) + zaměstnavatel, vyjde Vám nějaká částka. Druhá "Vaše" částka je rozdíl mezi minimální výší zdravotního pojištění (1.148 Kč měsíčně) a tímto součtem. Rozdíl do minima už hradí zaměstnanec sám, zaměstnavatel se na něm nepodílí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.