Koho nebrat za souseda?

Od: Datum: 03.08.14 15:22 odpovědí: 37 změna: 31.10.15 06:56

Zajímal by mě názor poradců, koho by v žádném případě nechtěli za souseda. Nemám na mysli Honzu Nováka nebo Petra Dvořáka, nýbrž příslušníka (příslušníky) určité společenské skupiny. První místo je nad Slunce jasnější, to ani nemusíte psát - už v zájmu zachování trestní bezúhonnosti. Uveďte prosím další příčky v pořadí osobní animosity. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: au1
Datum: 03.08.14 15:27

1. cigán
2. feťák
3. alkoholik
4. sběratel odpadků
5. hudebník

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc*
Datum: 03.08.14 15:30

důchodce - zvědavý, furt nahlídá do zahrádek či sleduje terasu... nadává na plevel z trávníku, který jste jistě zasel vy při setí svého trávníčku před domem,... nadává na hluk po 7mé večer, který dělá parkování vozu, když jedete z práce. Vaše děti mu stále křičí pod okny a on nemá klid... za jeho mladých let se dělávalo to a ono a on teď nesnáší, když vy děláte (na svém) něco jinak...

mladý pár s častými pařbami - akce každý druhý den, návštěvy nemají kde parkovat - tak vám parkují před garáží... večer řádí až do rána, pak ještě ožralí jedou domů a s odpichem z vašeho trávníku, který se snažíte 3 měsíce dát dohromady.. vajglů a rozbitého skla v okolí je tolik, že vám nestačí popelnice

tchýně - já jen přišla, abyste si udělali na oběd toto,... že vám trčí ze schránky pošta, ... můžete mi pomoct s odvozem nepořádku...jo vy chcete vychovávat děti a nedáte jim najíst - já jim teď před obědem dala buchtu a snědli ji hned...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.14 19:20

Já buch ty důchodce brala. Ono to má i výhody.. pokud to dotyčný nepřehání. Nedávno mě opět vykradli. Kdyby to viděl důchodce, jistě by poskytl policii potřebné informace... takto byl případ odložen.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.14 22:27
avatar

Zrovna včera jsem si zopáknu zkouknutí filmu Baba na zabití. *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.14 15:32

Těžká otázka, ještě těžší odpověď. Mohu říct, že i Vámi (ne)zmiňované první místo je spíš sázka na jistotu, než jistá výhra. Máme je v domě a neprosto bez problému, z hlediska počtu pravděpodobnosti to však beru jako výhru ve sportce. Celé je to totiž o lidech a jejich povahách a vychování a nikoliv o "kastách". Tak se Vám snadno může stát, že příslušník "střední třídy" je hajzl k pohledání a vrcholový manažer může být v civilu prima soused. Nebo naopak ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.14 15:34
avatar

Vzhledem k tomu, že si umím zjednat pořádek a v bytě nade mnou už se vystřídala celá řada různých nájemníků, tak je mi to celkem jedno.

doplněno 03.08.14 20:11:

Podobně jako s ubytovnou ukrajinců. U nás policie funguje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petr®
Datum: 03.08.14 20:06

To je dobře, že si umíte zjednat pořádek, ale chtěl bych vás vidět, jak byste si zjednal pořádek s rodinou sedmnácti hnědočechů, kteří jeden čas bydleli u nás v baráku v jednom bytě?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.14 15:56
avatar

Jaká trestní bezůhonost. Je to můj názor a za tím si stojím. Za sousedy nechci cikány. To není nic proti ničemu. Pak následují různé socky, sběratelé bordela do bytu, ochmelci a neurvalci co dělají hluk a nakonec kuřáci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hbo
Datum: 03.08.14 15:59

Souhlasím, jen bych změnil pořadí na:

1. cigán

2. sběratel odpadků
3. feťák
4. alkoholik

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc*
Datum: 03.08.14 16:17

Zvláštní žebříček u některých lidí... takový cigán může být slušný člověk a příjemně překvapit - pokud počítám, že se stěhuji do čtvrti, kde je ta jeho rodina "sama" - není to gheto...Z toho dokonce vychází velká pravděpodobnost, že to slušná rodina je a proto nebydlí v oblastech nepřizpůsobivých. Pokud se chci přistěhovat, dávám si pozor na jiné - případní naoko slušní lidi se můžou časem úplně jinak "vybarvit" :)

Další možnost je - když se někdo nastěhuje vedle vás... nicméně opět to záleží na faktu, že bydlíte ve slušné části města-vesnice. Pokud již máte v blízkém okolí právě nějaké feťáky, ochlasty atd, pak vězte, že lepší to nebude...tj. lidi s chutí se přistěhovat zjistí, že je okolí takové a buď jsou stejní nebo jim okolí podobných živlů vyhovovat nebude...takže půjdou jinam...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.14 16:19

v prvé řadě záleží na mé toleranci vůči sousedům.Třeba by nebrali oni mne

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.14 16:28
avatar

Ony "minority" už ani neřeším... Ovšem mít za souseda "Aktivního blba" je taky moc príma.!

Mám souseda, který je důchodce a pravidelně hned ráno po šesté nadráždí motorovou pilu a řeže dřevo.

Je mu naprosto fuk, který je den.Přesto, že máme v obci "protihlukovou" vyhlášku, která zakazuje jakýkoli kravál

o víkendech. Já dělám dvanáctky, ranní/noční. Takže dorazím domů po šesté ráno a potřebuji se trošku prospat.

Není jak a chybí to.

Další soused, který bydlí téměř 100.m ode mě pouští na zahradě rádio tak nahlas, že se to nedá vydržet.

Už jsem přemýšlel nad tím, že ten barák prodám a odstěhuju se na nějakou polosamotu.

Kravál nesnáším, mám ho za celý život z práce až dost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 05.08.14 22:55
Známá vyřešila hlasité sousedovo rádio tak, že se na obci nechala slyšet, že je udá na OSA za veřejnou produkci. A rázem bylo ticho.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.14 16:44
avatar

Cygany! Mám v bytě pode mnou rodinu cikánů. 6 dětí 5-13 let, z toho jsou 4 postižené (2 zvlášní škola, 1 internátní zvláštní škola a 1 ležák). Rodiče nepijí, starají se o děti velmi pečlivě, milují je, nejezdí k nim "návštěvy" z východního Slovenska, jsou čistotní, nehádají se, nervou se. Ale jsou neskutečně hluční a sprostí. Vůbec nikdo si nedovede představit, jak strašně svým dětem říkají, neříkají řvou. Jednou za čas na schůzi uděláme kravál, ale oni vůbec nechápou o co jde. Ráno před šestou se budí první z dětí a kolem 22. hodiny usínají a barák ztichne. Opravdu strašný kravál. Strašný a neskutečně sprostý. A to jsou slušní lidé! Mám štěstí. Jenže byt nikdy nebudu moci prodat, nikdo ho nekoupí. Nemám únik. *plac*

doplněno 04.08.14 06:38:

Ernie, jednou, při kraválu mi pan cygan, když vyčerpal všechny nadávky, řekl: Ty si rašizta! A já, ( já!) jsem nřekla: Jsem. A co s tím uděláš?! A on najednou zklapnul, ztichnul.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.14 21:46

babkazov-to je jednoduché stačí je vytopit jak krysy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.14 17:05
avatar

Vy ste tady samý rasyzmus móre.

Ale tak když se chce člověk multikulturně obohatit, tak proč nemít za sousedy početnou romskou komunitu? )

Jinak bych mezi výčet přidal ještě náruživé chovatele zvířectva. Myšleno tak, že někdo má například v 1+kk smečku psů či koček.

Ale abych to politicky korektně vyvážil, znal jsem jednoho cikána, který měl rodinu, dřel jak kůň a na baráku si sám měnil okna. Nikoli tím stylem, že by jimi zatápěl...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.14 17:47
avatar

Hlupáka. S tím jediným se nikdy nedá na ničem domluvit ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 03.08.14 17:52

jeden z nejhorších sousedů je nějaká provozovna, která vytváří hluk,znečišťuje prostředí. lidem, kteří ji provozují je to jedno a ti co tam pracují ještě víc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.14 13:22
avatar
Ségra bydlí dvacet metrů od firmy na výrobu vypalovacích nástavců do pecí. Přímo uprostřed jedné nejmenované obce na příbramsku. Smrad ani ne, ale hluk a prach. Navíc uskladněné sypké chemikálie a tekuté sklo v sudech přímo na pozemku firmy, pár metrů od prvních zahrádek s rajčatama, bramborama mrkví a nasranými důchodci.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 10.08.14 16:12

jako bych to přivolal. provozovna končí. nebudou se nám sypat hobliny z nebe, nebude smrdět dřevotříska z komína, nebude celý den hučet silo, stejně jako o víkendech a svátcích a v noci nebude burácet kompresor. huráááááá aspoň prozatím

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.14 18:18
avatar

Já bych na prvním místě za souseda/sousedku nechtěla někoho kdo je moc zvědavý a vnucuje se..
Rozhodně bych nesnesla nějakého nácka..
Pak určitě ne někoho kdo je zlý, nevrlý a není s ním domluva..
A nakonec někoho kdo dělá pořád velký hluk, hlavně večer. (Jednou za čas by mi to nevadilo)
Pak by se ještě pár lehčích aspektů našlo, ale nic by mi už nevadilo jako tyto čtyři věci :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.14 18:54
avatar

Nejde jen o sousedy, ale celou lokalitu. Proto taky existují "lepší" a "horší" městské části. Je super že nemáte problémového souseda, ale pokud poblíž bydlí nebo přebývají nějací feťáci, stejně budou všude použité jehly, nepořádek, nebezpečno.

Z přímých sousedů:

1. -//-

2. Majitelé nevycvičených psů celý den v práci - štěkání, vytí celý den, někdy i v noci...

3. Sociálně slabí všech druhů, nepřizpůsobiví přistěhovalci, feťáci - třeba u nás začala městská část vyhazovat z bytů rodiny s dětmi a dává tam Armény a bezdomovce. Nepracují, jen se poflakují venku, ukradnou a zničí na co přijdou. Strašné. Klidná lokalita se mění defakto na zónu strachu.

Takže než něco koupíte, projděte a projeďte si pořádně celou lokalitu a to v různých denních i nočních dobách. Fakt nemá cenu šetřit čas a potom se otravovat na nějakém nepříjemném místě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.14 19:15

Nikdy jsem nebyla rasistka, ale po četných zkušenostech z posledních let bych za souseda nechtěla cikány.

Znám jen dvě rodiny, které byly slušné a jejich děti chodily do školy a rodiče se jim věnovaly. Ty ostatní - i když se zpočátku snažily vypadat bezproblémově - si po čase ubytovaly u sebe příbuzné a známé (třeba i na přechodnou dobu) a bylo o "adrenalin" postaráno. Hluk do rána, krádeže.

Také bych nechtěla za sousedy feťáky.. i tuhle "radost" mám již za sebou..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sokar
Datum: 03.08.14 19:33

Nejlepší soused je žádný soused. Nelze kategoricky dělat sorty lidí a ty házet do jednoho pytle. To že se soused dnes jeví v pohodě, neznamená ,že za rok to nebude vemeno. Takže pokud můžete tak kupte samotu mimo lidi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.14 20:15
avatar

*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 03.08.14 20:16

1.Nejhorší je, když pouští soused nahlas hudbu v noci nebo ještě lépe celou noc. Dva sousedi mi to dělali. Jeden důchodce, co byl nahluchlý a pouštěl ve čtyři ráno nahlas rádio. Ten bydlel pode mnou. A druhý, co bydlel vedle, pouštěl celou noc hudbu a hrozně nahlas, že jsem několikrát na něj volala policii. To moc nepomáhalo, tak jsem si nechala udělat protihlukovou stěnu. A on to přestal dělat. Usadil se a založil rodinku. 2.Jinak štěkot psů by mi taky vadil. 3. A když neuklízel mi vadilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.14 21:25

Ahoj. Aby jsme nemuseli za pár let, za ty cikány, na druhé místo psát Arabáče. To co předvádí už nyní třeba v Anglii, to je na pováženou. Aby na konec nebyli ještě horší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.14 08:11
avatar

Za souseda bych nechtěla člověka, co se neumí chovat a nerespektuje pravidla bydlení, jestli je žlutý nebo modrý je mi jedno. Proč jsou podle vás romové na prvním místě? V našem paneláku bydlí dvě rodiny a jsou to normální, pracující lidé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.14 22:17

Ahoj. Drahá kolegyně. I takové vyjímky jsou. Zdá se, že někteří z nás je i někdy někde zažili. Ale s tím fakt opatrně. Nic nemusí být na furt. Za těch 20-30 let by ti Arabáči mohli být i daleko před těma cikánama. Ale, to by už šla veškerá sranda stranou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.14 23:47
avatar

hm, zvláštní jak spousta lidí staví na první místo JAKÝHOKOLIV cikána, a teprve za ním vyjmenovává jasně problémový typy (vážení, krom rasizmu je to především naprosté hlupství, to jako myslíte vážně, že byste si radši vybrali těžce problémovýho bílýho než cikána, o kterém byste předem nevěděli nic?);

z mýho hlediska je jednoznačně nejstrašnější hluk - a to nemusí bejt jen soused v bytě, a dokonce to nemusí bejt ani provozovna v domě nebo nejbližším okolí (taková restauračka se zahrádkou například...), stačí nějaký hlučný zábavy s hudbou (samozřejmě z repráků a imbecilně předimenzovanou) desítky metrů daleko a pěkně každej den, celou sezónu... - děs a hnus;

samozřejmě tohle není odpověď na otázku, ale správná odpověď na otázku ohledně společenské skupiny (nebo národnost) zní: je to jedno, záleží na konkrétních lidech;
ale pokud bych musel volit takhle obecně, tak ano, vyškrtnul bych ty romy, mladý lidi tak do 30 (dělají větší bordel - hluk, mají víc času na zábavu místo kmitání kolem bytu, rodiny včetně vaření a vůbec musej aspoň furt (hlučně) žvanit), pak cizince vůbec (většina opět hlučnější, větší pravděpodobnost hlučných slezin), pak teda lidi se psama (ale spousta psů je bezproblémovejch), a hlavně s ptákama v kleci (pěkná otrava když jsou hodiny v otevřeném okně a pořád cvrlikaj, to je něco jinýho než jen občasný byť šílený řvaní hejn kavek atd.), jako výjimku z toho klubu hlučitelů bych přidal taky chovatele pavouků, případně dalších odpornejch členovců, co by jim mohli utíkat do mýho bytu, dál rodiny s malejma dětma (můžou dupat, mlátit s něčím o zem, a to periodicky), s teenagerama (mejdany, hloučkování se a nekonečný vybavování se sobě podobnejma před domem nebo přímo v domě), pak by přišly rodiny ve středním věku, s obzvláštnim důrazem na kutily, co pořád musej v bytě něco vylepšovat, na konci řebříčku by zůstali starší důchodci, pokud možno osamělí (i když, jak je výše v jinym příspěvku napsaný, i ty můžou bejt problémový, ale z hlediska pravděpodobnosti bych je dal až na konec)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.08.14 20:05

Nechtel bych prolhanyho placala, ktery si hraje na politika a zvatla o demokracii a pravnim state

Ohodnoceno: 0x
 
Od: liu*
Datum: 08.08.14 14:40

Kdysi jsem měli cikány za sousedy a byli to ti nejslušnější, ovšem nutno podotknout, že byli z Maďarska, čiští, voňaví, slušní a pracjící lidé. Měla jsem za sousedy hluchý, kteří měli 2 hluchý děti a to byla teda jízda, děli mlátily hrncema do podlahy klidně několik hodin v kuse a to bylo poprvé, co jsme se tam za nimi vydala (+ mě teda vytopili), řekli, že jsou hluší a nevědí, co jejich děti dělají (slepí snad nebyli!) a tím pádem nevědí, že děti několik hodin mlátí něčím do něčeho a že jim přetejká voda. Pak to ustalo, nebo jsme si zvykla. Taky jsem měla za sousedku kurvu, tedy každých 30 min ve dne v noci měla návštěvníky, většinou ukrajinští dělníci, kteří se někdy dobývali do mého bytu :-D a také mladý ukrajinský pár, který v noci žil a přes den spal, tudýž noc co noc ožili a běhali po bytě, nikdy jsem to nepochopila, bylo jim určitě přes 20 (o tom, co dělali, když neběhali několik hodin v kuse se snad nebudu zmiňovat) a myslím si, že úplně čiští nebyli :-D člověk si nevybere...

L.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.14 18:26

Když bezproblémová sousedka pode mnou prodávala byt, modlila jsem se ať se tam nastěhuje slušná rodina. Nakonec byt koupili starší manželé a já si oddychla...ale jen na pár dnů. Paní totiž hulí 1 ligu a hlavně na záchodě a já mám z bytu popelník.

Takže klid, ale smrad.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: olaf71*
Datum: 08.08.14 18:42

v panelákách či bytovkách,používání WC jako kuřárny je nešťastné. vlastně tím zasmrdí komplet byty nad, které jsou na stejné šachtě se stoupačkami.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nicoll
Datum: 10.08.14 14:45
:D vážně se bavím co lidem všechno vadí :D Malé děti, velké děti, puberťáci, mladý pár, starší pár, důchodci (ano ti mně také právě proto, že jim vše vadí), psi, kočky, kuřáci, lidi co vlastní automobil, ti co FURT MLUVÍ :D, hudba, chození po podlaze, televize, radio, oslava jednou za rok a hned voláte 158... No Bože tak vás bych zase chtěla za sousedy já, to bychom spolu opravdu nevycházeli;)
K původní otázce - já bych určitě nechtěla za sousedy absolutně netolerantní lidi, kteří se neumí smířit s tím, že nežijí na samotě a jsou schopni přijít si desetkrát denně stěžovat, že jsou HRUBĚ RUŠENI za úplné kraviny!
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.14 00:08

Já osobně nesnáším takové ty všeználky ,přitom líný jako vši. Příklad -do kolonie se nemá jezdit jen v nutných případech- vyložení a naložení. Ovšem libovej frajírek, mmimochodem jeden z nejmladších, parkuje uvnitř třeba tři dny.On je někdo jiný než důchodci , kteří díky němu musí náklad nosit pěšky okolo jeho auta.Tohle mít za souseda je opravdové terno. Mečík.

doplněno 18.08.14 00:13:

Omyl Nechtěně se zobrazilo dvakrát.

doplněno 18.08.14 00:29:

Myslím, že nejde až tak o společenskou skupinu , ale o slušné a neslušné jednotlivce.Nelze říct tito jsou všichni špatní.Hulvát zůstane hulvátem na silnici, vedle v domě, když vám ráno tůruje auto pod okny, tím , že neví co je to pustit staršího sednout, když je jenom on a nikdo jiný. Mečík.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.15 06:56

Zahrádkářská osada.

Dovnitř autem jen na vyložení a neložení.Frajírek parkuje uvnitř 3.dny ,bez ohledu ,že na cestě překáží a dělá ze zahrádek parkoviště. Druhý soused poseče 2x za rok ,jinak džungle. Třetí má pejska a neslyšíte celé dny jen-Sábi pojd jdeme domů, Sábi kde zase jsi a Sábi hrabe u sousedů,Čtvrtá ,protože je tam na trvalo ,je vše její atd .Prostě odpočinek,jak má být.

Za souseda nikdy-bezohledného samolibu, zloděje,lenocha ,zlobou zářící jedince.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.