Jaké lepidlo

Od: Datum: 03.08.14 09:50 odpovědí: 13 změna: 03.08.14 21:14

Protože mi stále odpadává držák kamery v autě,rozhodl jsem se,tento přilepit ke sklu ale nevím jaké lepidlo použít aby to vydrželo i když je sklo vystaveno teplu přímo na sluníčku.Může mě někdo poradit?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 03.08.14 10:02

lze koupit lepidlo na sklo, je tvrditelné UV zářením, s úspěchem se tím lepily kličky na větracích křidélkách (myslím že byly u žigula) nebo zpětná zrcátka na předním skle. Drží opravdu dobře.

Například:

http://www.loxeal.cz/cs/prumy…a/uv-lepidla/loxeal-uv-30-22/

Datum: 03.08.14 10:16

Jo,to je dobrá odpověď,jistě jí použiji ale zapoměl jsem dodat,že se jedná o přilepení gumové přísavky tohoto držáku! Pokud to nepůjde,mám už vymyšlenu výměnu přísavky za plastovou nebo kovovou destičku.Díky za radu a typ kde hledat.

Datum: 03.08.14 10:19

Zapoměl jsem dodat,že se jedná o přilepení gumové přísavky!

Datum: 03.08.14 10:20

Použij některé lepidlo na bázi epoxidů,dvousložkové.Použít by šlo i vteřinové lepidlo,nebo lepidla PUR.

JABRAKA

Datum: 03.08.14 10:26

před pár lety byly problémy s odpadáváním zrcátek,která byla lepena na čelní sklo.zkoušeli jsme to lepit vším možným.pokud si pamatuji,tak lepidla,která vytvrdnou,dělala potíže,časem buď povolila anebo prasklo sklo.takže bych asi volil něco pružného,něco jako je mamut...

Datum: 03.08.14 10:50

Zdravím, trochu mimo dotaz, ale na zrcátka funguje tohle. Vyzkoušeno osobně. Jen je třeba dodržet odmaštění (líh, ne benzín) a teplotu aplikace 15-25°C. V zimě to fakt nemá cenu lepit (rovněž osobní zkušenost)

Datum: 03.08.14 10:46

Lepení skla je problematická záležitost. Jen tak nějaké lepidlo to nezvládne, buď kontaktní lepidlo, což bude ee. Nebo specielní vteřinovku. Páč se nesmí dělat reklama vedoucí ku vlastnímu prospěchu, dám odkaz na konkurenci

Od: bmbx®
Datum: 03.08.14 10:55

Tu gumovou přísavku bych nelepil...

amper:

zkoušel si někdy to UV lepidlo? Lze s tím bez problémů lepit tenké stopky vínových sklenek. Ta pevnost je obdivuhodná...

doplněno 03.08.14 11:42:

Kupodivu stačí i slunce...

doplněno 03.08.14 11:44:

Já osobně bych nic nelepil, spíš bych si sehnal lepší přísavku, jsou přísavky co opravdsu bez problémů drží

Datum: 03.08.14 11:25

Nezkoušel, nemám praktickou zkušenost. věřím, že funguje pro sklo/sklo, sklo/kov, ale o lepení plast/sklo nikde zmínka. Technický list jsem našel, ale obsah - slabota. Pro lepení neviditelných spojů na sklínkách asi fakt ideál. Co používáš jako zdroj UV? Předpokládám, že letní slunce nestačí :-D

doplněno 03.08.14 11:38:

Jakou to má max. spáru? Já u lepení zrcátka při prvním pokusu dopad blbě 1. kvůli teplotě, 2. kvůli spáře. Sklo mělo bombírung, kov byl rovnej, lepidla jsem dal málo, tak to drželo jen asi za 60% plochy. Druhej pokus OK, už to drží 2 roky, tj. dýl než originál *smich*

Od: aroff
Datum: 03.08.14 11:18

Oboustranně lepící "autopákou". Pozor je více druhů, chce to koupit opravdu kvalitní a černou, v žádném případě bílou (např 3M).

Také jsou různé tloušťky. Jestli je na rovném podkladu tak koupit tloušťku 0,8mm, pokud je na skle mírný rádius tak 1,1mm max 1.5mm.

Před lepením sklo i držák kamery řádně OČISTIT A ODMASIT!

Jakékoli tvrdé lepidla dříve nebo později odpanou, to je zbytečná snaha.

Datum: 03.08.14 11:31

Dobrý tip, hlavně je to vratná záležitost, vteřinovka by šla dolů blbě. U tvrdých lepidel vnímám problém na straně plastu, na skle je to pořešené. Plast je v tomto případě potvora, už proto, že nevíme, s čím máme tu čest. Ať žijí čínské recykláty!

Datum: 03.08.14 19:58

Díky vám všem za rady.Rozhodl jsem se,že gumovou přísavku odstraním a nahradím jí plíškem,který přidělám k držáku a přilepím ke sklu.Není předpoklad,že bych auto někdy prodával a mě by tam, na skle,po eventuelní likvidaci kamery,nějaký te zbyteček držáku až tak nevadil.

Od: jofa®
Datum: 03.08.14 21:14

Na lepení plast - sklo, používám lepidlo na lepení akvaria (transparentní). Zafixovat na několik hodin a je to v pohodě. vyzkoušeno. Pružné a pevné. Guma - sklo rovněž.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.