1xDenně 100 kliků a 300 sklapovaček a nic!

Od: Datum: 30.12.12 20:51 odpovědí: 34 změna: 16.11.14 13:27

Dobrý večer, mám šestnáct let. ještě před rokem jsem měl 94kg, jenže přes léto jsem celkem dost zhubnul a teď mám 82kg, vím že na šestnáct let je to itak hodně, ale pro mě to je velký úspěch. Nicméně, co je hlavní - vypadám trošku hubeněji než předtíma tak jsem si řekl, že začnu posilovat, Posiluji tedy - denně dělám 100 kliků a 300 sklapovaček, už to takhle mám asi tři týdny a vůbec nic se neděje, já vím, že to trvá než se výsledky dostaví, ale přece není možné, že se OPRAVDU VŮBEC NIC NEDĚJE! Pokaždé když začnu ztrácet motivvaci, tak se vzepřu a jedu dál, to je zatím v pohodě :)

Tak se ptám na vaše rady a zkušenosti, s tím, za jak dlouho se ty výsledky dostaví.

Díky moc :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.12.12 21:12
avatar

A zkoušel sis o tom něco přečíst? Asi ne, jinak by ses nedivil. Kromě toho, že Tvé cvičení je nuda (a tím ztrácíš pochopitelně motivaci), tak dělat tolik kliků a sklapovaček je celkem bez efektu. Posiluješ stále stejné svaly a tím, že cvičíš denně, tak namahané svaly se nestačí regenerovat. Samozřejmě záleží také na technice. A bicepsy mít po klicích nebudeš, ty jsou na hlavně na prsa a tricepsy. Podívej se na net, najdeš spoustu odkazů a různá fóra o posilování. Nejlepší by ale bylo zajít do posilovny a poradit se s trenérem. Dal by ti pár lekcí, a pak už by jsi věděl jak na to.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dfgdfg
Datum: 19.06.14 09:13

ale jo budeš mít i bicáky po klicích když sem byl malej kolem 13 let tak sem byl blbej a dělal jenom kliky nic jinyho .. měl sem pak enormní kozy a ruce jak tricak tak bicak a pevny bricho ramena .. kliky sou prostě na vsechny partie i na nohy ... dokonce

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jardino555*
Datum: 30.12.12 21:29

místo tohohle nesmyslného cvičení co se týče počtu a samotné techniky cvičení, si raději dej hodinku ve fitku třeba steper, rotoped, chodník...a hlavně dbej na řádnou stravu a spánek...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.12 23:00
avatar

100 kliků a 300 sklapovaček denně je nesmysl.

Váha se neposuzuje vzhledem k věku, nýbrž k výšce a k typu postavy.

Nevím, co si od uvedených cviků slibuješ. Polde mne více získal změnou jídelníčku a pravidelným sportem (střídavě běh, jízda na kole, plavání, fotbal, ...)

doplněno 30.12.12 23:41:

Oprava: Poidle mne bys více získal ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 30.12.12 23:16
avatar

Především je tvé cvičení nepřirozené a jednostranné. Pohyb je potřeba mít různorodý.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hop®
Datum: 30.12.12 23:49
avatar

Ahoj, doporučím Ti zanechat tohoto bezduchého "posilování" a zajít do fitka. Zaplať si tam zatím třeba hodinu a trenér Ti poradí, jakým způsobem začít upravovat Tvé tělo, kde přidat svaly, kde ubrat tuk a jak na to.

A rozumná životospráva je také důležitá, jak už zde bylo řečeno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jumba
Datum: 31.12.12 10:52

To, že je Ti 16 let a vážíš 82kg, nic nenapovídá. Kolik měříš? Jestli 180 cm, tak musíš ještě zhubnout tak 3-4 kg. Jestli 170 cm, tak musíš vážit tak 66- 65kg. Musíš si udělat takový korzet trupu. Nesníš tam mít žádné špeky navíc. A musíš si připravit svaly, šlachy a upony na těžší zátěž. Co ted děláš, nemá smysl. Jestli potřebuješ ještě zhubnout, tak začni stravou. Jíst víckrát denně ( 5x - 6x), ale poloviční dávky. Zařad do jídelníčku ovesné vločky, kuře, vajíčka, ryby, nízkotučné tvarohy. Vynech rohlíky a hlavně sladkosti a tučná jídla. Začni běhat ( jde to i v zimě), zařad kolo a plavání, tím zapojíš i jiné svaly. Až docílíš požadovanou váhu, zajdi do fitka a tam Ti poradí, jaké cviky na získání svalové hmoty. Udělají Ti to přesně na míru. Ale nepočítej, že to bude vidět během 1 měsíce. Ale budeš vidět aspon nějaké menší změny. Chce to trpělivost a poctivě trénovat. Co ted děláš, to by Tě brzy znechutilo, nemáš žádnou motivaci. Nevidíš ani sebemenší náznak zlepšení. Pak stačí chodit do fitka 3x týdně. Ale nejdříve vyřeš váhu! Držím Ti palce a hlavně pevnou vůli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.12 12:41

Měřím 192cm :)

Od: artik*
Datum: 31.12.12 12:45

jestli máš 192 cm , takl koukej pořádně jíst a cvičit a bude z tebe pořádnej chlap

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.12 13:06

To znamená, jakože nemám šanci na pořádné vyrýsované tělo? Prostě svou stavbou sem odsouzenej k tomu, abych byl "pořádnej chlap" *sok*

Od: jumba
Datum: 31.12.12 13:24

shady- jestli měříš 192 cm, tak to klidně můžeš, ještě 5 kg nabrat. Ale je lepší, zabrousit do fitka. Tam Ti řeknou, jak se stravovat. Potřebuješ mít vyváženou stravu, hlavně na sacharidy, bílkoviny, tuky a proteiny. Bez toho se Ti nebude tvořit svalová hmota. Taky Ti ušije na míru cvičení. Všechno Ti přesně vysvětlí. Sám se nedostaneš dál. Budeš jen zklamaný, že nejsou výsledky. Každý má šanci na dobře vyrýsované tělo. Hubenour i tlustoch. Ty máš větší šanci toho dokázat dřív, nemusíš nejdříve shazovat špeky. To je ta největší dřina. Pak zajít 3x týdně do fitka je už brnkačka. Nenech se odradit. *dril*DOKÁŽEŠTO! *placni*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.12 13:29

Víte, nemám moc čas chodit do fitka, mám čtyřikrát týdně tréninky - závodně plavu, už sedm let, jenže ikdyž makám na 100%, tak nehubnu a ani svaly nerostou.

Od: jumba
Datum: 31.12.12 15:17

Nemusíš mi vykat, jsem jen o něco málo starší. To je supr, že závodně plaveš.*hej* Tak se domluv s trenérem, které svaly, a jak máš posilovat. Ale to asi víš. Tak se soustřed na posilování svalů, které potřebuješ při plavání a na nějakou velkou svalovou hmotnost se vykašli. Já dělám závodně atletiku ( vytrvalostní běh) a posiluji hlavně nohy, bříšní svaly. Jezdím hodně na kole, lezu na umělé stěně ( boldrování), ale taky občas na ledovci, nebo jen na skále. Tím posiluji nohy i ruce. U nás není přímo fitko, tak jsem chodil posilovat i do lesa. Tam jsem se pověsil na větev a přitahoval. Nebo místo čínek jsem posiloval kusem dřeva. Jde to i jinak v přírodě. Ale ted co jsem přes týden v Praze, tak jsem už zašel do fitka. Ale posiluji jen ty svaly, co potřebuji k běhu, nepotřebuji vypadat jak kulturista. To by mi i uškodilo v atletice. Tak to prober s trenérem a hlavně tu stravu, ta dělá hodně. Čus Jumba.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 31.12.12 15:00

pořádně vyrýsované tělo celej rok mít určitě nebudeš , to je nereélné , ale jestli plaveš závodně , tak počítej s tím , že když budeš dál trénovat aspoň 4x týdně tak budeš mít super postavu .Na co chceš velký svaly , když plaveš?

doplněno 04.01.13 14:32:

každej říká z vlastní vahou ,ale uděláš s vlastní vahou na zádech dřep? Zvedneš svojí váhu na bench? Začni pořádně cvičit ,stačí 60-75% maxima a uvidíš jak to půjde

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.12.12 15:31

..no abych vypadal pěkně :)

Od: jumba
Datum: 31.12.12 16:22

Když se budeš věnovat plavání a poctivě trénovat, tak budeš mít supr postavu a budeš vypadat dobře i bez těch nabušených svalů. Neviděl jsem žádného závodního plavce, aby měl takové svaly. Někdo má větší ramena, ale svaly má jen vypracované tréninkem, ale né jako kulturista. Neboj, holkám se budeš líbit.;) Já taky vypadám jak sušený štovík. Ale svaly, které potřebuji mám pevné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.13 11:24
avatar
Trochu jsemnepochopil dotaz. Potřebuješ zhubnout nebo nabrat svaly?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.13 20:44

Nabrat svaly

Datum: 04.01.13 11:53
avatar

Jestli chceš nabrat svaly, tak strava je úplně jiná než na rýsování. Takže hodně bílkovin, alespoň 2gramy na kilo živé váhy a pak dostatek sacharidů. Svalová hmota tak bude růst a s tím bohužel i nějaké tuky, které shodíš potom opět změnou jídelníčku. Duležité je ale pořádně cvičit a vlastní váha tě nikam neposune. Sval potřebuje větší a větší impulz, s tím jak roste. Takže bys měl začít chodit někam do posilovny. Jedno bez druhého prostě nefunguje.

doplněno 04.01.13 20:26: Tak to jo, to jsem přehlédl a souhlasím. Ja jsem makal uz od patnacti s velkými vahami a ted uz se to občas ozývá. Vydrž alespoň do osmnacti . U nás ve fitku je mistr ČR a ten cvičí uz od čtrnácti. Stravu ale můžeš změnit hned.
doplněno 09.01.13 21:12: Martinaa: jestli přítel nemůže byt vyrysovany , neni to typem postavy. Vyrysovany může byt každý, je to jen o stravě. Ono ti kulturisti na soutěžích maji tuhle formu pár hodin, nejde o dny, ale o sacharidech, jejich využití a načasování. Pred soutěží je to terno, ani voda apod. Taktéž v těch amerických seriálech ti borecci tuto formu nemají jen tak, ani pornoherec nevydrží pul hodiny je to sestrihane. Udržet vyrysovanou postavu nejde pořad, protoze svaly rostou s přebytkem, tj. v objemovce ma kulturista 120-130 kg, ale soutěži v kategorii do 90 kg, takze musí tu nadváhu dat pryč, ale nemel by ztratit na svalech. Takze nabírat svalovou hmotu a byt současně vyrysovany dost dobre nejde, protoze sval strádá. Mozna pomůže vygoglovat "sacharidove vlny", tam se dozvíte víc.
doplněno 09.01.13 21:35: Treba:
http://kulturistika.ronnie.cz/c-24-Sacharidove-vlny.html
doplněno 10.01.13 15:32: Martinu jasně, kulturistika vyžaduje disciplínu a pevnou vůli. Svaly nenarostou samy a člověk musí dbát na stravu, zároveň na techniku a intenzitu cvičení. Jedno bez druhého nefunguje, takze člověk musí dbát a dodržovat oboje. Osidim jídelníček, pak můžu cvicit jak chci a nepůjde to. Na růst svalů je jiný jídelníček, nez na rýsování a sám vím, ze to není jednoduché. Po dietě a shazování jsem chodil denně do fitka doplňovat svalovou hmotu ztracenou hubnutím. Bílkoviny jsem jel na tri gramy na kg váhy. Profici jedou na 4-5 gramů bílkovin denně. Takové množství bílkovin nejde běžnou stravou do těla dostat, takze i já jsem mel nejake koncentráty. Trávení bílkovin je velice energeticky náročné a silně okyseluje organismus, což je pro tělo nevhodné. V tom odkazu se sice doporučuje dva gramy bílkovin na kg, ale počítají se využitelné bílkoviny a žádné tělo neumí stoprocentně využít dodané bílkoviny, proto kulturisti dávky zvyšují az na pět gramů. Co se týká rýsování, je nutné dodržet množství bílkovin proti katabolickemu stavu a snizit množství sacharidů, tedy pro kulturisty pred soutěží. Pro běžného člověka stačí 0.8 gramu bílkovin na kg živé váhy, sval neroste, ale ani nechudne . Pro rýsování je tedy nutná jiné složení stravy a hlavně pevnou vůli, protoze to neni jen tak. Cyklisté nebo jiní vytrvalci maji jine složení stravy a na závody se připrAvují správnou stravou několik dni předem. Bílkoviny pres den vubec nejí, protoze trávení spotřebuje mnoho energie a tu potřebují do závodů. Ja sám jezdim v létě skoro denne na kole, trasy cca 70-150 km a sacharidy nestačím doplňovat, bílkoviny az na noc a samozřejmě i ty sacharidy, plus minerály a vitaminy na regenerAci, přesto jsem dvakrát dostal svalovou horečku, což mě vždy na min týden vyřadilo z jakékoliv aktivity. Na druhou stravu ale s tímto vytrvalostním zaměřením a dodržování stravy se mi podařilo shodit i na břiše, což jdi u mužů problemova partie. Takže jde to, stačí jen vydržet. Uz teď se těším na léto, poněvadž jsem se ted poněkud zakulatil ale o to je motivace větší.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.13 14:27

Bavil jsme se o tom z trenérem a ten zase říkal, že v šestnácti je poměrně brzo na závaží, že prej mám zatím POUZE s vlastní vahou. Je to trenér na plavání :)

Datum: 09.01.13 03:44
avatar

Shady, trenér má pravdu: se závažím by bylo lepší ještě počkat.

Je ti 16, vážíš 82 kg a měříš 192 cm, navíc závodně plaveš. Pro plavce je lepší mít na sobě trochu tuku (samozřejmě ne moc).

Já bych řekla, že je tvoje váha v pořádku.

Pokud chceš dělat něco dalšího, zajdi do Fitcentra - nemusíš tam chodit pravidelně. Stačí tam zajít párkrát a nechat si trenérem doporučit vhodnou sestavu cvičení.

Já si myslím, že by pohyb měl být všestranný - neměl by být jednotvárný a neměl by se zaměřovat jenom na něco.

Jaký máš jídelníček?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.13 21:23
avatar

Špatně jsem se vyjadřila - možná může, ale z té stravy by za chvíli zmagořil. Ale že má nevyhovující postavu na rýsování (ruce a ramena rýsovat může, ale břicho třeba ne), mu řekl profesionální kulturista, se kterým se vídáme v posilce... prostě, každý na to není, každý to nevydrží, a zatímco jeden rýsuje v pohodě, jinému se to nedaří. Přítel zkoušel i ty sacharidové vlny, ale nevydržel, teď se snaží znovu. No, nevím:)

Jinak ty soutěže jsou mi jasné, ale osobně se mi kulturistika nelíbí, možná se mi trochu až hnusí.

Co se porna týče, osobní zkušenost nemám:), ale vzdálená příbuzná ano a točí se to i několik hodin, než je rejža spokojený. Jsou to sice peníze, ale prý neskutečná dřina, kdy už nemůžete, všechno tě bolí, všude to dře, a stejně se musíš usmívat a hrát super vzrušeného...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.13 16:13
avatar

Jsem býval hubenej, chtěl jsem nabrat váhu, protože jsem kvůli tomu měl těžké mindráky.

Pak jsem dorostl, váha šla nahoru, ale ať jsem spotroval jak jsem sportoval, dolů mi nešla už nikdy.

Sádlo se ti cvičením promění ve svaly. Takže sice nemáš tak málo kil, jak bys chtěl, ale určitě se cítíš líp, ne? To je ta hlavní motivace. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 03.01.13 10:18

takovou blbost už jsem dlouho neslyšel - Sádlo se ti cvičením promění ve svaly - to není pravda

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.01.13 12:28
avatar

doplněno 10.01.13 13:01: Figurek: kdybys mel alespoň základní představu o fungování metabolických pochodu v tele, tak takovou blbost nenapises
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.13 12:38
avatar

že je to blbost? Jak vysvětlíš, že vždycky když se přinutím k dlouhodobějšímu cvičení, pak mi přibývá svalová hmota, ale váha dolů nejde?

Zkus napsat inteligentní odpověď a ne pubertální blábol.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: opkiki*
Datum: 06.01.13 23:51

Ahoj, tim, ze budes delat tytto cviceni nezhubnes, delala sem to same dva mesice :D tim naberes svalovou hmotu a budes sice mit svaly , ale vypadat mohutneji a svalnateji...zkus aerobni pohyb, jako fikto, beh nebo rychal chuze, ta je na hubnut nejlepsi...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.13 00:27
avatar

Dělat denně tolik kliků a sklapovaček je blbost. Každý den to nedělej. Neměl bys zapomenout, že tvoje tělo potřebuje taky REGENERACI a dobrou STRAVU. Bez toho jsou pak výsledky špatný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.13 18:53
avatar

Dobry den zakladem je take regenerace delat denne tolik kliku je nesmysl telo nema cas odpocivat,jestli zacinate cvicit staci dvakrat az trikrat tydne dodrzovat kvalitni stravu vas trenink neprinese zadne vysledky telo si na tu zatez zvykne

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.13 20:31
avatar

Tak hlavně, svaly jsou těžší, než tuk, takže se vůbec nedívej na váhu, ale na centimetry.

Za druhé - ano, je možné, že díky svému typu postavy nikdy nebudeš vyrýsovaný. Nebudu ti lhát, stejně jako jsou lidi, co nikdy nepřiberou, nikdy nenaberou svaly, nikdy se neopálí, tak jsou i lidi, co se nevyrýsují. Přítel má stejný problém jako ty - sice má 2,10m a 120 kg, má svaly, ale vyrýsovaný nikdy nebude. Nemá to typ postavy.

Kliky a sklapovačky jsou poměrně jednostranná zátěž, zkus něco přidat, brusle, běh, činky, posilovnu...

A konečně za poslední - píšeš, že chceš vypadat hezky. Máš dojem, že hezky vypadají jen vyrýsovaní borečci v upnutých tílkách?*smich*

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: slimousek*
Datum: 24.01.13 19:32

Podle mě jenom cvičit, plavat apod. nestačí, myslím že by sis měl zavést i zdravou stravu a udržovat nějaký denní rytmus. Nicméně mi příde zbytečné se takhle přepínat a pak čekat pár dnů jestli to náhodou nezabralo, já bych se moc nepřepínala a lehce cvičila tak 45 - 60 min. Dělat to třeba 3-4 měsíce! to by už mělo zabrat! *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.14 07:06
avatar

Já si myslím, že když budeš dál cvičit kliky a sklapovačky, nic tím nezkazíš. Já to cvičím už spoustu let denně a je mi fajn. Ale jestli chceš shodit nějaká kilka, musíš mít pohyb a spalovat. Začni běhat, skákat přes švihadlo - to je pěkná makačka, plavání je taky fajn. Fitko bych nechal zatím stranou. Je léto, užívej si to venku. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mistrdarkgame*
Datum: 24.06.14 18:54

Dobrý den , pro pořádnou bicepci boxuj zaměstnáváš všechny svaly a i je posiluješ a když cvičíš tak i ty cviky měň nemůžeš furt stejně

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mrpillow*
Datum: 16.11.14 13:27

čauvec, já posiluju už dva roky, a první měsíc jsem dělal stejnou chybu jako ty. Kašli na to, kolik kliků/sklapovaček uděláš, jde o to, aby sis ten sval "zničil", potom se dostaví svalovice(sval tě bolí=dorůstá a narůstá :D). Posiluj 3x denně po 3 sériích (1 série vyčerpání na 80,90 nebo 100%) Kašli na počet kliků. Jde o to, abys ten sval "zničil". Když přestaneš mít svalovici po klicích, tak začni chodit do posilovny. Hodně lidí dělá chybu v tom, že si hned v posilovně vezme 20kg na ruku. Jde o to, aby si posiloval dýl a do naprostého vyčerpání s malými vahami.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.