Jak poslat kola vlakem

Od: Datum: 26.07.11 13:37 odpovědí: 12 změna: 03.08.15 11:52

Pojedem na dovolenou na jižní Moravu.Tam pojedeme autem.Chtěli bychom si tam vzít i kola,ale na kolech si na takovou cestu ještě netroufáme.Do auta se nevlezou.

Může mi někdo polopaticky popsat,jak to udělat,abychom si mohli kola poslat vlakem a pak si je tam vyzvednout?Jde to vůbec?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.07.11 14:12

je několik možností...jednou z nich je cestovat i s koly vlakem, podat i vyzvednout před odjezdem a po příjezdu na místo, najdete na http://www.cd.cz/vnitrostatni-cestovani/zavazadla-a-zvirata/preprava-kol/-3673/

další Vám vhodnější možnost je poslat kola dopředu jako zboží a potom si je na místě určení vyzvednout... najdete na http://www.cd.cz/cd-kuryr-on-line/ a nebo na podobných stránkách ČD

polopatisticky je těžko něco psát, určitě Vám podrobné a konkrétní informace podají na nádraží...
doplněno 26.07.11 14:43:

zkuste telefonicky na jejich info oddělení
Zákaznická podpora
Tel.: +420 840 112 113
Email:info@cd.cz
Kontaktní formulář
nebo otevřít ten dvouřádkový odkaz dole a poslat jim e-mailem dotaz, jak přepravují kola...

Ohodnoceno: 3x

Datum: 26.07.11 14:22

Několik možností nevidím.

cestovat s koly vlakem (to oni nechtějí) - to je komplikované tím, že nejde ve všech vlacích, někde je povinná rezervace, stává se, že je kapacita vyčerpána a prostě kolo do vlaklu nevezmou.

ČD Kurýr - nelze - neboť kola přesáhnou maximální rozměry

http://www.cd.cz/cd-kuryr/oso…tm_campaign=osobni_kuryr_self

Přepravní služby (DHL, PPL apod.) by vyžadovaly kolo v přepravním obalu.

Jaké další možnosti znáte?

doplněno 26.07.11 14:23:

Odkaz je na dva řádky:

http://www.cd.cz/cd-kuryr/osobni-kuryr/osobni-zasilka/-9933/?utm_source=self.cd.cz&utm_medium=flash_tutorial&utm_content=vase_za silka&utm_campaign=osobni_kuryr_self

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.07.11 14:36

Už to vypadalo nadějně s tím ČD kurýrem,ale jak píše atreus,tak asi taky ne.Pro nás je důležitá ta druhá varianta-kola bez nás vlakem.

No asi nezbyde,než zajít přímo na nádraží a poptat se,jak to dělají.Zcela jistě nejsme první,kdo něco takového řeší.

Datum: 26.07.11 15:00

Potom sem napiště, jak jste dopadl.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.07.11 15:34

Teď jsem našel tohle:

http://www.bike-forum.cz/forum/preprava-kola-po-cr.html

No rozdělávat a posílat to DPD se mi tedy nechce.Zkusím tedy ještě zajít na to nádraží a poptat se.

Od: tannenbauer
Datum: 08.08.11 08:45

Tato nápověda je špatná!

České dráhy žádné kolo bez toho, že s ním cestujete NEPOŠLE!

Ani ČD Cargo - mám to ověřené dnes 8.8.2011

Zdraví Jirka

Datum: 26.07.11 15:25

Syn jel loni s rodinou autem na dovču k Máchovu jezeru a mě zaúkoloval, ať za nimi do Starých Splavů pošlu vlakem jejich kola. Nebyl to problém, na nádraží je ode mě převzali, ohodnotili, v jakém jsou stavu a zapsali to /abych pak po nich náhodou nechtěla něco za to, že kola byla při dopravě poškozená/. Sepsali si veškerou výbavu - pumpička, dětské sedátko, brašnička... Vyplnili papíry, jeden mi dali, druhý na kola. A jelo se, ještě jsem si počkala na vlak na Prahu, nakládali je a zacházeli s nimi slušně. Bylo to ráno, odpoledne syn volal, že už kola mají. Ale levné to nebylo - za 2 kola 170 Kč. A zpátky je syn posílal stejně. Nepoškodili je a se službou jsme byli spokojeni. Na každém větším nádraží Vám personál jistě řekne víc.

Pěknou dovolenou na kole. *slunce*Jaga.

doplněno 26.07.11 15:31:

Platila jsem já přímo při odesílání. Jinak mi řekli, v kolik hodin /zhruba/ kola budou na místě, kterým vlakem a já to synovi zavolala, aby si počkal na nádraží ve Splavech. A klaplo to. Když pojedete na dovču ráno, dejte kola na nádraží třeba už večer a domluvte se, ať je pošlou až druhý den, tak, abyste mezitím měl čas autem dojet do cílové stanice a tam si je vyzvednout.

Datum: 26.07.11 15:35

Něco takového potřebuji.Zkusím tedy zajít na nádraží (i když u nás je takové malé nádražíčko:) a poptám se.

Od: jakubdeda*
Datum: 26.07.11 18:16

Vždyt prodávaj na auto takové držáky na kola.Nebo si to odněkoho půjčit.A kola pojedou s vámi.

Datum: 27.07.11 08:13

Auto nebude naše,bude půjčené.Takže by to byla další vyhozená investice.

Datum: 26.07.11 21:34

Tak si je pošlete třeba poštou Poste Restante jako balík neskladný (pojistit!). Jedete třeba do Pavlovic ... tak napište svoje jméno příjmení a pošta Pavlovice + PSČ a pošlete poste restante. Až tam dojedete tak vám je na občanku vydaj.Ale zjistěte si doručovací dobu.

Od: irenajanatova
Datum: 03.08.15 11:50

Potřebuji přepravit kolo na Moravu do Šternberka, sama cestuji s velkým psem vlakem a nemohu se o kolo po cestě starat.

doplněno 03.08.15 11:52:

oprava:e-mail janatova.irena@seznam.cz

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.