Běhání v zimě vs v létě

Od: Datum: 26.12.12 17:39 odpovědí: 3 změna: 06.01.13 23:49

Ahoj, chci se zeptat, je pravda, že když budu běhat teď v zimě např. že když v zimě uběhnu 10Km, tak budu celkově více unavený než na stejný trati v létě?

Je dobré běhat, i když u nás ve městě není nejlepší ovzduší?

Je lepší běžet 3x týdně 10 km nebo 4x týdně 8 km?

Je pravda, že fyzičku běháním začnu nabírat až od 30 minut běhu? Jak rychle běžet? Běhávám okruhy 8-12 km, když doběhnu domu, tak už bych měl doběhnout z posledního nebo mám běžet tak, aby jsem to klidně mohl ještě zopakovat?

... Stačí běhat 2x týdně? Nebo kolikrát je ideální?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.12.12 17:59

V létě budeš méně unavenej , protože už budeš mít natrénováno :D

Ovzduší není nikde ideální

Já bych chodil spíše 4x 8 km ( nebo 4x 1 hodinu )

Běhal bych podle tepovky 60-70% Max

2x týdně je málo ,ale záleží co tím běháním chceš dosáhnout .

Ohodnoceno: 0x

Od: jumba
Datum: 27.12.12 09:35

Záleží, zda se připravuješ na nějaký závod a jak dlouhou trat. Já běhám skoro celou zimu. Zatím jsem nevynechal. Unavenější ted v zimě budeš více, než v létě. Je to tím, že běháš ve sněhu, mrazu a víc musíš ze sebe vydat. Když se připravuješ na nějaký závod, je lepší trénovat třeba každý den. Ale rozložit si delší useky -10km a více a druhý den 200m- 400m useky, které se 20x opakují. Tím získáš potřebnou rychlost. Další den si dát zase vytrvalostní. Takto to opakovat. Ale můžeš si správný trénink najít na www.bezvabeh.cz, nebo na www.behej.com. Tam jsou tréninky pro začátečníky, ale i pro pokročilé.

Od: opkiki*
Datum: 06.01.13 23:49

Ahoj, anoo v zime je urcite narocnejsi behat... a ovzdusi neni idealni, ale zas lepsi nez nebaht bubec... a urco bych zvolila 4 x tydne po 8 km... a myslim, ze pokud neceho chces dosahnout nebo mit lepsi kondicku , tak dvakrat tydneje malo

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.