Jak začít se sportem obecně a posilováním

Od: Datum: 20.12.12 21:43 odpovědí: 9 změna: 02.01.13 11:50

Zdravím všechny zkušené sportovce, na které se obracím s velkou prosbou o pomoc. Je mi lehce přes třicet let, měřím 175 cm, vážím 80 kg a mám sedavé zaměstnání u PC. Doposud (ani na SŠ) jsem necvičil a mám velmi slabou fyzičku a velmi chabé svaly.

Nyní jsem se rozhodl něco začít dělat se svojí kondicí a začal jsem doma cvičit a tak trochu i posilovat břišní svaly, které jsou pro mě zatím nejdůležitější. Čím dál víc ale taky přemýšlím o tom, že bych začal chodit do fitka na běžecký trenažér. na přímé poslivání tam se vůbec necítím, protože vůbec nemám ponětí jak na to a asi bych nerozchodil ty pobavené pohledy zkušených

Poradíte jak vůbec začít a jakou mám naději na úspěch? (Je to jenom o vůli?) Jak často chodit běhat?A zda vůbec?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.12.12 01:35

Nejjednodušší je koupit si permanentku do fitka, a tam si alespoň na prvních 10 návštěv vzít trenéra. Permanentka Vás motivuje, abyste tam pravidelně chodil, a trenér Vás "zaučí", abyste cvičil správně, efektivně, a hlavně si neublížil (a také poradí, jaké užívat potravinové doplňky - proteiny atd., které urychlí nárůst svalové hmoty).. Když budete chodit třikrát, čtyřikrát týdně, uvidíte, že budete dělat rychlé pokroky. Kromě toho jsou ve fitkách hromadné lekce různých, např. bojových sportů, a to je určitě také zábavné a povzbudí to Vaši motivaci.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 21.12.12 10:41

A jaký je Váš názor na to, kdybych chodil do fitka jen běhat a posiloval bych doma? jak často bych měl posilovat a jak často běhat? Děkuji za odpověď.

Datum: 21.12.12 13:02

nejlépe běhat v posilovně 30minut , pak dát 1hodinu posilování a pak 30-60 minut běhání . To je krásnej trénink

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.12.12 15:11

A kolikrát týdně je dobré tohle mučení absolvovat?

Datum: 21.12.12 15:13

zatím stačí 3x ,ale postupně bych přešel na 4-5x *smich*

Od: hm®
Datum: 21.12.12 15:36

Jestli to lze, pořiď si středního až většího psa. :) S ním budeš muset každý den na delší procházku (a ne, že "dneska se mi nějak nechce, tak jednou to fitko vynechám"), budete moci dovádět, běhat, ..., bude to rozhodně mnohem zábavnější, než nějaké nudné zasmrádlé fitko, přirozenější, v léte se s ním budeš moci koupat a trénovat plavání (stejně ti vždycky uplave, když bude chtít ), taky se s ním budeš trochu otužovat atd. atd. A posilovat můžeš doma.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 24.12.12 13:16

Pokud budete posilovat doma a běhat v posilovně, nikdy nebudete "namakanej", pořád budete "vyžle". Maximálně budete trochu vyrýsovaný. Doma nikdy nedosáhnete takového efektu, jako v posilovně a s trenérem. Kromě toho mi to připadá "trochu na hlavu" v posilovně běhat, a doma posilovat. Když už, tak v posilovně cvičit, a běhat po okolí. K cvičení či posilování doma musíte mít silnou motivaci a vůli (nemluvě o nějakých znalostech)i - což Vy patrně nemáte, když tomu říkáte "mučení". Mjusíte si ujasnit, co vlastně chcete. S tímto přístupem to takhle vydržíte maximjálně do února.

Ohodnoceno: 1x

Od: dolphin*
Datum: 27.12.12 17:15

Pro začádek bych si zaplatila osobního trenéra, se vším poradí a zaškolí

Datum: 02.01.13 11:50
Zajdi si do fitka na nějaký trenazer , rotoped, pozdejs kouknes do posilovny a cvičení doma te rychle přestane bavit. Nikdo si te ani nevšimne, každý se soustřeďuje na svoje cvičení.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.