Bolest kolen při běhu

Od: odpovědí: 4 změna:

Dobrý dne,

chtěl bych se zeptat. Když si jdu zaběhat ven, tak po chvili mě začnou bolet kolena(někdy levé někdy obě). Nevím, čím to je. Běhám špatně? Popřípadě můžete doporučit mast, či něco stahovacího na koleno?

Děkuji Lukáš

4 odpovědi na otázku

 

 


1x
avatar martincakl

Kolik Vám je, kolik vážíte, po jakém povrchu běháte, v jakých botách, kolik kilometrů běháte a jak často?


Je 16, vážím něco mezi 75-80kg, po normální asfaltové silnice(jak jezdí auta), boty mam normální Niky(cca za 800-100kč), teď běhám 7,5km a to 3krát týdně(jednou za měsíc se stane, že i 4) - (i s víkendy - jinak někdy st a pokazde pa, so, ne). Není žádná velká bolest. Ale cítím, že koleno není uplně v pořádku.

Lukáši to vážíte poměrně dost na svůj věk.

Tím že ještě k tomu běháte po asfaltu..3x až 4x týdně kloubům rozhodně neprospíváte.

Boty c cenové hladině 800-1000Kč nejsou ani na chození...natož na běh.

Takže běhejte pokud možno po měkém...v lese, po polních cestách..., kupte si pořádné běžecké boty na cross, cena takových slušných běžeckých bot se bude pohybovat od cca 1800Kč až do cca 5000Kč..Ano, není to málo, ale klouby máte jen "jedny" a žádné další už mít nebudete.

Trénink omezte...snažte se o něco snížit Vaší váhu...a pokud se bolest nezmenší a nezmizí, zajděte si za ortopedem.. (nejsem lékař, ale třeba to může být ve Vašem věku i nějaký růstový faktor).

Ev. si zajděte za ortopedem dřív než si koupíte drahé boty...aby Vám pak běhání nezakázal.., a na ty boty jste se jen nemusel koukat.

Pokud jste začal běhat po zimní sezoně, pak nezačnejte 7,5km trasou...to je docela dost, dávejte si tak 4-5km...a pak přidávejte. Kupte si sportester na měření tepu (dnes se dají pořídit i do 1000Kč), trénink podle tepu je jednak více motivační...a jednak zamezí přetěžování...mimo to se budete také rychleji zlepšovat.

 


0x

Nevím, kolik Vám je, ale co takhle artróza? S tou toho moc nenaděláte. Mast Vám možná dočasně pomůže od nejhorší bolesti, ale vyléčit to nejde.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]