1xHubnutí - cvičit na orbitreku?

Od: Datum: 20.01.11 20:02 odpovědí: 11 změna: 07.12.14 21:00

dobrý večer chtela bych zhubnout a proto se ptám jestli budu mít štíhlejší nohy i zadeček když budu tak 2 krát v týdnu půl hodiny behat na orbitreku? pomuže mi to? a jak dlouho bych se mela snažit? strašne se trá=ím kvůůli postave, chtěla bych mí t 55 kg ale mám 63. dekuji. K.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.01.11 20:09

Jakákoliv sportovní aktivita pomůže.Ty zbývající dny,kdy nebudete běhat,nesmíte ovšem večeřet vepřo-knedlo-zelo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.11 10:36

Dobrý den,

z vlastí zkušenosti vím, že orbitrek je skvělá věc. Shodila jsem na něm 30 kilo...ale půl hodiny 2krat v týdnu je hodně málo...já cvicila tu půlhodinu denně...a když jen dvakrát týdně, tak to chce alespoň hodinku...to se dá taky v pohodě vydržet :) když budete cvičit denně ( a jeden den v týdnu si dáte odpočinek bez cvičení) a nebudete se večer cpát tak to určitě půjde..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: york*
Datum: 03.02.11 16:00

Pozor na to, co píšete s tou hodinkou! Je rozdíl jestl jedu rychle 10 minut a stříká ze mne pot a spálím např 50 kalorií nebo jedu hodinu , koukám u toho na bednu a šlapu jen co noha nohu mine a spálím 20 kalorií? (hodnoty uvádím jako příklad). Čili , spálené kalorie jsou nejdůležitější ukazatel na hubnutí!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.11 10:49

To je samozřejmě pravda...důležitý je tep. A samozřejmě je třeba šlapat rychleji, ne jen takovou vycházkovou chůzí :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mark*
Datum: 14.02.11 18:46

Pravidelným cvičením na orbitreku určitě zhubneš, ten stroj je dobrá mučírna.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.11 21:34
avatar

Dobrý den, obecně by každý , kdo cvičí měl dodržovat jisté hranice svých schopností- u normální populace je to 70-75% své maximální tepové frekvence - možno brát i jako procenta svého maxima...cos e týče hubnutí, tak nastává spalování tuků zhruba po 20minutách intenzivního cvičení, tudíž 30 minut je jen 10minut zpracování tuků...záleží ale i na vaší vytrvalosti. Důležitá je tedy stálá frekvence cvičení, přesah přes 20 minut a pravidelnost alespoŇ třikrát týdně. Cvičení se doporučuje a odvíjí i od věku a tělesné váze či dispozicím k nemocem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: york*
Datum: 18.02.11 12:45

Horis! Co je podle tebe intenzivní cvičení? To je třeba zde jasně a srozumitelně napsat! Je to dost obecné nicneříkající. Snad je důležitý ten ukazatel na displeji (spálené kalorie) . Já když pomažu podle mne dost rychle 20 minut bez zastavení tak zkolabuju. Snad se musím podle něčeho na displeji orientovat abych poznal, co je i n t e n z i v n í , ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.11 13:39
avatar

@york . Intenzivní cvičení rozhodně není procházková chůze, je to cvičení, při němž dochází k cvičení na pokraji aerobního a anaerobního cvičení(což je zase nic neříkající pojem cvičení, v kterém asi málokdo zacvičí). Pokud by se člověk chtěl štvát tempem aby byl mrtvej, proč ne, sčítáním 12 minutových úseků se dá dosáhnout stejného cíle jako cvičení přes 20minut. Co se týče vašich kilokalorií a kalorií(v závislosti na délce cvičení) nevím jak orbitrek a s čím pracuje, ale pokud jen na základě zadávání výšky, hmotnosti případně snímání srdeční frekvence, pak je to ukazatel nepříliš přesný, nepočítající s vodivostí těla, obsahu tuku orgánového a podkožního, s množstvím svalové hmoty a celkového(asi nejduležitější komponent) metabolismu člověka. Ještě bych dodal jeden milník populace a to hubnutí...odhadoval bych tak z 50% procesu hubnutí, je jen pojem, rpotože nedochází ani tak k odbourávání tuků, nýbrž k posílení svalstva a tím vytvarování a částečné přeměny tuků v energii pro spalující svaly. Je to můj názor vycházející z učení výživového specialisty a kineziologa. Myslím že většina těchto názorů je často spekulativní a souhlasím, že i jiné názory jsou pravdivé a třeba i tento názor může být ten špatný. Každopádně obor hubnutí je dnes již oblast několika věd zabývajích se přeměnou metabolitů, odbourávání, funkčnosti enzymů a schopnosti regenerace svalů...je to tak obsáhlé, že asi nikdo z nás to nemůže zcela pobrat vše.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.11 14:20

Cvičením si vytvaruješ postavu, ale zhubneš změnou jídelníčku. Pokud se ti tuk změní na svalstvo tak nemusí dojít k žádné změně váhy.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dropoff
Datum: 28.02.11 11:32

Změna jídelníčku + Kardio Sport Chcete hubnout? Příjem kalorií musí bejt menší než výdej. Nic složitého, přečtěte si něco o Sacharidových vlnách.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 07.12.14 21:00

Cvičit jen na Orbitreku není dobré na kyčle. Vlastní zkušenost. Sice ze začátku se hubne, ale později si na to tělo zvykne a přestane se hubnout. Mojí kamarádku bolelo břicho z orbitreku. Lepší je procvičovat celé tělo a bez stroje.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.