Nejste přihlášen/a.
To nevím. Ze dvou vět se nená moc usuzovat. Něco napišu.
Když se začíná cvičit, tak obyčejně člověk přibírá na váze, protože se mu tvoří svaly (svaly jsou dvakrát těžší jak tuk při stejném objemu). Svaly přispůsobují námaze, nerostou donekonečna. Teprov až má člověk svaly, tak má větší výdej při cvičení. Aby člověk získal svaly se třeba cvičit pomalu s velkým závažím (zavaří může být i tělo). Když se cvičí rychle a s lehkým závažím má člověk větší výdej, ale svaly rostou pomalu a pak samozdřejmě rychle dojdou síly. Až když člověk "nemuže", tak teprov sahá tělo po uložených kalorijích. Vlastně po tréninku je nejlepší se protáhnou - šlachy, ne předcvičením vrámci rozcvičky. Existuje třeba metoda střídání - jednu dobu se cvičí třeba horní část těla a druhou dobu spodní, takže každá část těla si odpočině. Žádné cvičení není zbytečné. Klidně cvičte i 5minut desetkát denně. Samozdřejmě můžete cvičit i výdrž, třeba celodení cyklistikou, pěší tůrou, ... Ono je taky dobré si naplánovat den, tak aby se do něho zahrnul i sport, byl jeho přirozenou součásťou, třeba do školy/práce se nepojede kilometr autem, jak jsou toho někteří schopní, ale na kole anebo se půjde otrhat strom za vesnicí/městem místo toho aby ju kupoval v obchodě.
Nejpodstatnější informace je, co cvičíte? Intervalový trénink - tak to je 30-40 minut příliš, silový trénink - pro začátečníka/středně pokročilého s dobrým plánem tak akorát, kardio - na začátek ok, časem by se měl trénink prodloužit. Také se těžko představí, co znamená, že Vás to zmůže a už nemůžete dál - to zní docela děsivě. Jestli cvičíte takhle každý den, tak je to i víc než doporučená dávka pro lidi, co nepropadli sportu.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.