Vzduchovka - mazání pístu

Od: Datum: 30.11.12 21:39 odpovědí: 6 změna: 02.12.12 13:51

Dobrý den, nalezl jsem na zahradě použitou vzduchovku Slavia 620 a jelikož byla silně zanedbaná a zamaštěná, musel jsem ji kompletně rozebrat a vyčistit. Otázka tedy zní, čím mám píst s pružinou před složením namazat. Na jednom fóru jsem se dočetl, že se nemá mazat obyčejným olejem, protože v závislosti na tření a tlacích v pístu vznikají výbučné plyny a při jejich explozi se ničí těsnění pístu. Někdo zase radil promazat ho motorovým olejem a druhý toto vzápětí zavrhl, že je to lepidlo. Může mi tedy někdo poradit, co použít... zda olej WD, nebo vazelínu smíchanou s olejem anebo úplně něco jiného? Mnohokrát děkuji ta Vaše rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 30.11.12 21:43

Pružinu jako takovou jsem mazal vazelínou (ložiskovou), zbytek pušky konkorem (olej na zbraně)...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: panjan*
Datum: 30.11.12 22:09

děkuji za odpověď

Od: hop®
Datum: 30.11.12 22:05
avatar

Jde o to, jestli ji chcete zakonzervovat a uložit, anebo používat. Pokud zakonzervovat, tak je lepší nějaký hustší olej (jsou speciální konzervační oleje na zbraně a podobou mechaniku). Pokud chcete zbraň používat, tak spoušť a mechanismy, které se nepohybují rychle namazat olejem na zbraně, na píst a válec je dobrý třeba petrolej, který maže ale nemá velký odpor. Ale na druhou stranu, je lepší to namazat třeba toaletní vazelínou, než to nechat rezavět...

doplněno 30.11.12 22:17:

Ano, MD, WD, Konkor je na pohyblivé části výborný.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: panjan*
Datum: 30.11.12 22:09

Děkuji...vzduchovku budu používat, respektive jsem ji vytáhl pro svoji dceru, aby střílela na zahradě, kde ji také budu nechávat. Na hlaveň a pohybové části mám WD sprej.

Od: buss
Datum: 30.11.12 22:45

Výrobce doporučuje olej, mazivo na vzduchové zbraně. O mazání pístu, válce se nezmiňuje, uvádí dát do odborné opravny, tedy vůbec nerozebírat. Jinak hovoří o zážehu maziva. Spíše bych koupil nový píst, pružinu nechal vyměnit. Zadat do vyhledávače třeba ošetřování vzduchovky a pod.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: panjan*
Datum: 02.12.12 13:51

Každý výrobce doporučuje výhradně originální materiály, včetně autorizovaného servisu. Vzduchovka má sloužit na zahradě pro mé děti, kde také zůstane uložená v chatě. Jelikož už nás opakovaně vykradli a jelikož (pod mým dohledem) ji budou používat děti, nechci investovat velké částky do opravy a ani kupovat novou. A náhradní díly se již na Slavii 620 neprodávají. Toto je také důvod opravy. Přesto děkuji za odpověď.

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.