Nejste přihlášen/a.
Dobrý večer. Je tu nějaký cyklista co jezdí i v takovémto počasí? Má cenu si kupovat nějaké speciální cyklistycké termoponožky? Zatím jsem koupil návleky a beru si dvoje obyčejné silnější ponožky, ale stále to není ono a po nějakém čase cítím na prstech u nohou celkem chlad. Klidně můžete i doporučit jaké se vám osvědčily. Díky za rady.
Pavel N
Možná jsem jen choulostivější. Jezdím s kolegou z práce ten má také letní tretry a návleky a prý nemrzne. O zimních tretrách jsem uvažoval, ale nějak se mi doma sešly troje letní tak se mi zatím nechce kupovat čtvrté. Já dřív začínal sezonu až koncem března a končil koncem října, tak se mi na těch pár chladnějších vyjížděk zimní tretry kupovat nechtěly.
Svého času jsem to řešil několika vrstvami. Víc vrstev vs míň vrstev je velice oblíbené, kontroverzní téma. Ale se 4mi vrstvami ponožek jsem zimu necítil. Je to i o způsobu jízdy.
Co to nosíte za ponožky, že se vám do bot na kolo vejdou čtvery? Nebylo by lepší jedny, zato kvalitní? Osvědčily se mi ponožky v kombinaci vlna - syntetika, např 50% vlna + 50% akryl. Na kole jezdím, i když v zimě už nikoliv, v mínusových teplotách mi vždy po cca půl hodině jízdy nohy začaly mrznout ať jsem měl ponožky jakékoli, musel jsem chvíli kolo tlačit, pak se mi nohy rozehřály.
Byly to obyč vysoké ponožky (dost podobné dnešním pracovním - zkrátka ne tenké, ale ani hrubé). Povolením tkaniček jsem se do bot vešel. Nešlo o SPDčka!
Podobně jsem řešil i zbytek oblečení. Např. 4x trika, 2-3 mikiny, šustka.
Psal jsem o způsobu jízdy - ten je totiž důležitý. Většinu času jsem jezdil ve stoje, ne usazen na sedátku. Do asi těch -7°C to bylo komfortní i za větru.
Pevně věřím, že jde dnes komfortu dosáhnout i s daleko méně vrstvami. Já byl chudý student, takže oblečen stylem "co dům dal".
Já to vyřešila po svém. Mám bezdrátové vyhřívané vložky do bot a střídám je jak do pohorek na tůry, do lyžáků i do zimní obuvi. Konečně mně nemrznou prsty na nohou.
Baterie je zabudovaná ve vložce. Příslušenství - malý dálkový ovladač má 3 stupně výhřevu, v balení je i nabíječka.
Vozim lehčí pohorky "hadráky" s membránou, oproti tretrám se v tom dá i chodit když se tlačí do krpálů, schodů, když jdeš do odbchodu apod. Do velkých mrazů + vlněný ponožky. Když je fakt kosa (pod -10) tak pomůže seskočit z kola a chvilku běžet.
Neopreny nic moc, letní tretry a membránový návleky taky nic moc, zimní tretry praktický jen pro cyklistu na dlouhý vyjížďky kde nesleze z kola.
Velikost letních cyklistických treter se často volí o něco menší než třeba velikost běžeckých bot, protože noha se na rozdíl od běhu v botě neposouvá. U mě ten rozdíl je 1/2 čísla. Do letních treter pak už není moc prostoru dávat několik ponožek, noha je pak natěsno a to se v zimě projeví že prsty zebou. Dále mě v letních tretrách v zimě bývala zima od pedálů. Takže mě kombinace letní tretry + návleky v zimě (mráz nebo břečka) nevyhovovala. U mě to vyřešily až zimní tretry.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.