Je pozdě začít v 16 s atletikou

Od: odpovědí: 5 změna:
Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli je pozdě začít v 16 s atletikou. Jednalo by se spíš o kratší tratě. Mojí výhodou je že jsem celkem rychlej (jinak to zde asi ani nejde) ale taky trochu neobratnej a to je nevýhoda u překážek a skoků. Jde to v tomhle věku nějak nebo jen s velkými obtížemi?
Díky
5 odpovědí na otázku

 

 


0x
avatar martincakl
Samozřejmě že lze začít s atletikou, stejném jako s jakýmkoliv jiným z sportem i v 16 letech. Ale nebude to s největší pravděpodobností již ani na Olympiádu, ani na MČR.

Jaké dovesnosti konkrétně si myslíte, že se musí začít trénovat dřív. Do kolika asi?

 


0x

Klasický věk pro začátek to není ale pozdě neni určitě.V historii sportu je "tisíce" příkladu že to není problém.Když vzpomenu rychle co mi napadá jen atletiku tak třeba atletka Petržílková.Nebo Štepánka Pohlová Kučerová atd..A u běhu není pozdě vubec.

Pokud máš chut běž se někam do odíllu ukázat začni makat.Nic to nestojí a když Tě to baví nevidím problém

 


0x

Obratnost se dá časem zlepšit.

 


0x

Začít určitě jde! Celkově rychlost a dynamika se nejlépe budují cca v tomto věku a začíná se to zhoršovat zhruba ve třiceti. Měj ale na paměti několik věcí.

Počítej s tím, že budeš horší než tví vrstevníci a to jak výkonnostně, tak i obratnostně a možnostmi tréninků. Co si pod tou poslední věcí představit? Tréninky v atletice nejsou jen ta daná soutěžní aktivita. To znamená, že třeba takoví koulaři mají těžkou přípravu v posilovnách, dělají těžké dřepy atp. Celkově v "anaerobní části" atletiky se hodně vzpírá - to zahrnuje veškeré dynamické aktivity v krátkém čase tj sprinty, koulaře, diskaře, oštěpaře ale i klasické desetibojaře. Co tím chci říct je to, že než se naučíš všechny věci, které zahrnují běžný atletický trénink, tví vrstevníci ti ještě o něco utečou než je začneš konečně dohánět. Proto počítej s tím, že to bude hodně o motivaci, o tom vytrvat a nevzdat se.

Každopádně přeju hodně štěstí a určitě do toho jdi, jen počítej, že na vyšších soutěžích budeš prostě zkrátka v nevýhodě.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]