Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Jak konečně zhubnout?

Od: monikann* odpovědí: 6 změna:

Zdravím..Přes 3 roky se snažím zhubnout.Hlavně kvůli zdraví,bohužel nemám moc motivaci,vůli.Zbytečně se kvůli tomu stresuji.Nějaké rady jak neselhat a vytrvat? Vím není to lehké,ale nějaké rady a zkušenosti ostatních se hodí.

 

 

6 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

hodnocení

0x
avatar louisa1

Hlavně se nestresuj. Neříkej si musím, ale chci. Přestaň jíst sladké (místo toho ovoce), tučná a smažená jídla. Jez pravidelně v malých dávkách. No a k tomu samozřejmě se musíš hýbat. Pravidelné procházky, jízda na kole, plavání ap.

Hlavně buď v klidu, rychle to nepůjde. Ale stačí pomalu a na trvalo. Nevaž se často. Váha stresuje. Držím ti palce!

*placni*

monikann*
hodnocení

Děkuju moc :) Zvladnu to..

 

bbbbb
hodnocení

0x

Nepises kolik meris a vazis ,typ postavy.Hubnuti neni jednorazova procedura je treby jednou provzdy zmenit zivotni styl a neco pro sebe udelat.

monikann*
hodnocení

Mám 168 cm a 83 kg.Ano toho jsem si vědoma,já potřebuji alenějak poradit jak vytrvat vím,že na to mám..ale nějaké rady ,tipy od zkušenějších se hodí..Chci najít tu chybu která to celé pokazila

 

lmgify
hodnocení

0x

  1. Zrcadlo na celou postavu do koupelny. Asi nic nenakopává motivaci tak, jako když se člověk vidí v celé své kráse.

  2. Naše váha (postava, fyzička, ...) je jen odrazem a výsledkem našeho životního styl (stravování, pohyb). Pokud chceme mít jinou váhu, musíte změnit životní styl. Změn životní styl a změní se ti sama i váha.

  3. Najít si společnici se stejným cílem: kamarádku, v práci, známou, internetová fóra lidí, kteří shazují a pravidelně posílají "svoje čísla" (váhu, odvody tělesných partií, cvičební režimy, stravovací jídelníček z posledního týdne apod.) atd.

  4. chodit do tělocvičny není potřeba - cvičit podle videa na Youtube puštěného na televizi lze i v obýváku nebo si alespoň udělat pár základních cviků - dřep, zvedání kolen, předklony apod

  5. během dne více chodit: nejet 2 zástávky autobusem, vystoupit pod kopcem, jít po schodech místo výtahem nebo eskalátorem apod. Rozpumpovat to srdce (cítit, jak bije rychleji). Pohodlná obuv je základ. Pěší výlety do krámu. Pěší výlety nebo procházky po zajímavých místech v okolí o víkendech.

  6. Nosit si s sebou jídlo a vodu na celou dobu, kdy budete mimo domov. Nebude vás to nutit sahat po kalorických náhražkách.

 

liska5
hodnocení

0x

Nejdřív je třeba vynechat potraviny, které akorát zaneřádí organismus a jejichž zplodiny tělo musí ředit zadržováním vody. To je veškeré sladkosti, laciné čokolády, slad.tyčinky, slazené nápoje, colu, zákusky, sušenky, pak mléko, tučné sýry, máslo, smetanové jogurty, levné uzeniny a příliš masa, paštiky, bílou mouku buchty, crossanty, omáčky, rohlíky, knedlíky i pizzu.

Omezit přílohy. Zmenšit si porce . Nejíst na noc.

A hodně pít. Ráno na lačno sklenici vody s citronem a mezi jídly další sklenici vody se lžicí jablečného octa

Zařadit hodně různé zeleniny, vařené i syrové, brokolici, cukety, červ. řepu, saláty, kys. zelí, zeleninu místo přílohy, cereálie- celozrnný chléb, kroupy, jáhly, vločky, pohanku,klíčky, luštěniny- obojí s citem, mají dost kalorií, ale zato minerály, vlákninu a vitamíny. Zkuste tofu, sojové výrobky, hummus

Z mléčného si nechte jen kefír, či acidofilní mléko, tvarůžky, mozzarelu. Z masa- krůtu, králíka, rybu, výjmečně libovou šunku. Z tuků jen oleje za studena lisované na salát / olivový/, avokádo, ořechy, mandle, na výjmečné smažení řepkový olej n. přepuštěné máslo. Mlsat málo a jen zdravé, jako křížaly, sušené švestky, fíky, suš meruňky, kvůli minerálům, melasu, i med - opět s citem

A pohyb. Dlouhodobý výkon nízké až střední intenzity. Delší, jak 45 minut. Né hned tolik, ale postupně. Několikrát týdně. Chůze, přidávat klus, výlety s holemi a s sebou jen zeleninovou svačinku. Kolo, plavání, tanec, míč.hry, běžky.

V hlavě si usadit myšlenku, že jsem lehká, štíhlá, svižná. Zvážit se jednou a pak dlouho nic. Zapište si míry, pas, boky, stehna atd. Dobré je hubnout ve dvou. Shánějte na to kámošku.

Po takové změně může přechodně nastat přechodné zhoršení zdravotního stavu, neboť vyplavovat, co do těla nepatří, je zátěž. Tato, tzv. odléčovací, reakce časem pomine a bude líp. Tělo bude fungovat v jiném režimu.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]