Zabezpečení nosiče kol

Od: ® odpovědí: 5 změna:
avatar ozak1968

Dobrý den. Zakoupil jsem nosič na kola na tažné zařízení Peruzzo Siena, Nosič není uzamykatelný k tažnému,je tam jen jistící šroub,který se po nasazení nosiče na tažné stáhne dvěma plastovýma maticema a nosič nejde sundat z koule. Rád bych něco masivnějšího a spolehlivějšího. Dá se to nějak vymyslet?nemáte někdo zkušenost a radu jak nějaký zámek dodělat? Děkuju za případnou radu.

5 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar martincakl

Ono je to v jistém smyslu zcela jedno..Není to tak dávno co jsem koukal na reportáž, kde bylo prakticky ukázáno, že jakýkoliv zámek na kola lze přeštípnout do 5 sekund. Takže zámky jsou pouze proti zlodějům "blbcům" a amatérům.."Profesionál" Vám kola stejně ukradne a ještě poškodí zámek..

 


0x
avatar promon

Perruzo nemám, mán nosič z AutoKelly a tam je zajištění prostřednictvím takovýchto matic

kupkolo.cz/...

a to nejen nosiče samotného, ale u vezených kol.

Ale i tak souhlasím s kolegou Martincakl - kdo chce kolo / nosič ukrást, tak ho ukrade. Tohle zabezpečení je dobré tak na fetky a lidi s podobným IQ levelem, kteří ještě nepochopili k čemu včšemu se dá použít třeba aku flexa


Děkuju za reakce. Ano je mi jasný že kdo to ukract chce tak to ukradne. Jen jim to trochu znepříjemnit. Ještě prosím jeden dotaz. Nosič se uloží na kouli a utáhne se šroubem proti pohybu. Ještě jsem s tím nejel, je to dostatečné zajištění jen tím šroubem? Pokud to budu dotahovat, nepoškodím šroub nebo kouli? Popřípadě šlo by vyměnit uchycení šroubem za systém bez použití nářadí - pákový? Děkuji.

Co jste koupil, to máte, jakékoli úpravy nejsou možné, výrobek je navržený, testovaný, schválený, homologivaný tak, jak je. Na uživateli není pochybovat zda-li to dostatečně funguje a plánovat modifikace, na něm je přečíst si návod, který stanovuje na co se to dá přidělat, tdy co musí splňovat auto, jak to na něj přidělat a co a jak se smí přidělat na nosič. Když se tohle všechno dodrží, je to funkční a bezpečné. Dodatečné zajištění lze udělat nezávisle na držáku, třeba omotáním dlohým válečkovým abusem skrz rámy.

Důležité je odmastit kouli od mazacího tuku, který je nutný pro provoz s přívěsem. Pak to důkladně utáhnu, ten můj systém se utahuje jednak nahoru - právě tou maticí se zámkem, jednak klíčem 19 svorný spoj. To skutečně drží dobře i s naloženými koly vč elektrokol. Viz foto

autokelly.cz/...

nějakému systému s pákou bych v tomto případě asi nevěřil - ne z důvodu, že by se nosič sklopil, to drží docela dobře spodní lem koule, ale bál bych se otočení celého nosiče a štrejchnutí kol o auto.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]