Bazální metabolismus vs výpočet chytré váhy

Od: Datum: 17.02.17 06:25 odpovědí: 2 změna: 17.02.17 19:53
avatar
Dobrý den,
doufám, že se zde najde někdo kdo trochu problému bude rozumět. Používám aplikaci kalorické tabulky (www.kaloricketabulky.cz) po zadání váhy, věku, výšky se mi vypočítá můj Bazální metabolismus tj to co tělo vydá i kdyby nic nedělalo. Nově jsem koupil chytrou váhu, která měří tuk, vodu, svaly a kosti. Zobrazuje také minimální příjem kcal pro udržení váhy. To je podle mne tedy Bazální metabolismus. Jenže mě zajímá zda více věřit váze nebo aplikaci. Aplikace říká 2100 kcal a váha 2700 kcal.
Osobně si myslím, že váha o mě ví více (zná poměry tuků, svalů apod mého těla) než aplikace která zná jen váhu výšku a věk.
Rád bych ale slyšel jiný názor, čemu věřit. Díky.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.02.17 07:47

Tak se stravuj jeden měsíc podle údajů z aplikace a když bude tvoje hmotnost klesat, tak máš malý příjem energie. To je hodně zjednodušené, ale jenom tak zjistíš "kdo má pravdu".

Správnou hodnotu ti neřekne ani váha ani aplikace v mobilu.

Když si zajdeš do nějaké poradny přes výživu, tak ti mužou říct, jaké testy s tebou potřebují udělat a z toho přibližně určí další parametry.

Věř svému pocitu - pokud jsi zdravý. Pokud máš nějaké zdravotní poříže, tak ti lékař určitě řekl, co bys měl změnit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.02.17 19:53

Digitální váha vaše poměry tuků, svalů apod nezná. Pouze je odhaduje na základě nějakého algoritmu. To samé dělají kalorické tabulky. Obě hodnoty bazálního metabolismu jsou tedy jen orientační.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.