Jak se pozná dobrý učitel jógy?

Od: Datum: 25.01.17 11:42 odpovědí: 4 změna: 26.01.17 11:47

Dobrý den. Kdo jste byl nebo chodíte na power jógu. Co si myslíte o tom, jak hodně je důležitý lektor? A jak se pozná dobrý lektor? Byla jsem po dlouhé době na power józe a lektorku bylo špatně slyšet. Mluvila potichu a hudba byla slyšet víc. Navíc říkala jen nádechy a ne výdechy. Po cvičení mě 2 dny bolelo břicho a špatně se mi dýchalo. Je možné, že je to tím, že jsem málo vydechovala? Máte s tím také zkušenost? Znamená to, že je hodně důležitý nejen rozumět lektorovi, co říká, ale navíc, jestli to správně říká? Měl by říkat i výdechy, ne? V opačném případě cvičení může místo pomoci, škodit zdraví. Neříkám, že za vše může jen lektor. Cvičící třeba špatně pochopí nebo rozumí a cvičí špatně. Ale přece jen učitel vede cvičící a má je vést správně a mělo by mu být rozumět. Jinak to cvičení nemá smysl a může si cvičící uškodit. Příště jdu raději k jiné cvičitelce. Vím, že je jí lépe rozumět. Proto na její hodiny bývá asi plno. Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: maky®
Datum: 25.01.17 12:35
avatar

Kvalita lektora je rozhodující, měl by se poznat podle toho, že má "narváno". Poptala bych se známých, kdo kam chodí a jak jsou spokojeni.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nikc®
Datum: 25.01.17 12:44

Děkuji. Známá mi říkala, že mám poslouchat lektorku. Ale když neříká někdy výdechy, tak to nejde jí poslouchat. Půjdu k tý druhý, co mívá narváno. Znám jí, je dobrá. Už jsem objednaná na příští týden. Měla jsem to zařadit do sekce Společnost. Přeji hezký den.


doplněno 25.01.17 12:48:

I když tady ta, mívá taky docela plno.

Od: janm®
Datum: 25.01.17 20:18

Zdravím

Také to může být tím, že si třeba s lektorkou nesednete "lidsky" tzn. každý člověk má "svůj styl" "své způsoby" každý je na "jiné vlně" takže i dobře vyslovené a vedené může být "špatně chápané". Přirovnal bych to k instruktorovi z autoškoly oba v dobré víře učí to samé, jen záleží na tom "jak" a také do toho co žákovi předává předává nechtěně i část své osobnosti, jinými slovy co jde někde s nadhledem úsměvem a radostí i radostí z chyb a sebezdokonalování se, může jít někde naopak s napětím nervy a "dusnou atmosférou" (nepřesně vzdáleně přirovnáno)


doplněno 25.01.17 20:35:

S power yogou zkušenosti nemám, dle toho co jsem o tom četl jde ale o o něco "silovější cvičení" a u jakéhokoliv cvičení jež je více orientováno na "svalovou námahu" dochází zejména při prvních trénincích k tomu, že člověk dané partie pak i několik dní cítí tzn. nemusí jít nutně o "špatně provedené cvičení" jako spíše o to, že jsou namáhány partie které na to "nejsou zvyklé" běžně se "nevyužívají" a tudíž není divu že po nich hlavně ze začátku cvičení vzniká tzv. "svalová horečka". Časem je to většinou tak, že když se tomu člověk věnuje déle dané partie si zvyknou zesílí a později již po cvičení "nebolí". Platí to téměř pro všechny druhy sportů zejména pokud jsme před tím delší dobu nic neprovozovali tzn. běh, jízda na kole, plavání, aerobik, bojová umění (tam je to hodně znát zejména ze začátku ), podobně může být i u té yogy. I v těch tradičnějších "školách" kde se spíše cvičí pevné pozice asany apod. může být, že člověk nevědomky "namůže" šlachy svaly a pak to cítí.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nikc®
Datum: 26.01.17 11:47

Ona mi sedí, ale u jógy je dýchání důležitý a rozumět učiteli. Když neříkala ty výdechy, to je špatné. Ta druhá je říká.


doplněno 26.01.17 12:19:

Jsem astmatik, tak to dýchání je pro mě důležitý.

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.