Vibram nebo N-Durance?

Od: Datum: 28.12.16 21:39 odpovědí: 3 změna: 02.01.17 11:12

Snažím se na Heurece najít nějaké kvalitní boty značky New Balance s hodně pevnou podešví, hlavně v oblasti paty. Dlouho jsem nosil New balance protože mám s nimi výbornou zkušenost že vydrží dlouho a v obou případech jsem měl podešev Vibram a vydržela mi roky. U těch posledních bot navíc byl systém, která počítal s pronací či supinací, takže když člověk přenáší váhu na jednu stranu tak se ta podešev v tom určitém předem zvoleném místě ohne (přizpůsobí) a ta podrážka se pak nevybrousí tak brzo. Tyhle boty mi vydrželi tak 2,5 déle než ty první New Balance s Vibramem bez tohoto systému.

Teď se vás chci zeptat. Máte někdo zkušenosti a můžete porovnat co je odolnější? Jestli Vibram nebo N-Durance?

Tak na príklad u obuvy MT910GX2.

Snažím se najít boty s membránou GORE-TEX proti promoknutí a zároveň velmi odolnou podrážkou, i když chodím vesměs jen po městě (někdy pomalu jindy rychle), někdy po lese nebo po horách (pomalu) a neběhám protože nejsem běžec. Cenová představa (bez předvánočních slev) kolem 2400-3400 (za obě body ) .


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bezec
Datum: 31.12.16 22:16

Těžko hodnotit, oboje je kvalitní... Poznáš to jedině když vezmeš oboje a budeš je střídat po týdnu ;)

U Vibramu se mi většinou rozsype pěna mezi podrážkou a botou (ca po 5 letech - pohorky). N-durance jsem měl na běžeckých botách a odešel hadr na svršku, podrážka OK (naběháno asi 700 km, pak něco běžnýcho chození po městě - kolik to nevim)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.01.17 08:58

Díky. Hadr na svršku, ale není součástí podešve nebo je? Mě odešla textílie z vnitřku obuvy z té strany nahoře vzadu kde končí pata. Pak ještě svršek u palce, i GORE-TEX se po 6 letech protrhá. Jak by ale textiílie mohla být součásti obuvy si neumím představit.

Od: bezec
Datum: 02.01.17 11:12

"Hadr" myslím celkově svršek boty ;) jj, podšívka kolem paty odchází nejdřív. GTX nejdřív odchází tak, že popraská v ohybu za prstama - v podstatě dlouhodobě vydrží jen na tvrdých pohorkách kde se podešev prakticky neohýbá.

Jestli Vibram nebo N-durance ti tu těžko někdo poradí = vem to co se ti líbí víc. Příp. dotaz přímo na výrobce bot (neptej se dovozce, to je jen překupník = doporučí to z čeho má větší zisk)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.