Běh na 600m, dítě 7 let

Od: Datum: 09.12.16 11:27 odpovědí: 8 změna: 11.12.16 22:18
avatar

Vážení rádcové, sportovci. Sedmiletou vnučku jsme přihlásili do sportovního oddílu, byla trenérem zařazená na běh 600m, bez velkého tréninku běhá za 2.58. Trénik 2x týdně 1h, trenér nás tlačí do navýšení tréninku. Závody jsou po celé ČR, vždy sobota nebo neděle, už to je velmi náročné, čas, finance.

Myslíte, že má smysl tuto aktivitu rozvíjet, v podstatě obětovat čas a peníze? Trenér tvrdí, že je to nutné, ale ten je celkem slušně placený. Dík za názory. Lída


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.12.16 11:37
avatar

Obávám se, že lze jen velmi těžko odpovědět.

Čas je podle mne s ohledem na věk docela slušný. Jestli to časem bude k něčemu víc než pro radost...a jestli u toho Vaše vnučka zůstane..nelze nikdy s jistotou říct.

Trénink 2x týdně je samozřejmě pro kondiční úroveň dostatečný, pro závodní úrověň již nestačí (ano, bohužel i v tomto věku).

Čas a peníze to jistě stojí a to jsou ještě mnohem dražší sporty než atletika resp. běh.


doplněno 09.12.16 12:14:

Liduš rádo se stalo.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.12.16 11:57
avatar

Martine děkuji.

Datum: 09.12.16 15:12
avatar

Je to vas , ale ja bych to fakt neprehanel. At se to diteti nezproviti , ktomu dite se furt vyviji a neni dobre ho pretezovat.

Myslim ze 3x tydne by byl u me max.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.12.16 15:30
avatar

Honz490 i Vám díky. Mám stejný názor, nechceme mít doma druhou Kratochvílovou a trénik 5x za týden a z toho 2x od 7 ráno se mi zdá trochu moc. Jenže dnes vás kluby tlačí do výkonů, jinak o vás nemají zájem. Šlo nám o to aby vnučka někam chodila, vylítala se, naučila se od všeho něco, různé sportovní aktivity a neotravovala nás doma. Nemysleli jsme si, že ji po měsíci zařadí mezi běžce a budeme mít postarané o to, co dělat o víkendech a do čeho investovat peníze.

Datum: 09.12.16 15:48
avatar

Liduš...Ono je to trochu pochopitelné. Pokud jde o atletický klub, tak ten dostává peníze od města či obce za "reprezentaci", takže tam se opravdu chce, aby dítě závodilo. Pokud rodiče chtějí, aby se dítě "hýbalo".., tak je daleko vhodnější nějaký kroužek v DDM, kde se na reprezentaci a výkony netlačí, ale jde opravdu jen o "zájmový kroužek".

Na druhou stranu..Uklidnit Vás může to, že (v jistém smyslu) běh může dítě začíte dělat klidně v 15...nebo 18 letech a pořád se může vypracovat na vynikající úroveň. To v některých technických sportech (tenis, fotbal, basketbal atd) prakticky není možné.

Znám lidi, co půlmaraton začali běhat ve 40 letech..Ale neznám ani jednoho dobrého tenistu, co s tenisem začal později jak v 8 letech..(a i to je již často pozdě).


doplněno 09.12.16 15:59:

běžec:

Je to tak..Jenže bohužel..je to z extrému do extrému. Buď "totální profesionál" v 8 letech se vším co s tím souvisí (vč. tréninků 5x týdně, o víkendech závody atd). Nebo "kroužek", kde dětem nevysvětlí téměř ani základy daného sportu (protože oni to přece nedělají závodně a tak o nic nejde). Osobně znám oba typy výše uvedené a nemyslím že ani jeden z přístupů je "ideální". Ideální je "něco mezi", ale to aby člověk "prstíčkem hrabal" než něco najde.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bezec
Datum: 09.12.16 15:51

Pokud vám nejde o sportovní kariéru (a profi sport je docela svinstvo), tak to trenérovi jasně řekněte. Nechte jí atletiku 2x týdně a zaměřte se na všestrannost, tj. ne specializace na běhy/ delší tratě, ale atletiku celkově = i sprinty, výšku, hod atd. Kromě atletiky může chodit i na něco jiného, nejlíp něco venku ve skupině - vodáci, skauti. Nebo bojový sport, i to se jí bude hodit - pružnost, obratnost, sebevědomí atd.

Plavání - je třeba začít jako děcko, v dospělosti se těžko učí (cit pro vodu). Podobně zimní sporty, běžky i sjezd, kolo...

Mám pocit, že trenérovi jde o sportovní úspěch a dětství je vedlejší. Aby trénovala 5x týdně dvoufázově - to by jí běhání muselo opravdu bavit. K tomu by to znamenalo pořád cestovat po závodech.

Dost možná tím trenéra naštvete, tím se ale jen potvrdí že mu šlo halvně o úspěch (i jeho osobní jako trenéra)

Pokud by šlo o mne, tak bych na atletice dceru vytáhl ze specializace a zařadil mezi všestranné atlety (desetiboj)


doplněno 09.12.16 16:08:

M.Cakl - přesně tak. Ideální je všestranný trénink vedený profíkem... Co vidim v okolí tak obvykle trenér z klubu chce profi atleta specialistu a zábava ho nezajímá. V kroužcích to zase vede amatér který trénovat neumí vůbec..

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.12.16 16:21
avatar

Bohužel je to jediný sportovní klub v místě bydliště,platí se, vozit ji někde po Brně nám přišlo nesmyslné. Gymnastiku sportovní i taneční odmítá, prý to není sport, plavat umí ale nechce, učaroval ji biatlon ale ten tu není a na běžkách nikdy nestála, střílí na terč ze vzduchovky ale ve svém věku na závody nesmí a tak soutěží jen s dědou na chalupě.

Jsem ráda, že to není jen můj názor, že vychovávat od první třídy běžce, je špatně, budu se víc snažit probrat to s rodinou.

Od: telocvikarka
Datum: 11.12.16 22:18

Atletiku ano, ale všechny discipliny, nejlépe i jiné sporty vč. gymnastiky a míčových her. A ať je to pestrá zábavná forma a né specializovaná sportovní příprava zaměřená na jednu disciplinu. Kvalitu, techniku disciplin, před kvantitou naběhaných kilometrů. To je nerozum hodnotit trenéry, oddíly podle výkonů dětiček, podle jejich časů. Rychlených talentů, co odpadli daleko dřív, než byl výkonnostní vrchol jejich sportu, jsme tu zažili dost. Ano, závod občas, ale honbu za limity v tomto věku, to odsuzuji. Sedmiletá děcka po celé republice? Do čeho jsou zapojeni? Dá se s tím trenérem mluvit?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.