Bolest bricha a zad pri cviceni

Od: Datum: 27.11.16 21:29 odpovědí: 3 změna: 27.11.16 22:23
Dobrý den, z preventivní prohlídky mě doktorka poslala na ortopedii a pak na rehabilitace. Rehabilitace jsem absolvovala 10lekci po půl hodine. Tam se mnou dělala různé cviky a dala mi i papír podle čeho mám cvičit. Když jsem začala cvičit tak mě druhý den z těch cviků boleli záda i břicho je tohle v pořádku? Druhý den přes ty bolesti nemůžu cvičit tak cvicim obden zatím než si to tělo na to zvykne. Ještě mam dotaz že při každém cviku premyslim zda li ho dělám správně co když ty cviky dělám špatně a pritizim si?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: kusk
Datum: 27.11.16 21:54

Lenko, lékař ví co dělá a pokud máš cvičit denně, tak cvič. Je pochopitelné, že po cvičení cítíš únavu či bolest svalů. Pravděpodobně jsi doteď nic nedělala, tělo zlenivělo, z nějakého důvodu ti doporučili rehabku.

Všechny cviky si na netu můžeš najít, hodně jsou i s videem a předpokládám, že ti cviky předvedli. Tak jak si můžeš ublížit? Jen hledáš výmluvy . Nebuď lenoch a i když je ti to nepříjemné a určitě tě to nebaví, tak vydrž. Pokud bys cvičila od útlého věku, tak problémy po cvičení nemáš.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.11.16 21:55

Taky jste si mohla rozhýbat nějaký sajrajt, který máte půl století usazený v ledvinách. Jestli se to hnulo, tak to bude bolet.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.11.16 22:23

Při rehabilitaci prostě namáháš i svaly, které v běžném životě moc nepoužíváš.
Pokud je najednou začneš používat tak to bolí. Pokud vydržíš, do 14ti dnů to bude bez bolesti.

doplněno 27.11.16 22:25:

Typicky břicho. Ač se to nezdá, svaly břicha jsou moc důležité pro záda a ruku na srdce, pokud nesportuješ, kdy naposledy jsi používala svaly břicha :)

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.