Proč se hraje fotbal i v zimě?

Od: Datum: 10.11.16 19:24 odpovědí: 7 změna: 11.11.16 08:40

Dobrý večer, ví někdo, proč to tak je? Domácí liga se hraje ještě v listopadu a ta evropská dokonce i začátkem prosince . Dál nechápu , proč jarní část začíná už koncem února . Proč se nehraje v létě,ale zase pak až koncem srpna? Je to kvůli tomu,že v létě mají fotbalisté dovolenou? nebo je v tom něco jíného?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.11.16 20:05
avatar

V době,kdy technika zasahuje i do fotbalu,Jsou stadiony vybaveny povinně vyhřívaným kobercem z trávy,případně i syntetickým,a osvětlení stadionu odpovídá slunečnímu světlu v červenci,je málo termínů v počátku zimy a jara,které by bránily fodbalistům pokračovat.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 10.11.16 20:50

Nevidím v tom problém. V Anglii, Francii, Itálii a Německu a dalších zemích se hraje liga téměř bez zimní přestávky. Je to taky asi dáno jejich přímořskou polohou, my už jsme trochu ve vnitrozemí, zimy tužší, ale dá se to zvládat. Mě osobně by třeba fotbal chyběl, kdyby byla delší přestávka (ona je i tak u nás dost dlouhá). A v létě kromě krátké dovolené pro fotbalisty (a když je MS nebo ME, tak skoro ani není) se hraje prakticky stále. Přípravné zápasy, předkola evropských lig a pohárů. A myslím, že fotbalisti nejsou žádný měkoty.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 10.11.16 21:53

Jestli je v lize X týmů a má každý hrát s každým 4 zápasy a dá se hrát každé 3 dny (tedy 2x týdně, kvůli rekonvalescenci, cestování na zápas a 2 dny týdně odpočinku ["víkend"]), tak se prostě musí hrát určitý počet týdnů/měsíců v roce.

Připočítej mezinár. zápasy, mistrovství světa/Evropy, zápasy v jiných pohárových soutěžích, přípravné zápasy, soustředění atd. a to vše způsobuje blokování dalších týdnů v roce.

V létě se nehraje, protože lidé (diváci) jsou na dovolených, venku, u vody atd. a nikdo by se na ligu nekoukal, nebyl by tedy příjem na výplaty hráčů a hráči také potřebují dovolenou. Proto se musí hrát dlouho do podzimu a brzy zjara.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 10.11.16 22:05

Pane Čtenáři, to jste si trochu popletl hokej a fotbal. V hokeji hraje každý s každým 4 x (52 kol), ve fotbalu každý s každým 2 x (30 kol). A dovolené bych do toho vůbec nepletl. Česká první fotbalová liga obyčejně vždy začíná poslední týden v červenci a to jsou dovolené v plném proudu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 10.11.16 22:49

Ty 4 zápasy bylo jen na ilustraci. Je vidět, že ligu nesleduji :-D. Chtěl jsem jen vysvětlit základní počty (počet zápasů vs. počet dostupných týdnů v roce).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.16 08:22

Jak jako by se nikdo v létě na ligu nekoukal? Já třeba jo :D . Hezky teploučko , modrá obloha ..i myslim,že by třeba pak lidi dali přednost jít na zápas osobně než se dívat v televizi . A ne třeba jako teď když zápasy začínají po tmě a končí bůhví kdy , protože si ten čas poručila televize a kluby s tim nemůžou nic dělat .

Od: ctenar*
Datum: 11.11.16 08:40

Kluby by mohli hrát za světla třeba v 11 dopoledne, ale to by tam na stadion nikdo nepřišel, na přímý přenos v TV by se taky nikdo nekoukal a večer na záznam v TV, kdy je známý výsledek už tuplem nikdo. To by kluby na platy moc neutržili a z něčeho ty miliónové platy platit musí, jinak by všichni fotbalistu šli hrát do zahraničí.

Prázdniny jsou ekonomicky na odpis. Všechno je kvůli dovoleným a dětem na prázdninách rozhozené.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.