Nejdou mi kliky

Od: Datum: 28.08.16 20:45 odpovědí: 12 změna: 11.09.16 20:51

Ahoj, nejdou mi vůbec kliky. Jsem sportovec, hraju závodně fotbal. Je mi 26 let, ale co se týče gymanstiky (přitahování, kliky) tak je to u mě špatný. Neudělám ani jedne klik ani se nepřitáhnu. Vždycky jsem se těmito 2mi věci trápil.

Nemáte někdo nějakej cvik nebo návod jak a co trénovat abych udělal časem alespoň 15 kliků? děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.08.16 21:26
avatar

Ehm jo. Jeden snad uděláš. Tak jeden ráno, jeden přes oběd a jeden večer. Druhý den to samé. třetí den dva dva dva. A přidávat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.16 21:28
avatar
Tak to dopadá, když se člověk zaměřuje jen na něco. Ostatní svaly atrofují. Sportovec nejsem, ale zkuste začít s dámskými kliky. Nebo na "kliky" s větším sklonem (opřít se třeba v kuchyni o linku v úhlu plus minus 45°) váha na ruce bude menší. M.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.08.16 06:20

Ahoj, budeš mít slabý prsní svaly a tricepsy. A pokud těmi přítahy myslíš shyby, tak zaostávají i záda a malinko bicepsy. Ze shybů ale nemusíš být tak nešťastnej, protože ty neudělá v dnešní populaci každej. Nezdá se mi ale, že bys byl až tak slabej, že neuděláš ani jeden klik. Spíš bych řekl, že nejsi schopnej ty svaly cíleně zapojit do práce. Já bych doporučil posilovnu a buď cvičit cíleně všechny svalový partie nebo dělat komplexní cviky na celý tělo. Pokud ti ale posilka nic neříká, tak můžeš zkusit v domácích podmínkách, třeba ty "kliky" pod úhlem s opřením o nějakou oporu. A shyby s mírnou dopomocí někoho dalšího. Postupně zesílíš a zvládneš to plnou technikou s více opakováními. Osobně si ale myslím, že bys měl cvičit celý tělo, ať už izolovaně nebo komplexněji. Ten problém slabosti nebude jen u těchhle partií, ale u celýho těla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.16 09:54
avatar

Se mi nechce věřit, že fotbalista neudělá ani shyb, ani klik. Já jsem taky hrál závodně fotbal a můj rekord byl jedenáct shybů a sto kliků.

Jestli skutečně máte takové trable, tak dělejte kliky našikmo. Opřete se rukama o kuchyňskou linku a třikrát denně zkuste udělat dvacet takových kliků. Až jich uděláte dvacet a víc, znižte polohu a klikujte s opřený o židli. Až uděláte dvacet a víc klikú opřený o židli, pak určitě uděláte i vašich vysněných patnáct kliků normálně naležato na zemi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zavodnifotbali
Datum: 29.08.16 10:12

Spíš chcípáček než sportovec.

Jestli ti nejdou kliky tak trénuj kliky ;) Začni holčičíma = klečíš, nebo ruce na posteli, postupně přidávej.

Jedna zásadní věc - svaly sílí rychle = v řádu týdnů, ale šlachy mnohem pomalieji = v řádu měsíců až let. Pokud šlachu přetížíš tak se zanítí a léčba je problém, klidně může být nutnost měsíce klidu atd. Tj. pokud budeš trénovat pořád co svaly dovolí, tak si časem vyrobíš tenisovej nebo oštěpařskej loket.

A tipuju že to nebudou jen kliky a shyby = plavat (všechyn styly), atletika (taky všechno = desetiboj), gymnastika (prostorová orientace, rovnováha, ohebnost, síla atd.), tím nic nezkazíš. Všechno to jde cvičit i sám, ale odborný dohled je výrazně lepší.

PS: ohledně shybů - zeptej se Kareše, tomu celkem jdou ;) (Jan Kareš)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucky*
Datum: 30.08.16 14:16

Zdravím,

zkuste kliky o zeď. Postupně pak zvyšujte vzdálenost nohou od zdi, až se pak přesunete třeba rukama na židli a pak "holčičí". Pravidelným cvičením byste pak mohl brzy přijít do formy na klasické kliky.

A taky dost záleží na tom, jak máte nastavené dlaně. Jestli míří k sobě nebo nahoru od těla. Každé toto postavení dlaní pak namáhá trochu jiné svaly.

Na zádové svaly by měly zabírat celkem líné cviky. 1) Ležíte na břiše, dlaně složené pod čelem a pomalu zvedat ruce s hlavou nahoru jen pár centimetrů, abyste ucítil, jak Vám zabírají svaly. 2) Opět ležíte na břiše, také čelo položte na zem a nataženýma rukama děláte pohyby plávání stylu "prsa".

Nezapomínejte na protahování.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kubaa
Datum: 30.08.16 21:00

Nechápu, proč si všichni představujou, že aby se v něčem zlepšili, musí trénovat něco úplně jiného. To dělají jen opravdu pokročilí a to navíc ne ve všech sportech. Když ti přijde, že se dál nezlepšuješ ve fotbale, taky nezačneš hrát šachy, abys zrušil svou stagnaci. U kliků je to to samé. Musíš prostě klikovat, aby ses v nich zlepšil. Zkus zkoušet všechny varianty kliků, je jich milion. Některé jsou těžší, některé opravdu supr těžké a některé naopak vhodné pro začátečníky - například dělej kliky tak, abys měl ruce výš než nohy - opři se třeba o postel, nohy měj na zemi a tak klikuj. Můžeš to kombinovat s klasickými kliky a časem ti to nebude stačit a budeš dělat jen klasické kliky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 06.09.16 00:45

To je takový typ figury. Prostě se narodíme s určitými dispozicemi. Někdo je nesportovec, ale kliky dá a hodně.Tady jsou slabé ruce. Naštěstí se to dá postupným tréninkem dohnat. Je dobré být vyváženej. Není třeba do posilovny, stačí doma či v přírodě. Postupně, pomalu, každý den jen o trochu víc, ale vytrvat. Nejhorší je uklikovat se do křeče, co ještě dva týdny bolí

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.16 07:15
avatar

Musíš trénovat. Trénuj ruce, např. s jednoručkami, zvedej třeba jen osu na bench a ono se to projeví a nějaké kliky určitě uděláš.

Ale netvrď mi, že neuděláš ani jeden klik.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.16 07:20
avatar

Samuraj-já třeba ze své zkušenosti-i když jsem chodila jednou někdy dvakrát týdně na TRX,dvakrát v týdnu aerobic(se závěrečným posilováním)a jsem plavec(už jen nadšený hobík)a vytrvala jsem pár let,tak kliky prostě nejdou.Ty "holčičí "ještě udělám,ale jinak,klasický klik ani jeden.

Jinak souhlasím s Mona72-trenovat ženské a třeba dělat kliky o zeď v různých sklonech...nebo chodit na TRX.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.16 07:43
avatar

Ale tak něco jiného je to u ženských a něco jiného u chlapů. Já teda osobně neznám chlapa, který by neudělal ani jeden klik. To, že je špatná technika - OK, ale že by ani jeden mizerný klik neudělal se mi nějak nechce věřit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 11.09.16 20:51

Znám holčinu, studijní typ, nikdy žádný sport a v tělocviku v 7. třídě udělala 57 kliků chlapskejch naráz. To už byli i nejlepší kluci hotovi a pak počítala celá třída. Dnes už je to paní středního věku a docela ráda bych věděla, co dnes dělá.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.