Černí versus bílí závodníci

Od: Datum: 24.07.16 16:59 odpovědí: 4 změna: 25.07.16 13:05

Ahoj.

Právě jsem v telce přepnul na nějakou atletiku. Nějaké rozběhy. Jednou mi soused na tohle téma řekl, svůj názor, že by měly ty černé africké gazely mít svůj vlastní závod. Prý se to takhle nedá moc srovnávat. Ale, třeba náš běžec Maslák dokázal potřít i ty gazelí běžce. Některé. Co vy na to? Vy co se vyznáte v atletice.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.07.16 17:42
avatar

To by mohli mít svůj maraton i etiopští borci, neselektoval bych to. je to hloupost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kakamila
Datum: 24.07.16 18:04

Někteří to holt vydrží i ve vedru...,ale když slyším,že představují dalšího závodníka z Německa...pak záběr na černocha,tak se není čemu divit...zlatej Zátopek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.16 18:23
avatar

Tohle mi nevadí vůbec třeba. Ano černoši jsou obecně kromě velkých pindíků i lepší na atletiku a vůbec fyzickou zátěž. Je to dáno geneticky. Když si srovnáte bílého a černého třeba v posilce, tak černému se stačí podívat na činku a rostou mu svaly. Bílý musí makat, aby něco měl.

Neplatí to vždy samozřejmě, takže i v atletice se občas stane, že bílej natrhne prdel černýmu.

Tady pan Filip Grznár (přisprostlý kulturista) popisuje genetiku u různých ras. Je to dlouhé video, ale docela zajímavé a zábavné, doporučuji.


Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.16 13:05
avatar

holt máme jiné geny. Pračlověci z Afriky museli mít dlouhé a rychlé nohy, aby mohli rychle utíkat. Kdo neuměl rychle utíkat, ten vyhynul. V Evropě lidi vypadali jinak. Všiměte si postavy věstonické Venuše. Má krátké končetiny a dvacet kilo podkožního sádla. Tak nějak museli vypadat zdejší pračlověci a pračlověčky, jinak by dobu ledovou nepřežili. Dnešní hubené a dlouhonohé mondény by neměly šanci.

https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C4%9Bstonick%C3%A1_venu%C5%A1e

Odtud pochází a stále ještě přetrvávají ony anatomické rozdíly. No ale nepropadejte panice. Co se týká délky končetin, Evropani a hlavně evropanky se afričanům a afričankám dost rychle přibližují. Změnil se životní styl a zejména holky vyrostly do výšky, a to hlavně proto, že se jim natáhly nohy. Prý docela dost, kolem 10 centimetrů za posledních 200 let.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.