Jak zhubnout 20kg za 2 měsíce

Od: Datum: 27.06.16 20:27 odpovědí: 6 změna: 28.06.16 22:40

Dobrý den,

Lze zhubnout z 95 kg na 75 kg (tedy shodit 20 kilo nadváhu) během dvou měsíců? Jsem ochotný i k velmi drastickým a nezdravým metodám, snad s výjimkou liposukce a podobných zákroků, a to z jednoho prostého důvodu - nejsou v mých finančních možnostech. Slyšel/četl jsem, jsou lidé, kteří to s vynaložením velkého úsilí a vytrvalosti (cvičení/sport po několik hodin každý den, hodně pít, skoro nejíst) dokázali. Je to tedy fyzicky možné, nebo je to výmysl? Pokud je to možné, budu vděčný za jakékoliv konkrétnější rady, jak toho docílit.

Rizika jojo-efektu jsem si samozřejmě vědom, nicméně moje váha dlouhodobě nestoupá, jsem "jen" od mala až do dospělosti pořád stejně tlustý a zatím se mi nikdy nepovedlo ani zhubnout (je pravda, že jsem se o to taky zatím nikdy pořádně nesnažil), natož abych se musel zabývat tím, jak si nižší váhu udržet, takže jsem plně ochotný to risknout.

Děkuji za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.06.16 20:41

Možné to je, například pomocí boxu, ale podobné počínání důrazně nedoporučuji. Pečlivě zvažte (doslova a do písmene), zda vám to za to stojí. Změna o dvacet kilogramů během dvou měsíců je obrovské zdravotní riziko, bez ohledu na to, kterým směrem se tělesná hmotnost změní. *stop*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.06.16 20:51

S takovou otázkou se obrať na výživového poradce něbo nějakého odborníka přes výživu.

I on ti řekne, že je to blbost zhubnout tak rychle tolik, protože si tím rozhodíš rovnováhu těla a zaděláš si na další problémy.

Pokud dokážeš zhubnout třeba 4kg za měsíc a pak si váhu udržet nebo ji i mírně snižovat, tak se ti to může podařit. Pokud půjdeš do extrémní diety tak nevím jak dopadneš.

Jako první radu bych viděl zapisovat si veškeré jídlo a pití (včetně hmotnosti porcí), abys měl představu o tvém přijmu energie.

Když přestaneš jíst uzeniny, pít sladké nápoje a energetické nápoje a přestaneš jíst sladkosti, tak při troše pohybu by váha měla klesat.

Pak můžeš používat menší talíře, aby se ně vešla menší porce jídla.

Od: wamp®
Datum: 27.06.16 21:48
Ano,lze to.
Ovšem,počítej s tím,že se totálně sesypeš (psychicky zhroutíš).

Datum: 27.06.16 21:57
Mne to trvalo od zari do brezna... sice jsem skoro vubec necvicil, ale nemyslim si, ze to jde rychleji tak, aby to k necemu bylo.. telo se tak rychle prizpusobit neumi, nemluve o kuzi

Od: hubenour
Datum: 28.06.16 11:05

Lze, ale je to nesmysl - tudy pro tebe cesta nevede.

Rozumně hubnout jde ca 2 kg za měsíc. Jíst všechno, tak aby příjem byl o něco málo větší než výdej. Co nejvíc pohybu vytrvalostního typu (pokud nejsi trénovaný tak na zátěž najet postupně během týdnů až měsíců). = trvale změnit způsob života.

Od: stir
Datum: 28.06.16 22:40

samozrejme to jde i bezpecne. ja jsem sundal 12kg za dva mesice,20 za tri nebo tri a pul. po peti letech vazim porad stejne,zadny jojo efekt. Veda je pouze ve zmene stravy, zmena jidelnicku a stravovacich navyku. Zadny pohyb tehdy nebyl, byl jsem nemocmy, takze jsem se valel doma na gauci. Hubnout pohybem je nesmysl,prestanes se hybat a kila jsou zpet.

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.