Správný výběr sálové obuvi

Od: Datum: 19.06.16 15:26 odpovědí: 6 změna: 20.06.16 13:56

Dobrý den,

pomůžete mi někdo se správnou volbou obuvi? Upřesním mé požadavky a handicapy...

Jsem neprofesionální hráč Florbalu i Nohejbalu, ze začátku jsem nějakou specialní obuv neřešil, ale bohužel mě zastihly problémy s chodidly zejména výrustky na patě, takže nyní chodím na ozařování a jelikož se to často vrací a nemohu se toho ani zbavit a hrát chci nadále, sháním boty, které budou co nejšetrnější k patě a budou mít slušné tlumení bez samotné vložky do bot a zároveň mi budou držet nohu a nebude mi klouzat při změně pohybu při florbale do stran.

Samotnou spodní ochranu chodidla mi nevyřešily gelové vložky do bot, protože mi v tom zase noha klouzala.

Boty by měly být určené především na styl sportu "florbal", ale měly by mít i horní nártovou stranu pevnou, abych je mohl použít i na nohejbal.

Děkuji všem, co se mi poskusí poslat vhodný typ obuvi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.06.16 17:32

Dobrý den,

obávám se, že takto specifickému popisu nelze přiřadit vyloženě konkrétní obuv. Nejspíš bude nejlepší jít do obchod a boty zkoušet. Na klouzání nohy v botě má také vliv ponožka, kterou zrovna máte... Obecně třeba značka NIKE má širší nárt (pokud máte širší nárt) a značka ADIDAS má zase užší (pokud máte užší nohu). Já (příslušnice něžnějšího pohlaví) jsem nucena nakupovat obuv v pánském oddělení a jsem lehce ujetá na značku NIKE, ale prodavač mi právě řekl tuto obecnou informaci a opravdu po vyzkoušení adidasek seděli lépe takže mám nakonec ty a noha neklouže.

S nějakou obuví speciálně pro problémy s patou nevím, ani si nejsem jista, zda se vyrábí pro běžné sportovní obchody.

Ohodnoceno: 2x

Od: sportman
Datum: 19.06.16 22:51

Mě se líbí třeba tyto boty, používají je i profi florbalisti tak by to mohlo stát aspoň trochu za to.

https://www.eflorbal.cz/p/122…ky-asics-gel-cyber-speed-au12

Akorát se bojím, že jak je pak vezmu na nohejbal, tak se z horní strany roztrhají, protože na to nejsou stavěné..

Datum: 19.06.16 23:15

Na florbal určitě fajn, s těma patama to nevím. Ale pro kombinaci s nohejbalem asi boty neseženete...buď univerzální nebo pak takhle speciální pro každej sport zvlášť...přeci jen se profesionálové nevěnují více sportům najednou. ;)

Ohodnoceno: 0x

Od: sportman
Datum: 20.06.16 11:43
Jakto, že ne? :-D Vždyť Sáblíková byla na zimní olympijade a teď bude na letní :-D
Datum: 20.06.16 12:42

To jsem čekala... :D Myslim, že nikam nepojede, neni kvalifikovaná, ale co je jisté, že na oba sporty nepoužívá stejné boty.

Od: host
Datum: 20.06.16 13:56

Na sálové spory, speciálně na sqash, badminon a pod jsou dobré boty Yonex. Víc o nich nepíšu, abych jim nedělal reklamu. Nekloužou, neničejí podlahu, pohodlné. pružné, za přijatelnou cenu.

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.