Jakém ložiska do koleček inline bruslí

Od: Datum: 19.05.16 21:45 odpovědí: 9 změna: 20.07.16 22:40

Dobrý den,
mám inline brusle rollerblade, kolečka 80mm, 82A.
Ložiska mi již šustí, již jsem je kdysi měnil, však nevydržely dlouho, koupiul jsem tenkrát nějaké noname ložiska, nyní potřebuji opět vyměnit.
Dostal jsem typ na ložiska ZEALOT, které stojí 200Kč / 8 kusů, neznáte tuto značku? Případně co si myslíte, nebo máte zkušenost s nějakými rozumnými poměr cena / výkon?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.05.16 21:51
avatar

zealot je privátní značka sportisima. rollerblade do svých bruslí dává ložiska s označením SG.

je s podivem, že vám odchází ložiska. já v in-linech mám asi šestou sadu koleček a ložiska mám stále ta původní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.16 22:09
avatar

Na inlajnech jsem najezdil tiíce kilometrú ojezdil fůru koleček , rozbil několikeré boty, ale neodrovnal jsem ani jedno ložisko . Krk na to dám , žejsi je nikdy nerozebral a nenamazal a to je ten problém . Ložiska té značky neznám , ale asi nebudou nic moc za dvě kila kvalita nebude . Taky máš moc malá kolečka a čím menší kola , tím více otáček ložiska při ujetí určité trasy a samozřejmě i větší opotřebení ložisek . Kup si ložiska jakosti SG 7 , nebo SG 9 a min. 2x za sezonu je třeba je vymýt , protože prach + vaselína je vlastně brusná pasta a ta ti ložiska ničí . Samozřejmě po vymytí je ložiska potřeba promazat . Hodně šťastných kilometrů přeju .

Ohodnoceno: 2x
 
Od: weeko
Datum: 20.05.16 22:53

Děkuji za radu, je pravda že jsem kolečka mnohokrát otáčel, ale o ložiska jsem se nikdy nestaral.

Jak se správně ty ložiska poté vymývat a mazat? Pořádně nevím jak na to? Vymáčet je v nějakém roztoku a poté namazat jak a čím?

Děkuji

Datum: 21.05.16 08:21
avatar

Ložiska je třeba rozebrat , to znamená vyndat ty pružné pojistky , které zajišťují prachovky , to jsou ty plechové nebo gumové kroužky , které zakrývají ložisko ze stran , aby se tam nedostaly nečistoty a zároveň tam drží to mazivo . Ložisko se dá vymýt různými odmašťovadly : aceton , benzín nebo nějaké ředidlo , pozor na ty prachovky ! Pokud jsou gumové mohlo by je nějaké ředidlo včetně acetonu rozleptat , jestli jsou plechové nic se neděje . Namazat se to dá vselínou , nesmí být moc řídá , aby nevytekla a neměla by být hustá , aby nekladla odpor a nebrzdila kolečka . Pokud nejsi zručný tak si přizvi někoho kdo se v tom vyzná a pozor na to ,ať něco přitom neztratíš , hlavně ty pojistné kroužky , jsou velmi jemné a vystřelují při demontáži a potom se špatně hledají . Přeju hodně úspěchů při práci i bruslení . Možná se potkáváme na bruslích já jezdím po cyklostezce Bečva v okolí Vsetína . Ahoj sportovče .

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lipa®
Datum: 21.05.16 09:16
Na začátku sezóny (jaro) je rozeberu a vyčistím. Krytky jsem vyloupal a zahodil. Vymáchám ložisko v technickém benzínu, vysuším, stříknu teflonem (lehce aby to frcelo) a dám zpět. Dělám 6 páru a prkna. Za deset let, žádné ložisko nepotřebuju měnit. Pouze u dětských levných bruslí mají ložiska vakl a nestojí za nic. Levná ložiska nebrat! ABEC 7-9 no problem...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: weeko
Datum: 22.06.16 22:38

Zdravím vás,

díky za vaše rady, zkusím ty ložiska rozebrat a promazat jak píšete, potom uvidím, jak to s nimi pořádně je

Já jezdím hlavně po cyklostezce Valmez - Rožnov

Od: lipa®
Datum: 23.06.16 06:41
To bude jen svištět. Vyhodit brzdu a jezdit ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: weeko
Datum: 20.07.16 20:27

Zdravím,

tak jsem se konečně dostal k těm ložiskům od bruslí. Dnes jsem rozebral jedno ložisko z bruslí. Je to powerslide ložisko ABEC 7.

Kuličky drží v plastové kleci. Chtěl bych se zeptat v čem tyto ložiska nejlépe vymýt, aby mi to nevyleptalo tu plastovou klec od kuliček? Poté jakým sprejem - mazivem stříknout? Může být třeba WD?

Přikládám fotky, děkuji.

Od: lipa®
Datum: 20.07.16 22:40
Zdarec.
Technický benzín je vymeje spolehlivě. Dále pak WD40 Lehce stříknout a vytřít. WD 40 není mazivo! Ale pokud chceš mazat wdčkem, tak pomalu každou jízdu... Jinak bych se přikláněl k teflonu.. Spray vydrží na několik let pro kola i brusle.. jo a plastové klece kulí, stojí za hovno. Na motorech jsme je všechny hodili do šmelcu...
Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.