Poradíte s výběrem horského kola?

Od: Datum: 04.05.16 13:46 odpovědí: 6 změna: 04.05.16 17:48

Dobrý večer, potřeboval bych poradit při výběru kola.

Potřeboval bych koupit kolo, ale nevím vůbec jaké značky atd.

Mám 175 cm a pořeboval bych nějaké horské kolo, se kterým se bude dát zároveň jezdit i po cyklostezkách

i v terénu.
Investuji tak 10 000 Kč

Děkuji...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.05.16 13:48

Za 10tis slušné (alespoň "průměrné") kolo rozhodně nekoupíte.

Ohodnoceno: 0x

Od: kolista
Datum: 04.05.16 13:57

V pondělí na to měl 11k, asi už litr utratil ;)

Kolo na normální ježdění po šotolině s životností 15000 km koupí za desítku úplně v pohodě, i nový, o zánovních nemluvě...

Datum: 04.05.16 14:33

S mým kolem se po cyklostezkách i po lesních cestách dá pořád jezdit v pohodě, i když je mu skoro 20 roků a rozhodně stálo míň než deset litrů. A jezdil jsem s ním jak po rakouských Donauradweg nebo Salzkammergutweg, tak i po skotských Highlands.

Ale pokud chceš být in, musíš mít kolo minimálně za třicítku a k tomu pestrý kostým s nápisy a hitech helmu, jinak to neplatí

*smich*

Datum: 04.05.16 15:01

jethro:

Bože...já mám kolo 30 let staré...a tenkrát stálo 1660Kč...mám ho doteď.

MTB staré 15 let..původní cena lehce přes 16tis Kč, ale k tomu dokupovaná vidlice (tenkrát cca 7500Kč dnes cca 9tis).

Dnes by to první kolo stálo tak 15000Kč a to druhé odhadem mezi 25-30tis.

Tazatel mluví o i o terénu. Ano, terén si každý můžeme představit trochu jinak. Ale terén pro MTB bez slušné odpružené vidlice je "očistec"..Prostě je třeba vzít na vědomí, že u MTB za 10tis (nového) bude osazena vidlice v ceně cca 1500Kč (a to ještě spíše přeháním). Na asfaltované či šotolinové cyklostezce je to jedno, ale v terénu je rozdíl obrovský.

Ale ano, pokud chce jezdit rekreačně po lese a asfaltu, ročně 500-1000km a neváží metrák, potom kolo kolem 10tis samozřejmě sežene. Ale kvalita to prostě být nemůže, to není možné postavit resp. vyrobit.

Od: kolista
Datum: 04.05.16 15:48

Kola vidim cenově spíš naopak. To co před 15 lety stálo 20k je dnes za desítku.

Kolo za 10 a 20k - kvalita pro normálního turistu bude prakticky stejná, rozdíl bude jen ve váze. Nebude vážit 12 kg ale 14. Očistec je spíš desetikvalt ve sněhu/ blátě ;)

Slušná vidle dřív stála desítku, dnes je srovnatelná tak za 2-3k. Na normální ježdění bohatě stačí jak funkcí tak životností... Málokdo jede v šutrech víc jak 30 kmh aby poznal rozdíl...

Není možné vyrobit - ale je, výrobní ceny jsou řádově nižší než prodejní.

Od: pisalka
Datum: 04.05.16 17:48

Zprvu bych poznamenala, že kolo za 10 tisíc se dá sehnat už vcelku slušné. Já si před 3 roky koupila horské kolo za 8 tisíc a nemohla jsem si ho vynachválit. Jezdila jsem převážně po cyklostezkách a silnicích a jezdilo se mi perfektně. Vy si nejdřív stanovte priority co chcete, aby kolo mělo a poté vybírejte. Například jakou velikost kol chcete, jestli V brzdy nebo diskové, barvu atd.

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.