Jaké koupit největší kolečka do bruslí?

Od: Datum: 25.04.16 20:04 odpovědí: 13 změna: 03.05.16 18:46

Dobrý den,

mám doma kolečkové brusle rollerblade, mám tam kolečka 80mm veliké.

Chtěl bych se poradit jak mám poznat, jaké největší kolečka mohu do bruslí koupit aby mi tam vešly?

Chtěl bych 90mm, ale nevím zda mi tam vejdou?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.04.16 20:08

Pokud tam byly osmdesátky jako originál, tak tam 90 mm s největší pravděpodobností nedáš. Rámy většinou univerzální nejsou.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.04.16 20:13

Já měl na rámu bruslí vždy napsány pro jaký rozměr jsou brusle určeny.

Ohodnoceno: 3x

Od: geneli
Datum: 28.04.16 21:25

Děkuji,

mám to tam také opravdu na rámu napsané, nejvězší velikost 84mm.

Kde teď sehnat za rozumnou cenu ložiska nebo i celé kolečka s ložiskama?

Datum: 25.04.16 20:43

Díky a nějak změřit by to bylo možné?

Děkuji

Od: paw®
Datum: 25.04.16 21:06
Zmerit spise ne. Ja nacpal do mych RB max 82 mm kolecka. Vetsi se venejdou. Na hlinikovem profilu by to melo byt napsane.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.04.16 04:52

Tak jistě, že by to šlo změřit. Stačí na to šuplera, kalkulačka a obor matematiky zvaný geometrie druhého stupně ZŠ.

doplněno 26.04.16 05:04:

A logicky rozteč děr pro osky musí být větší, než 2x poloměr kolečka, ne?

Ohodnoceno: 0x

Od: pb®
Datum: 26.04.16 09:52

Dejte si kolečka vyměnit v servisu, tam Vám poradí, jestli se tam dají dát větší. Taky mám rám 80mm a servisák říkal, že by tam šly i větší. Otázka je, proč chcete větší kolečka. Rychost jízdy se odvíjí jednak od velikosti koleček, čím větší tím rychleji to jede ale i od materiálu. Třeba moje nové kolečka Labeda o stejné velikosti jsou výrazně rychlejší (a kvalitnější) než původní K2.

Datum: 27.04.16 20:28

Na servis popravdě penízky nemám, rád si vše vyměním sám, jen potřebuji vše důkladně změřit.

Datum: 27.04.16 21:13

Já jsem měla výměnu koleček zdarma, i s vyčištěním ložisek a celých bruslí, ale pravda, za kolečka jsem dala 1500.

Datum: 28.04.16 06:03

Akce: Cenová bomba! Kupte si u nás výfuk za 300 000.- a dostanete k němu auto zdarma !

Datum: 03.05.16 15:07

Hele, kolečka a ložiska dělají brusle a já bruslím dost, neb cyklostezku mám pod barákem. Nemám problém stát v sezóně 3-4x týdně na bruslích a za jednu jízdu dát 16km. Vyplatí se mi zaplatit za kvalitu, zvlášť když to nejsou žádné závratné částky, ale ta kvalita je dražší jen o pár stovek, než nějaký šmejd. Nějaká tisícovka sem nebo tam mě nevytrhne, zvlášť když na těch kolečkách budu jezdit další 3-4 roky. I tak je to jeden z nejlevnějších sportů, jaké si lze představit.

Datum: 03.05.16 18:46

To bylo takové odbočení. Však souhlasím.

Datum: 28.04.16 05:59

I kdybys na něj peníze měl, tak něco tak triviálního řešit servisem je škoda jich. Navíc, v těch servisech stejně dělají vyučení kuchaři a zedníci, tak co.

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.