Skok daleký a do výšky - pravidla

Od: Datum: 07.04.16 15:13 odpovědí: 6 změna: 08.04.16 19:56
Potřebuji poradit, je to pro luštění kešky.
Jsou závody ve skoku dalekém a do výšky. V obou disciplínách je plno závodníků, každý má plno pokusů. Otázka zní zhruba takto: Který závodník byl ve skoku dalekém po šestém kole na sedmnáctém místě? Nevím, jak se to určuje. Sečtou se všechny výsledky onoho závodníka? Nebo se jenom bere že ten, kdo má na kontě po šesti kolech nejdelší pokus, je pro tu chvíli první, u dalších v pořadí podobně?
Skok do výšky je mi ještě větší záhadou. Laťka se dá do nějaké výšky, závodník tu výšku buď vynechá nebo ji přeskočí či nepřeskočí, navíc má tři pokusy. Jak tam určím to průběžné pořadí? Má třeba vliv na který pokus to dal, či jestli třeba něco vynechal a podobně?
Omlouvám se za kostrbaté vyjadřování, ale sport v TV vůbec nesleduji, čili to počítání v takovýchto disciplínách vůbec neznám.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.04.16 15:23
avatar

Osobně jsem skákal do výšky ještě "nůžkami" do dálky mě to moc nebavilo,byl jsem malé postavy,takže jsem dosahoval pořadí kolem 10.

Pravidla jsou už mnoho letdobře známa.

Nebudu je popisovat,Wiki to uveřejňuje: http://www.highjump.euweb.cz/pravidla.htm

Do dálky taktéž: https://publi.cz/books/133/11.html

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zizala
Datum: 07.04.16 15:45
No potěš, to je čtení na celý večer. Nemohl byste mi jen tak ve stručnosti osvětlit jen to počítání pořadí?
Každopádně děkuji.
Datum: 07.04.16 15:50
avatar
O jakou keš se jedná?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: zizala
Datum: 07.04.16 16:58
gc1zemq
Od: martinkas
Datum: 08.04.16 08:15

Pamatuji si z mládí, že to bylo takhle nějak:

V dálce se výsledky nesčítaj, platí nejdelší pokus ze tří skoků. Vyberou se finalisté s nejdelšími skoky, zpravidla 8 skokanů. A ti skáčou zase tři pokusy, takže celkem šest kol. Podle toho, co píšete, by se skákalo šest pokusů a ten Váš závodník by byl 17. svým nejdelším skokem. Předchozích 16 by skočilo během soutěže některým skokem ještě dál.

Ve výšce jsou tři pokusy na každé výšce. Když někdo jednu výšku vynechá , nebo začne o výšku později, má to vliv. Když pak skončí stejným výkonem na stejné výšce jako jeho soupeř, tak právě to rozhodlo, že se umístí před ním, neboť potřeboval celkově míň skoků. Jestli to skočí hned nebo na třetí pokus, tak by taky mělo rozhodovat. Asi teda.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zizala
Datum: 08.04.16 19:56

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.