Tachometr nastavení?

Od: Datum: 27.03.16 11:49 odpovědí: 3 změna: 27.03.16 22:47

Dobrý den , koupil jsem si tachometr na kolo a chci se zeptat jak se dá nastavit? vždy se zobrazí řádek na 4 místné číslo a

já nevím jaké dá se to zjistit podle čísla na kole ale to se nějak ještě převede na to čtyřmístné nevíte jak to mám udělat prosím? už jednoujsem k tomu měl papír tam to bylo napsané.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.03.16 12:18
avatar

Návod k tomu nebyl, nebo co? Čtyřmístné číslo bývají milimetry, ale někdy je to obvod kola, někdy je to průměr. Je potřeba zjistit dle návodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ar
Datum: 27.03.16 20:18

"číslo bývají milimetry, ale někdy je to obvod kola, někdy je to průměr"
Za celou dobu co používám digi tachometr je to vždy obvod kola v mm, můžete uvest alespoň jeden jediný příklad,kdy výrobce používá průměr?

Pro jirkaleaguecz nejpřesnější nastavení "tacho" je tak, že na plášť kola si uděláre čárku, kolem najedete na čárkou kolem kolmo k zemi. Na zami si uděláte taky čáru a popojedete kolem o jednu otáčku až bude zase čárka kolmo k zemi a označíte. Změříte vzdálenost mezi značkama a tu zadáte do "tacho". Gumy správně nafoukané a sedět na kole.

I při stejném rozměru pláštů, se obvod kola bude u různých výrobců lišit. Tabulky uváděné v návodu, jsou jen orientační a rozhodně nemusí být přesné.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.03.16 22:47
avatar

Na kole už pár let nejezdím, takže výrobce opravdu nevím, ale mám pocit, že u nějakého tachometru to bylo. A nebo jsem si jen chtěl zjednodušit měření tím, že jsem změřil průměr a vynásobil pí, tak se mi to možná spletlo :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.