Jak docílit dobré gymnastiky?

Od: Datum: 21.03.16 16:37 odpovědí: 2 změna: 22.03.16 14:16

Ahoj všichni, mám takový problém - jsem hrozně nešikovná na tělocvik a to hlavně na gymnastiku.

Není to tím, že by se mi nechtělo, naopak, denně cvičím, běhám, jsem ráda venku atp., ale přesto jsem nemotora, mé tělo nedokáže vyvinout potřebnou mrštnost ani na úplně základní gymnastiku pro 1. třídy. Například při naprosto obyčejném kotoulu vpřed jsem si zlomila obě kosti v levé ruce. Nevím jak docílit toho, aby mi tělocvik šel dobře ( šplh, míčové hry atd. mi taky moc nejdou, ale to se dá postupem času dobře naučit ) , jsem z toho zoufalá, pár děcek se mi i směje, až mám z každé hodiny Tv strach, tak doufám, že budete o nějakém způsobu vědět. Třeba nějaký kroužek,( je mi 13 let ) kde by mě to od úplného začátku až do konce naučili a neříkali by, jak jsem nemotorná. Tak mi prosím poraďte, budu moc vděčná, udělám pro to cokoli. A omlouvám se za délku textu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.03.16 19:11
avatar
Neřeš, že neumíš výmyk nebo dvojité saltíčko Je dobře, že Tě baví pohyb, tak se zaměř na to, co Ti jde dobře. Můžeš plavat, běhat, jezdit na kole, hrát tenis, házenou atd atd. Je toho spousta. Mě třeba vždy mrzelo, že jsem totální gramla na fotbal a spol. Holt každý má buňky na něco jiného. Spousta děcek v Tvém věku chodí hrbatá, válí se celé dny u pc. Užívej si pohybu v jakékoliv podobě ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bezec
Datum: 22.03.16 14:16

Cvičit to co ti nejde ;) Asi nejlepší by byl dobrý trenér/ka gymnastiky a předem nahlásit že jsi nemehlo a potřebuješ naučit základní věci. K tomu přidej atletiku, plavání, běh, běžky... - opět trenér který umí naučit základy.

Sportovní oddíly jsou často jen příprava na závody, možná hledej spíš rekre sport a kde to vede bývalý spotrovec...

Prostě vylepšit sílu, obratnost, ohebnost, rychlost, prostorovou orientaci. Když na tom budeš pracovat tak to bude lepší.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.