Posilování - doplňky

Od: Datum: 29.02.16 12:14 odpovědí: 3 změna: 29.02.16 21:33

Ahoj, chci začít posilovat. Před rokem jsem měl nějakých 110 kilo, bylo mi řečeno, že by bylo vhodné nejprve snížit váhu a pak začít posilovat. Momenátlně jsem na cca 83 kilech. Chtěl bych teda hubnout dál, ale zároveň se nějak zpevnit a zajímalo by mě zda byste mi doporučili konkrétní přípravek (značku) na nějaký doplněk stravy. Nechci být žádný kulturista ani takový ten "svalnatý tlusoch", prostě jen chci mít pevnou vyrýsovanou postavu a k tomu si pomoct i nějakým tím doplňkem. Předem díky za tipy.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.02.16 13:17

Gratuluju, že jsi zvládnul zhubnout. Někteří nezvládnou se nad tím ani zamyslet, natož pro to něco udělat.

Můj názor je takovej, že pokud nehodlᚠzávodit, tak jsou doplňky "zbytečný." Zpevníš se právě fizickou aktivitou, ne doplňkama. Takže posilování, plavání, běh, ... Pokud trénuješ intenzivně, tak si kup BCAA. Já osobně zkouším různý značky. Vybírám hlavně podle obsahu a poměru jednotlivých složek a taky podle ceny. Konkrétní značku ti ale nedoporučím. Jinak bych to nehrotil. Dají se do toho nasypat mraky peněz a nemusí to mít vůbec žádnej efekt, pokud nebudeš mít zvládnutej trénink a jídelníček. Pokud ti ale jde opravdu hlavně o zpevnění, tak se doplňkama nemusíš zabývat.

Na čem bylo založený tvoje hubnutí?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.02.16 14:07

Děkuju za radu. Já jsem pojal hubnutí tak, že se musím hlavně hýbat. Můj největší problém byla velká rozežranost a takřka žádný pohyb. Tak jsem začal jíst pravidelně a pokud možno zdravě. Přes léto jsem chodil na různé dlouhé procházky, běhal jsem a tak. Přes zimu jsem občas šlapal na orbitreku a doma za zavřenými dveřmi jsem zkoušel zumbu :D Ale pomohlo to, kila šla dolů, tak jsem v tom pokračoval a vlastně v tom pokračuju pořád. Na pohyb jsem si zvykl a když ho nemám, tak mi chybí.

Datum: 29.02.16 21:33

Tak to tě chválím. :)

Možná tě můj názor nepotěšil, ale vážně nemá smysl utrácet peníze za doplňky, protože základem příjmu dostatku živin je strava. Suplementy jsou jen něco navíc, když už strava nestačí. Pokud mermomocí něco chceš, tak bych šel do těch BCAA. Jinak si za ušetření peníze kup raději třeba pořádný běžecký boty. Ty ti poslouší daleko líp a dýl, než nějakej předraženej koktejl.

Ohodnoceno: 2x

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.