Kdo může vést školní kroužek?

Od: Datum: 10.02.16 16:20 odpovědí: 4 změna: 29.02.16 12:37

Pěkné odpoledne,

chtěla jsem se optat, jestli někdo nemá představu o tom, kdo a za jakých podmínek může vést školní kroužek. Nejsem pedagog, jsem sportovec, ale ráda bych se zasloužila o mírné rozšíření netradičního sportu, který dělám, i mezi děti ve věku 8-10 let. V současné chvíli ale vlastně ani nevím, jeslti jakožto člověk bez řádného pedagogického vzdělání vůbec smím s takto starými dětmi pracovat a mít za ně v průběhu kroužku zodpovědnost. Mohl by někdo poskytnout nějaké info z praxe?

Děkuji a přeji krásný den :)

K.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.02.16 16:22
avatar

jsme měli na škole kroužek stolního tenisu a ten vedli policajti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.16 16:55

Kdokoliv má 18 let a je právně způsobilý.Tudíž můžete. Ostatní se řídí občanským zákoníkem. Za děti přebíráte zodpovědnost se vším všudy. Je dobré se pojistit.Pokud se dítěti něco stane, půjdou rodiče po vás.Nikdo vás nebude chránit.To co hodláte učinit je chvályhodné.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 11.02.16 22:48
avatar

laurdes, velice kvituji vašeho nápadu, ale obávám se, že pokud se vám neozve přímo kompetentní školní pracovník tj.ředitel školy, tak zde na poradně fundovanou odpověď zřejmě nedostanete.Doporučuji zeptat se na podmínky přímo v konkrétní škole, kde byste sportovní kroužek vedla a s kým byste případnou dohodu uzavřela.Všeobecně totiž u jakékoliv zájmové činnosti, ve vašem případě trenérství, se alespoň minimální pedagogické vzdělání vyžaduje, ale myslím si,že to je jen v případě placené funkce. Pokud by byl ale zřizovatelem kroužku váš mateřský sportovní oddíl než samotná škola, která na základě dohody by poskytla pouze prostory a pomohla vám s náborem, tak bych v tom problém neviděla. Ale uvědomte si, že kromě velké zodpovědnosti byste měla zvládat trochu sociologie ,psychologie a také mimo jiné ze zdravovědy alespoň první pomoc.Tož,tak.To je můj názor;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ddmpraha9
Datum: 29.02.16 12:37

Zájmový kroužek může vést osoba starší 18 let a musí mít absolvovaný kurz pedagogického minima. Jedna se o kurz v rozsahu 40 hodin, reálně se jedná o dva strávené víkendy na tomto kurzu. Kurz je zakončen sepsáním práce v níž účastník popíše jak by vedl danou hodinu dané kroužku. Veškeré informace k úspešnému napsání se účastník dozví právě na kurzu. Částka za tento kurz se pohybuje kolem 1200 kč a diplom jež dostanete platí celý život. Kurzy se dají najít na stránkách: http://vm.nidm.cz/vm a vypisují je jednotlivé DDM po celé republice. Konkrétně hledejte tento: název Studium pedagogiky pro pedagogy volného času vykonávající dílčí přímou pedagogickou činnost

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.