Chci zesebou něco udelat

Od: Datum: 27.01.16 20:18 odpovědí: 9 změna: 01.02.16 10:12
Dobrý den važím okolo 65kg je mi 18 let měřím 170cm chtěl bych posilovat ( domacně napřed v pokoji a pod) nechci trávit všechen čas jen ve fitku za kazdou odpověď dekuju
doplněno 27.01.16 20:23: Jo a chci ještě doplnit ze při 10 kliku už nemám silu

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.01.16 20:26

klikuj 3x denně, každý den si jeden přidej a za 3 měsíce jich uděláš 100.

Jinak ještě doporučuju koupit ketlbel a s tím cvičit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.16 20:28
avatar

Pořádně, kvalitně jez, kup si čínky jednoručky, velkou osu na bench a nějakou lavici, která je za pár korun a můžeš vesele začít. Ještě by to chtělo nějakou hrazdu do futer nebo podobně. A ty kliky chce hoooodně přidat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.16 04:30
avatar

Doma lze taky cvičení s vlastní váhou - TRX.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nekulturista
Datum: 28.01.16 11:15

Tak posiluj jinde, doma, v lese, na zastávce, manuální prací... Možností je hafo.

Na doma je spousta cviků s vlastní vahou, činky, hrazda, židle atd. atd.

U posilování pozor, svaly sílí v řádu týdnů, šlachy a vazy v řádu měsíců až let. Sval zesílí a přetíží šlachu = zánět, léčba obtížná a časově náročná. = na zátěž najet postupně. Každý den klikovat do mrtva je přímá žádost o problémy.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.01.16 14:10
avatar
Návodů na posilování doma je spousta. Takže najít si to, co bude vyhovovat, není problém. Kliky se dají trochu odlehčit, pokud se opřeme o rám postele. Namakaní machři to zvládají opačně (nohy na postel, ruce dole). Jestli na něco nezapomenout, tak to je zahřátí svalů před samotným posilováním. Určitě se zbytečně netrápit do padnutí, protože pak mohou nastoupit zdravotní problémy a s cvičením si budete muset dát pauzu. Takže nejdřív trochu natrénovat a až pak přidávat zátěž. M.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.16 15:33
avatar

kliky dělej tak, abys jich udělal nejméně dvacet. Začni našikmo, opři se o kuchyňskou linku. Až jich bezproblémově uděláš dvacet opřený o linku, sniž polohu a klikuj opřený o nějakou stoličku. Až bezproblémově uděláš 20 kliků o stoličku, klikuj na zemi.

No ale se teda divím, jak můžeš být taková máčka. Ve třeťáku na průmce jsme všichni udělali kliků nejméně třicet a já jsem jich dělal sto. Holt možná to bylo tím, že internet a facebook tehdá ještě nebyly na světě.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.01.16 07:56
avatar

jiná doba. Aspoň je na co vzpomínat. *palec**dril*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.16 07:55
avatar

No ono je hlavně důležité aby jsi ty cviky dělal dobře. Nemusíš být každý den ve fitku. Ale potřebuješ aby ti někdo ukázal jak ty cviky dělat tak, aby jsi opravdu posiloval a né jen zbytečně namáhal tělo s polovičním či nulovým výsledkem.

Sedy lehy, řekneš si jasná věc. Jenže většina ty sedy lehy dělá blbě. Tahají tělo za hlavu a jiné. Tím si nepomáhají a svalstva nepřidají.

Co se kliku týče, podle mě bys měl hlavně procvičovat celé tělo. Je fajn jet kliky, ale tělo musí být pevné. Pokud nemáš břišní, zádové a další svalstvo tak bojuješ s tím aby jsi tělo udržel v jedné rovině. Pokud při těch 9 či 10 už ti tělo jede ze strany na stranu, tak už to nejsou kliky.

Kliky by se měly cvičit tak aby to byl klik. Tedy propnuté tělo. Cvičení kliků dělej klidně tak jak ti tady kluci výše radí. Ideálně jak radí "figurek" taky to není špatná věc.

Zkus klik ve vzporu na loktech. Měř si, jak dlouho se udržíš
http://i.iinfo.cz/images/421/vzpor-spravne.jpg
Cviky na celkové svalstvo: přítahy na hrazdě (pro celkové zádové svalstvo je ideál "veslování" najdeš to i ve fitku), kliky, sedy lehy, "sedy lehy" pro boční svalstvo
http://www.bodyrock.tv/wp-con…loads/2010/04/SideCrunch2.jpg
ideální je pak plavání. Tělo se celkově protahuje. A pokud nemáš strach z výšek, jdi do lezeni na stěnu.
Bohužel nemám teď čas ti rozepsat celkové série a cviky které dělám já sám.

Důležité ale je, když začínáš. Vědět: jak to dělat (aby to bylo efektivní) a jet po malých sériích pomalu nahoru. Poté zapojit série na kondici. Svalstvo je pěkná věc ale bez kondice ti jsou k ničemu (obrazně řečeno... )

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.16 10:12
avatar

Ono nejde jen o kliky, soudím, že budeš slabý na celém těle. Zkus manuálně pracovat, běhat nebo celkově posilovat, protože jsi fakt máčka. Já začal s bratánkem posilovat v nějakých 15letech a s bratránkem jsme se hecovali, kdo udělá víc kliků za hodinu, běžně jsme dělali 1000-1300 za hoďku i s pauzama a někdy i dvakrát denně. Abysme měli nějakou zátěž, tak nám na záda občas ještě sedla sestra, ale to už bylo fakt na těch deset. Je ale fakt, že jsem před vojnou vážil o deset patnáct kg míň, ve dvaceti, když jsem se vrátil z vojny jsem měl asi 56 kg při stejné výšce. No ale abych tě uklidnil, dnes po dalších třiceti letech neudělám ani jeden klik. Na druhé straně jezdím dlouhé trasy na kole.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.