Jaké nutriční hodnoty dětem?

Od: Datum: 09.01.16 16:59 odpovědí: 11 změna: 12.01.16 19:45

Dobrý den všem.dost dlouho mně trápí otázka jak živit své děti.Základně samozřejmě vybírám zdravá jídla,libová masa atd.Moje děti nejsou moc odvařený ze zeleniny a tak si kladu otázku,kolik ji vlastně musí denně sníst.?Může mi tu prosím někdo říct,kolik má sníst 15 letý syn,chodící do zš,sport spíš jen ve škole,jinak štíhlé postavy,například bílkovin,zeleniny,přílohy tedy sacharidů na porci-snídaně,dřesnídávka,oběd ,svačina,večeře?A kolik má mít cca KJ na den?to samé bych se chtěla zeptat u dcery 8 let,která je dlouhá,štíhlá .jde mi o to,kdyby mi někdo dokázal vytvořit příkladnou tabulku na celý den.Moc děkuji.


doplněno 09.01.16 19:57:

Ještě doplnuji..nepatřím mezi bláznivé lidi,kteří chtějí vše podle tabulek,jen se bojím,aby měli výživově dostatek a když si dají na víc jídlo,,,,tak u toho bych chtěla tedy být..*ua*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.01.16 17:51
avatar

A Junglans, myslíte si, že když budete znát přesné hodnoty všeho, co znát chcete, že budete podle toho skutečně chystat jídlo? Jestli ano, tak máte pěkně nakročeno z toho myšlenkově sejít z cesty, jelikož do puntíku toto nelze každý den sledovat. Vaše děti jsou podle popisu štíhlé a hlady netrpí. To zrovna není vůbec špatné. Strava má být pestrá, ale ne takovým způsobem, že člověk sleduje jen tabulky kalorií a sacharidů, tuků a já nevím čeho, a když sní o jedno deko více masa, tak je z toho špatný... Toť můj názor.

A ještě jedna věc. Co jsou podle vás zdravá jídla? Krmíte děti jáhlemi, pohankou, luštěninami, kroupami, vločkami... to jsou přeci zdravá jídla. Nebo mají stále na oběd libové kuřecí?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.01.16 19:53

eualie-myslela jsem jen pro představu,orientačně,potřebuji je tak trochu donutit k zelenině,nebo schovat do jídla,tak potřebuji znát minimum co musí,abych jim příliš neotravovala život.zdravými potravinami jsem myslela,že pokud možno bez Eček,převážně libové maso,jakékoliv a hlavně pestrý jídelníček.pohanku nechtějí,tak ji nenutím,pro jeden druh jídla se svět nezboří,jinak syn vločky a kroupy nesmí,má bezlepkovou dietu.Jinak mi nebude ani tak vadit,když snědí více,než je v tabulkách,když budou štíhlí,ale jako problém vidím,snědi v hodnotách méně,než mají..Syn luštěniny má rád,holka naprosto ne..

Datum: 09.01.16 19:18
avatar
To jsou ultrazdravé jídla od maminky a pak ho potkáte v parku, v jedné ruce chipsy, v druhé energy drink...
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.01.16 19:25

Pokud jde o ty KJ. Na základce jsem zbouchal 24 houskových knedlíků bez problémů. A vypadal jsem jako vzpomínka na Dachau. Ještě na VŠ jsem měl dle měření nulový podkožní tuk, 190 cm a 70 kg.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.01.16 20:02

Dobrá spalovna:).syn sní 5 knedlíku max.ale o to nejde,nejsou tak žádoucí.prostě nechce zeleninu vůbec..samozřejmě,že vím jak to chodí v tomto věku,mám ještě 2 syny a ti v 15 papali obdobně jako vy..Jeden z nich v dospělosti je štíhlý,jí normálně a druhý,dávky jídla zachoval docela se obávám o jeho zdraví,má nadváhu,ale je holt dospělý,nechce,tak nechce..

Od: bezec
Datum: 11.01.16 10:53

Pokud je pohyb tak klidně "co sežere"... Spíš je to aby měli pestrou stravu kde je všechno (včetně tučného i sladkého), ale s ničím to nepřehánět. Dort nebo bůček denně ne, ale nejíst to nikdy je taky špatně.. K tomu dostatek všestranného pohybu - rychlost, vytrvalost, obratnost, síla, prostorová orientace (např. kombinace plavání, atletika, karate).

A když začnou tloustnout tak bud přidat pohyb nebo ubrat kalorie.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.01.16 20:14

Děkuji i vám za názo.Nijak děti v jídle neomezuji,spíš mi jde o to jaké minimum musí sníst,aby vše bylo v pořádku..a hlevně kolik zeleniny na den jako minimum.Nechtějí jíst a zvláště né zeleninu..Když už je mám nutitztak jakým minimem.

Datum: 11.01.16 23:04
avatar

Juglans a ani zeleninové polévky děti jíst nechtějí?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.16 19:40

eualie-Moc né,vlastně vůbec..Včera jsme měli ale jako hlavní jídlo boršč,takže trochu uspěchu bylo,,

Od: bezec
Datum: 11.01.16 23:20

Číňanovi stačí hrst rýže na den = minimum bych nějak moc neřešil. Tělo si řekne a pak se nají (pokud netrpí anorexií).

Spíš tu pestrost, naučit je tu zeleninu... Děcka jí začaly jíst potom co si jí sami vypěstovali. Mrkev, hrášek, salát, okurka - dřív nechtěli, jak to měli na záhoně svoje tak to spásli jak kobylky. Ale to je výchovou odmala, různé finty, hry atd. Nenutit ale motivovat - když sníš mrkev dostaneš mls. Bez mrkve žádný mls, jen normální jídlo atd. Nechtějí jíst - výborně, zbyde víc pro mě.

Hodně pohybu a hlad přijde sám ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.16 19:45

njn.člověk se snaží dělat vše pro děti co nejlíp,ale co je opravdu dobré je diskutabilní..díky

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.