Koloběžky - zkušenosti a rady

Od: Datum: 31.12.15 14:55 odpovědí: 27 změna: 01.02.16 18:47

Zdravím,

máte zkušenosti s koloběhem? Já jsem letos začal a uvědomuji si, jaký je to fajn sport-relaxace. Běhat mě nebaví a díky sportu jsem si docela zdevastoval kotníky a záda (volejbal, cyklistika). Perfektně se při koloběžkování zahřeju a procvičím i ruce a záda. Zatím jsem vyzkoušel pár koloběžek z půjčovny - než se odholdám nějakou zakoupit. Nejvíce se mi osvědčila (zatím) tahle kolobrnda (viz foto). Tedy uvítám i vaše zkušenost, poznatky a rady ohledně tohoto sportu.

Díky

R68

doplněno 06.01.16 09:13:

to by v tom byl čert, abych ty lenochi, co si vozí zadek do práce (pár kilometrů po městě) nedonutil chodit pěšky, jezdit na kole nebo koloběžce !

a proč? protože mě už ta nevytížená auta začínají štváti ! mluví se o emisích,..ale o tom koli sežerou kyslíku uýž nikoli !

doplněno 06.01.16 09:13:

chi chi..chy

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.12.15 15:18

Na cesty ., které využívám je to ideální koloběžka. Už jsem zjistil , že pro účinnost pohybu na ní , je důležité mít správně položené těžiště a rám co nejníže,. střídat nohy mně problém nedělá...a naopak mě to podněcuje, abych posiloval tu slabší nohu ..

Datum: 31.12.15 15:30

No vzhledem k tomu, kolik lidí potkávám, respektive nepotkávám na koloběžce, bude se jednat zatím o sport na okraji zájmu lidských zdrojů. Nepředpokládám tedy ani zde na poradně odpovědi v masovém měřítku, jak tomu bylo například u otázky na praktiky masturbace. Ono to je vidět i z toho, že jste si na vámi položenou otázku raději i sám odpověděl. Ale abych se dostala k tomu, proč odpovídám já... ty zdevastované kotníky vám u koloběžky nevadí? Kotníků není třeba? Netrpí u to více než u běhu či cyklistice?

doplněno 31.12.15 15:52:

No já si zdevastovaný kotník totiž představuji jako kotník na odpis... Ale to ty vaše kotníky asi ještě nejsou.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.12.15 15:47

rozhodně ne! zdevastované kotníky prakticky znamenají, že při hraní volejbalu nesmečuji s výskokem ..

a při koloběhu je mnohem měnší zátěž na ně..rozhodně nedopadnete celou svou vahou(po výskoku na smeč) na jednu nohu pod kterou vám soupeř dá tu svoji, že?

ale zkuste a uvidíte-upřímně dost dobře nechápu váš dotaz? jasně jsem snad napsal, že mi to nevadí a prospívá mi to !

Od: pt®
Datum: 31.12.15 15:35

No, koloběžka nevypadá špatně. Má brzdy, ovládané ručně. Po rovince a z kopečka, to bude jasnačka, ale co do kopce? Má motůrek? Dá se zamknout proti krádeži? Možná by byla lepší než chodit do krámu pěšky a byla bych na vzduchu, až na tu cestu do kopce...:)

Datum: 31.12.15 15:42

Pt, já spíš dumám nad tím, jak často a v jakém intervalu musí člověk střídat nohy, aby neměl jednu vytrénovanější než tu druhou. Rozuměj - jednu tlustší než tu druhou.

doplněno 31.12.15 15:48:

No právě, já bych asi taky nohy nestřídala. Na levou nohu jsem poleno. Jenže jak pak budu vypadat v sukni? Jedna noha jak kláda tlustá, druhá štíhlá... Vždyť budu všem pro smích.

Datum: 31.12.15 15:45

tak to fakt nevím *nevi*, já bych nohy nestřídala, to bych si nabila budku...:-D

doplněno 31.12.15 15:49:

to už nadosmrti kalhoty...:-D

Datum: 31.12.15 15:49

snažím se to střídat fifty fifty...a jde to za jízdy-prostě si přeskočíte a vystřídáte nohy !

u koloběžek s tak velkými koly (větší stabilita) to jde snadno

Datum: 31.12.15 15:51

Karlíku IV, to se Vám to řekne, takový trénovaný mladík, ale já bych si natloukla...*zed*

Datum: 31.12.15 15:56

poprvé jsem ujel cca 15-16 km (tak hodina jízdy)..a měl jsem toho dost. Ted v zimě jezdím jen občas na malé koloběžce (půjčuji si ji od syna) jenom když někam nutně spěchám nebo jedu s mladým do města (pak se střídáme)

a v létě na kole...

Datum: 31.12.15 16:32

ne motůrek nemá-ale byla tady reklama na koloběžku s el motorkem - ta by byla ideální do města !

ale je trochu drahá a hlavně by asi byl problém ji zajistit proti krádeži-ale je malá amůžete si jí vzít s sebou do práce, obchodu

Datum: 31.12.15 15:53

a koloběh má ještě jednu dimenzi-pro mě dost důležitou !

my koloběžkáři se zdravíme! a právě proto, že jsme tak vzácní-jezdím po hradecké lesním okruhu - všude plno inlajnistů a cyklistů a jeden cca ze 100 uživatelů cesty je koloběžkář !

Připadám si jako průkopník nového životního stylu ;)

a všiml jsem si, že nás začíná nenápadně přibývat

Datum: 31.12.15 15:56

Karlíku IV, mně nejde ani tak o nový životní styl, ale o to, abych se tolik nenachodila. Pomůže koloběžka, nebo mám dál jezdit pro nákupy autem?...*nevi*

Datum: 31.12.15 16:00

uff to vy zkušená poradkyně se ptáte mě?

můj nákup se vejde do baťohu na zádech-takže chodím nakupovat pěšky (mám to asi 10 minut)..na koloběžce by to také šlo..ale zase tak na ten nákup nespěchám a raději jdu přes park a užiju si to

Takže jesttliže děláte tak objemné nákupy jako já, jistě by vám kolobrnda pomohla

Datum: 31.12.15 16:04

jak kdy, někdy objemné, jindy co se zapomene, ale šetřím mé bolavé nohy...*plac*

Datum: 31.12.15 16:22

bolavé nohy?

pak je vám jasné, co bych vám asi já doporučil..

samozřejmě tantra masáž ! ha ha ha*smich*

doplněno 31.12.15 16:23:

já vím, intelektuálky trochu to tělo zanedbávají.

.ale na druhou stranu-mají sexymozek jako třeba pan Paroubek nebo pan Zeman-president

Datum: 31.12.15 16:28

no, já to spíš podědila, ale tím sexy mozkem jste mně potěšila, Plošinová... (jak říká Šimek)...:-D

Datum: 31.12.15 16:33

docela mi chybí ten jeho humor chybí ..Partička není můj šálek kávy

Datum: 31.12.15 16:37

já to napravím...;)

Datum: 31.12.15 16:03

My máme pouze tu " dětskou" ,ale hmotnostně je asi do 80 kg takže občas kolobrndím na ni.Takovou podobnou bych brala ,ale finance potřebujeme na jiné věci ,tak musí stačit ta menší.

Datum: 31.12.15 16:20

je fakt že ta kolobrnda na obr je dost drahá- myslím že by stála něco kolem 5 - 6tisíc nová (tahle je z půjčovny)

Datum: 31.12.15 16:26

ono jde také o to, jak je koloběžka na chodníku pohodlná-ty s malými kolečky jsou na hrubém asfaltě nebo na kostkách dost nepohodlné

ale pokud máte kvalitní cyklostezky ve městě je to fajn prostředek

Datum: 01.02.16 17:32

Také jsem kolobkář*smich* Musím říct, že je to moc fajn i když bych neřekla, že začátky budou trošku namáhavé

Ohodnoceno: 1x

Od: ar
Datum: 01.02.16 17:57

Pepane,zeptám se jeko úplný blebec ze zvědavosti, já jsem spíš na "pedály" a na kolobrndě jsem stál tak v době když byl prezident "tonda novotných",ale co je to na konci toho "zadního blatníku"? K čemu to slouží?

Datum: 01.02.16 18:15

tam je schované světlo/blikačka

Od: ar
Datum: 01.02.16 18:26

aha,díky

Datum: 01.02.16 18:30

..není zač a doporučuji vyzkoušet.Taky pamatuji už dost :-D

Datum: 01.02.16 18:47

No, já myslím, že na kole se naučí i medvědi.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.