Plavání - zpevnění těla

Od: Datum: 14.12.15 21:41 odpovědí: 8 změna: 18.12.15 14:30

Dobrý den, ahoj,
já mám menší problém s rameny, sám Vám neřeknu jaký, už tři roky bolí, ne-li víc, obešel jsem snad všechny doktory kteří existují a všichni jen experimentovali a nikdo nepřišel na to proč vlastně bolí. podle mého je to něco jako tenisový loket atp.
Je pravda, že jsem hodně hubený, mám hodně rychlý metabolismus (jim jako prase). Nic se ve mě neukládá, jednou jsem šel do posilovny s trenérem a měsíc jsem nepohnul rukama. Spoustu doktorů mi říká, že musím zpevnit celé tělo. Chtěl bych tu bolest překonat, ale zároveň chci aby to mělo nějaký pozitivní účinek.
myslím, že plavání by na to mohlo být skvělé. A to je přesně to, na co se Vás chci zeptat, zpevní mi plavání svaly? Když u toho budu doma posilovat základními cviky jako jsou kliky, sedy lehy a atp.?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.12.15 22:20
avatar

Když to bude sportovní plavání,tak jo.Každé tempo musí být správné,u kraula držet tělo zpevněné ,zadek co nejvýše a za hodku stihnout tak 60bazénů(25m).Střídat styly a plavat aspoň tři na střídačku.Používat pomůcky,držet se desky a kopat nohama v různých stylech nebo používat packy na ruce.

Jinak na zpevnění (core)doporučuju TRX.Jde si popruhy koupit i domů nebo si v okolí sežente fitko kde to maj. http://www.trxsystem.cz/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.15 22:24
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.15 23:03
avatar

Zajděte si na pořádnou rehabilitaci, kde bude odborník, který uvidí, kde tělo "visí" a co potřebuje zpevnit. Je jich málo, takže budete muset pohledat. Je to člověk, který se na Vás podívá z vícero úhlů a naprosto přesně vypíchne, kde je co špatně; kde jeden sval přebírá funkci jiného, je tak moc zatěžován, a ten správný vynecháván. A na ty svaly Vám poradí cvičení, které je třeba úzkostlivě dodržovat - já se řídila jakousi pohybovou pamětí těla; když jsem doma při cvičení cítila v těle to samé, jako u fyzioterapeuta, bylo to dobře. Když ne, necvičila jsem, abych si cvičení "nerozházela".

Kliky a sedy-lehy nejsou žádné základní cviky, mně byly při zpevňování svalového korzetu oba dva druhy zakázány.

A ano, plavání zpevňuje, ale platí to samé jako u cvičení: když se nedělá na 100% správně, zatěžuje svaly, které být zatěžovány nemají. A některé styly také nejsou vhodné, mně byly zakázány prsa, prý by posílení prsních svalů bylo kontraproduktivní k mým problémům v ostatních svalových skupinách. Když jsem řekla, že kraul pořádně neumím (a kdo umí, že? já správného kraula ve veřejném bazénu ještě neviděla...), tak řekl, že si občas můžu zaplavat motýlka, ale jinak radši neplavat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.15 23:17

fyzioterapie na dobre klinice,v praze treba malvazinky,tam vam poradi

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.15 16:42

Děkuji za rady,
fyzioterapeuti, ti jsou snad jediní, které jsme nenavštívil asi jen proto, že jsou docela drazí na můj rozpočet.
Ale jinak jsem o tom také přemýšlel a říkal si, že jsou už poslední naděje a že na 90% dokáží pomoci..

Datum: 15.12.15 17:01
avatar

jistěže plavání zpevní celé tělo. Ještě tak aby ne.

Ale pro domácí cvičení bych vám radil místo kliků zvedat lehčí činky nad hlavu. Klidně to můžou být tříkilovky, ale zvedněte je aspoň padesátkrát a pokaždé se u toho pořádně natáhněte, co nejvýš. Svaly sice při cvičení mají bolet, ale musí to být taková ta tupá bolest, která při uvolnění okamžitě mizí. Jestli nemizí a bolí dál, pak uberte nebo si pohmoždíte šlachy. A pak skutečně měsíc nepohnete rukama. Přesně tak, jak píšete. jj, taky to znám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.15 22:29
avatar

Jaksi nechápu,že ti nikdo ze spousty doktorů nenapsal doporučení k terapeutovy,což je pak zdarma.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.15 14:30

Já jsem totiž časem zjistil, že i co je zadarmo tak spoustu lékařů radši nenapíše, nepředepíše atp. Oni asi mají pocit, že to jde z jejich kapsy...

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.