Palec u nohy

Od: Datum: 03.11.15 20:06 odpovědí: 13 změna: 19.07.16 06:07
Při fotbale jsem nechte do kámoše kopl do nohy a já si nakopl palec u nohy při nášlapu mě to hrozně boli nevim jestli ho mám naraženy nebo zlomený mam ho lehce nateklý díky za radu
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 03.11.15 20:31
Nemáme křišťálovou kouli,bez urážky.
Sypejte na rentgen !
Ohodnoceno: 0x

Od: fdfjffkcxhvg
Datum: 03.11.15 20:33
No a zlomeny palec se dáva do sádry nebo do ortézy nebo jak?
Datum: 03.11.15 20:34

Kdysi jsem takové věci neřešil, prostě nakopnutý palec. Než jsem potkal člověka, který o palec přišel právě kvůli následnému otoku. pokud to bolí, tak k lékaři.

Ano, i zlomenina palce může přijít do sádry.

doplněno 03.11.15 20:55:

třeba ti na to dá jen mast. Nevíme co bude nebo nebude.

Od: dhhfdcgnddncx
Datum: 03.11.15 20:52
Fakt . No ale je možne ze když si řeknu že to chci do ortézy tak mi to tam dají do te ortézy? Tak to si zítra raději zajdu k doktorovi. Pořád mě vtom palci tak škůdce.
Od: ria®
Datum: 03.11.15 20:57

Já myslím, že zlomené prsty na noze se do sádry nedávají, jen se zafixují.. Zatím ledujte a zkuste obmotat.. Máte to nateklé? modřiny? a doktora každopádně ;)

doplněno 04.11.15 21:56:

Vy jste trubka..ledujte a stáhněte alespoň tak aby to nebolelo, každý prst se fixuje jinak..:/.. a zítra ráno v sedm stepujte u doktora na pohotovosti...

doplněno 04.11.15 22:08:

To pozná až doktor.. U zlomeniny bývá modřina víc koncentrovaná, u naražení je spíš větší... - mamka si zlomila malíček, byl 90 stupňů od nohy a žádnou modřinu neměla.. tak se to ukáže až na rentgenu.. Jestli nemáte co dělat a máte poblíž pohotovost, tak vyjedte hned.. jen se připravte na pár hodinovou čekačku, ale lepší než to zanedbat..

doplněno 05.11.15 14:41:

*dril* tak ať se brzy uzdraví ;)

Od: fccdjxsjxdggg
Datum: 03.11.15 21:02
Natekle trochu jo ale zadna barva ( Modrá fialova ) to zatím ne. Chodim po patě a nemůžu ho moc ohnout stalo se mi to ve 12 hodin odpoledne. No a když řeknu doktorovi že to nechci do sadry ale chci to do ortézy tak mi to dá do ortézy?
Datum: 03.11.15 22:21

Proč řešíš ortézu, nebo sádru, o tom rozhodne doktor. Bolí to, otéká to - asi malá zlomeninka, nebo poškozený kloub. Zafixovat se to musí!

Datum: 04.11.15 13:07

no zlomený asi ne. V palci jsou jen dvě krátké a tlusté kosti a ty se kopnutím nepolámou.

Máš to, čemu se říká skopnutý palec. Vazy v palci se pohnuly a jsou poškozené. Ale žádnou paniku, za pár dní se ti zahojí.

Od: fxhxdsnxybb
Datum: 04.11.15 21:48
Na druhý den je natekle a začíná fialový. Co ted?
Datum: 04.11.15 22:00

Teď nic. Nevím co chceš sakra ještě slyšet? Rady ti byly dány, tak když se jima nechceš řídit, tak tu vůbec nemusíš chodit. U doktora si měl být už dneska ráno.

Mám opravdu rád takové chudáčky, kteří budou fňukat že mají bolístko, ale k lékaři je člověk musí zavést za ručičku.

doplněno 04.11.15 22:04:

Fialový palec může být zlomený, nebo jen naražený. Nebo taky může být špinavý od barvy. Od toho je RTG a příslušný lékař, který řekne co to je a co stím bude dělat.

A tebe prosím, po návštěvě lékaře tu pak dej vědět jak si dopadl.

Od: vcsjcdmfrkgf
Datum: 04.11.15 22:02
Zitra Hned půjdu ale mám ještě jeden dotaz jestli fialový palec je zlomeny nebo muže byt natažený nebo tak?
Od: fxkcfvcynb
Datum: 05.11.15 14:37
Nakonec Je naražený
Od: lk
Datum: 19.07.16 06:07
No a co ti stim udelal doktor mel jsi to v sadre a nebo to jen zafixoval. Uz par dni mam asi narazeny palec

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.