Kolíkové Kopačky - K čemu jsou?

Od: Datum: 30.10.15 23:10 odpovědí: 10 změna: včera 10:21

Zdravím,

věnuji se fotbalu už poměrně dlouho, nicméně nikdy jsem se nedostal k tomu, že bych na nohou měl kolíkové kopačky.Vlastně ani netuším,k čemu takové kolíkové kopačky jsou, asi to bude něco s povrchem, nicméně nevyznám se v tom, a tak se na Vás obracím. Není zde nějaký zapálený fanoušek fotbalu, který by mi to trochu objasnil?

Ptám se zejména proto, že jsem dostal nabídku k novým kopačkám za slušnou cenu,nicméně nevím, zda bych takové kopačky využil, nevím, kdy je vhodná doba na to s nimi hrát.Aby mi poté neležely někde ve skříni.

A k mojí poslední otázce, není nějak málo kolíků na téhle kopačce? Nebo je to vyloženě uspořádané pro já nevím - zrychlení,sprint?Jelikož nabídka není z normální prodejny, tak se nemám koho optat, zavisí to na Vás, Děkuji mnohokrát.

Přkládám foto.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.10.15 23:22

Též zdravím, možná se budu opakovat, ale mohu se zeptat na váš věk, vzdělání? A jak dlouho se věnujete fotbalu, jako opravdovému nebo na playstationu? TVL ! Fotbal se hraje s kopačkama, profi kopačky maj kovový šrouby, které se při obroušení vyměněj za nový, starý černý kopačky se špuntama, to snad měl každej kluk, a ty špunty, nebo kolíky, šrouby, to je jedno jak se tomu říká, tam jsou, aby ty boty neklouzaly po trávě, protože fotbal se hraje na trávě, ale já to beru zase za provokaci...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.10.15 23:31

*smich*

doplněno 30.10.15 23:37:

Teď mě napadlo, jestli dotyčný hraje futsal, pak se nedivím, že se nedostal ke kopačkám a zde bych tedy rád poradil ať si takovou obuv rozhodne nekupuje, pač na parketách se mu bude špatně běhat.

Datum: 30.10.15 23:43

píše o fotbalu, ne o nějakých moderních hybridech, já si myslím, že si tady kupoval tak před měsícem kytku, ale spíš to mastí za Kamerun na playstationu

Od: martas963
Datum: 31.10.15 09:22
Páni, napíšu otázku a tak nějak jsem doufal, že mi někdo pomůže a poradí..
Místo toho se tady do mě někdo pomalu začne navážet..
15let, Základní škola
Fotbal hraju od 5-6let, ale vzhledem k tomu, že mi neustále rostla noha, tak se kupovaly jedno sezónní kopačky.Občas jsem zaslechl něco o kolíkách, ale co to vlastně je?(viz.moje otázky výše..)
Datum: 31.10.15 09:27

Co tohle jsou za fotbalisti dneska, to nechápu.

https://cs.wikipedia.org/wiki….BDstroj_hr.C3.A1.C4.8D.C5.AF

https://cs.wikipedia.org/wiki/Kopa%C4%8Dky

Před zahájením utkání je rozhodčí povinen zkontrolovat výstroj hráčů, především kolíky na kopačkách a

chrániče holení. Pravidlo nestanovuje, jak mají vypadat a jaké rozměry mají mít kolíky na kopačkách hráčů.

Ohodnoceno: 1x

Od: kukol
Datum: 31.10.15 09:49

Tenhle typ kopacek se pouziva na mokre tereny, kdyz prsi nebo je po desti a teren je mekky. Neznam jic lepsiho do mokra, neklouze to. Sruby se casem opotrebuji, tak se vysroubuji a vymeni za nove. 4 koliky ve predu jsou mensi, ty dva v zadu jsou delsi.

Ohodnoceno: 3x

Od: marcipan
Datum: 31.10.15 11:09

Ahoj, jak často a kde hraješ? Kolíkové kopačky využiješ venku hlavně v rozbahněném terénu. Jinak doporučím spíš lisovky. Počet kolíků je v pořádku, jsou rozmístěné tak, aby byla váha rozložená jen do několika málo míst a tak se líp drží na podkladu. Zkus mrknout sem, mají tady kousky za parádní ceny http://www.ksporting.cz/kopacky/3/

Ohodnoceno: 1x

Od: martas963
Datum: 31.10.15 12:21

Děkuji za odpověď

Jinak je to 3x týdně trénink na travnatém hřišti a poté 1-2 zápasy o víkendu také na travnatém hřišti.Nyní používám kopačky http://zkraceno.cz/jpevj ... A přemýšlím o koupi těch kopaček, které jsou tady uveden výše na fotce.

Datum: 31.10.15 16:48

Marťasi, vidím tady některé dost úsměvné rady nebo spíš názory. Kdyby to bylo na futsal, tak by tě v tom na parkety nepustili nehledě na to, že by ses v tom na parketách neudržel na nohou. Podle toho, jak odborně o fotbalu píšeš, tobě úplně stačí lisovky. Navíc jsou podstatně levnější. A nejlíp ti určitě poradí tvůj trenér nebo některý zkušený dorostenec nebo dospělý hráč. Nevyhazuj peníze za nesmysly. A hlavně běhej, sprinty i vytrvalost, a až z tebe bude hráč s H, pak teprve sháněj lepší vybavení. Tak ať se ti daří!

Datum: včera 10:21

Dobrý den,

Na začátek je dobré vědět, že kopačky mají většinou kolíky výměnné a je možné libovolně měnit kovové za plastové. Záleží na konkrétním povrchu a také požadavcích hráče. Mívají označení SG - soft ground co říká, že se hodí na měkký povrch, jako je tráva a mokré měkké povrchy, po dešti. Do měkkého trávníku se zaboří a zajistí tak stabilitu na hřišti.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.