Běh a křečové žile

Od: Datum: 20.10.15 20:07 odpovědí: 6 změna: 12.11.15 13:33

Zdravím, chtěl bych se věnovat běhání, které mě baví (na běžeckém páse), ale mám problém s tím, že trpím na křečové žile. Myslíte, že běh má na něj negativní vliv? Díky za reakce!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.10.15 21:02
avatar

Samozřejmě že sport je prospěšný,koukni třeba sem ať se nemusím rozepisovat http://www.krecove-zily.cz/cviceni ale i bez odkazu vím,že běh je úplně v pohodě.Jediné co se nesmí je třeba chodit na "vakuo" chůze na pásu pod tlakem a podobné aktivity,kde je tělo vystaveno tlaku.Do jídelníčku zařadit hoďně pohanky,ta je všeobecně známá ,že pomáhá cévám a žilám...a taky je dobré si koupit kompresní podkolenky.Dnes už běžná věc v každém sportu a když jsou kvalitní,tak je to opravdu dobrá věc.Někomu dělají dobře při běhu,někdo je má raději až na regeneraci po sportu.


doplněno 20.10.15 22:31:

souhlas jak se píše níže ,zařadila bych do běhu "běžeckou abecedu"ale to na páse nejde.tj.vykopávání nohou-kolena vysoko,dlouhé poskoky,ať nohy nemají monotoní pohyb.Hlavně dobrý závěrečný strečink a před během taky neuškodí.Na zahřátí může být chůze,dlouhý krok,chůze na špičkách,poskoky na obou a na jedné,vykopávání nohy...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.10.15 21:40

Nosím klasické kompresivní punčochy až nahoru, takže ty budu rozhodně nosit při běhu. Ještě jsem teď přikoupil běžecké boty, tak uvidím. Jde mi jen o to, aby se mi nezhoršil stav.

Od: mate59
Datum: 20.10.15 21:55

Stav se určité nezhorší, pohyb žilám pomúže,rozpohybuje žilní chlopně,kompresní punčochy správně.Dúležitý je krátký strečink pred a po behu a ješte výborný cvik - chodit po špičkách a po patách,špičky nahoru.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.10.15 21:58

Super, díky za rady! ;)

Datum: 21.10.15 11:17
avatar

Právě se třetí týden válím doma po operaci křečových žil. Od třinácti let mi doktoři nedoporučovali běh (běhal jsem závodně ) a na učňáku basket. Neposlouchal jsem tyto rady a vesele si "ničil" nohy dál pod heslem Sportem k trvalé invaliditě. Teď je mi 47 a v horizontu pěti let mám odoperované varixy na obou nohách. Při poslední vizitě mi přednosta oddělení docent "X" řekl, že křečové žíly bývají velmi často dědičnou záležitostí, což je můj případ, a tím, že jsem neuposlechl tehdejší rady lékařů jsem si operace o dost let oddálil.

Takže vesele běhejte a používejte kompresní prádlo. Punčochy na celé noze jsou fajn, ale mají tendenci sklouzávat. Doporučuji kompresní kalhoty II - III kompresní kategorie. Kupoval jsem si je teď od firmy Silvini a Newline. V porovnání s punčochami jsou tyto kompesní elastické kalhoty o hodně pohodlnější a praktičtější.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: krasula
Datum: 12.11.15 13:33

Já bych jednoznačně doporučila kolo. Tam nohy nenesou takovou zátěž. Však ho také doporučují po operacích a při endoprotézách. Vyvarujte se naopak sportů statických, kde se zvedá nějaká zátěž. Stejně vadí dlouhé stání , ale i dlouhé sezení. V pauzách si snažte lehnout a nohy mírně podložit. Jestli máte možnost, tak ještě je dobré plavání. Běh je vlastně soustava skoků. Ten tlak při každém není zrovna ideální.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.