Sport - koně - kolena,paty?

Od: Datum: 13.10.15 17:29 odpovědí: 2 změna: 14.10.15 14:22

jezdím na koních no a potřebovala bych poradit s tím jaké cvyky mám dělat abych uměla pořádně prošlápnout paty a držet se pořádně kolanami..
hlavně ty kolena vím že pomáhají dřepy,ale co dál? O.o
Předem moc děkuji za odpovědi :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.10.15 12:44
avatar

dřepy ani ne. Na kolena pomáhá spíš pérování v polodřepu. Zkus přičapnout a pár minut pérovat. Nemusí to být moc, stačí o pár centimetrů.

No a pak zkus druhý cvik. Sedni si na židli, mezi kotníky stiskni velký gymnastický balon a zase pár minut péruj a mačkej balon.

Hned poznáš jak na tom jsi.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pb®
Datum: 14.10.15 14:22

Asi tě zklamu, ale na koni se koleny nedrží, je to blbost často opakovaná v jezdeckých stájích. Člověk má na koni sedět uvolněně, přitisklou má mít celou nohu od stehna po koleno a holeň má mít uvolněnou, aby jí mohl dávat koni pomůcky. Uvolněný sed, který respektuje pohyb koně, to je oč se všichni snaží. Nejlépe se tak člověk učí na neosedlaném koni ve všech chodech, protože pokud člověk nejde na neosedlaném koni s jeho pohybem, neudrží se a padá. Vlastně jezdecký výcvik by měl vypadat tak, že se jezdec učí krok, cval, klus (to protože klus je těžší než cval) a teprve když má uvolněný jistý sed ve všech chodech, dostává do rukou otěže. Bohužel se tak stále neděje a člověk, který si ani v kroku neumí stoupnout do třmenů dostává do rukou otěže a chce se po něm, aby koně vodil na jízdárně.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.