Návleky na kolena?

Od: Datum: 25.09.15 12:15 odpovědí: 9 změna: 29.10.15 21:50

Ahoj, jezdím celoročně na kole. Ale poslední rok mě bolí jedno koleno (to levé - jízda z kopce), v chladnech mívám pletené návleky, ale už to nezabírá, nebo co... Jsem mladší ročník. Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.09.15 12:56

Asi moc klopíš zatáčky a koleno sis odřel

Ale vážně. Kup si návleky na kolena a můžeš jezdit klidně do prvních mrazíků.

Já kryju kolena, když je ráno na teploměru méně než 10°C.

A když náhodou jedu i v mrazu, tak napřed natáhnu návleky na kolena a potom ještě kalhoty s membránou od kotníku až po prsa.

Každopádně si kolena chraň před prochladnutím. Když kolena nebudou fungovat, tak máš po cyklistice.

Taky můžeš při jízdě z kopce plynule šlapat do prázdna. Sice je to divný šlapat z kopce, ale nohy tolik neprochladnou.

Ohodnoceno: 0x

Od: kolista
Datum: 25.09.15 16:06

Neprofuk kalhoty - windstopper nebo podobná mebrána (pružná), membrána jen z přední strany, stačí i jen přes koleno - sval se zahřeje, koleno ne. Hodí se i návleky na boty, kotník se taky nezahřeje.

A jíst tlačenku, sulc, telecí nožičky příp. to samé v prášku...

Od: ar
Datum: 25.09.15 20:35

Prochladlé klouby, to je to nejhorší. Já vozím v batůžku návleky i v létě a podle potřeby navléknu. Ono když se člověk vrací k večeru, tak i v létě může být chladněji. Stejně tak je špatné pokud se dá "zima do těla". Stačí jen obyčejná vesta zepředu větruodolná zezadu sítovina. Používám tuto http://www.centrumsportu.cz/c…ewe-08-cervena-m-d_55807.html.

V létě beru tyto návleky http://www.kupkolo.cz/force-t…vleky-na-kolena-90021_z96180/

Jaro a podzim zase tyto http://www.kupkolo.cz/force-w…leky-na-kolena-900208_z96782/

V zimě memránové oblečení komplet. Solidní membránový softshell za hodně dobré ceny mívají v Lídlu. Je to taková střední třída, ale účel splňuje.

No jinak jako doplněk jak píše kolista, sulc, kolena (já mám raději prasečí:)) atd...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.09.15 19:52
Nemyslím si ze by mohly návleky vyloučit bolest. Spíš asi nějaký doktor nebo rentgen by mohl ukázat, co je v kolene špatné. Anebo špatný posez nebo jinak nastavené kufry. Když te bolí poslední rok zimou to nebude. Může být opotřebené treba z důvodu nevhodné zátěže nebo nevhodné stravě.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.09.15 17:10

Tento týden má Lídl kompresní bandáže, manžel má na koleno a zápěstí již z dřívějška a pochvaluje si je.

Od: krasula
Datum: 10.10.15 19:27

Kolena - ledviny. Pijte a jezte, co prospívá ledvinám. A teplo, samozřejmě. Jestli máte nášlapné pedály, zkontrolovat, srovnat.

Datum: 25.10.15 20:47

Co znamená ta spojitost levé a jízdě z kopce?

Od: kolista
Datum: 26.10.15 10:18

Z kopce koleno víc prochladne (windchill efekt) a levé protože má L koleno v horším stavu než P, klidně začínající artróza...

Datum: 29.10.15 21:50

Já doporučuju hlídat ten chlad+hlavně se protahovat,protože jak jsem si sám zjistil spojitostí s bolestí kolene jsou desítky,ale postarat se o páteř a šlachy cvičením přináší ovoce!

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.