Výběr cyklistického batohu

Od: Datum: 29.08.15 01:14 odpovědí: 7 změna: 30.08.15 15:45

Chtěl bych poradit nějaký kvalitní cyklistický batoh s obsahem 30-35 Litrů do 2500Kč. Potřebuju batoh do zálohy. Prioritou je dobrá větratelnost kolem zad.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.08.15 01:44

Batoh tohoto obsahu už není brán jako cyklistický a asi bych zvažoval nosič a nějaký systém tešek na nosič. Cyklistické batohy se berou tak max do 20 lt. Batoh o objemu 30-35 lt bude pro jízdu nejen nepohodlný, ale i nebezpečný pro svoji velikost a váhu, která bude mít vliv na stabilitu.

Ohodnoceno: 2x

Od: ar
Datum: 29.08.15 11:24
Jak píše albatros, krosna na kolo nepatří, je to fakt o hubu, hlavně v terénu.Když batoh na kolo tak se zádovým systémem Aircomfort od Fy Deuter. Osobně vozím Race EXP Air a naprostá spokojenost. Objem má celkových 15 litrů (12+3). Dělají se s tímto zadovým systémem větší Cross Air 20 EXP,ale na kolo má nevhodné ramení popruhy. Cross je má polstrované a pod nimi se člověk moc potí, Race EXP Air je má ze síťoviny a větrání je výborné. I v těch nedávných vedrech to bylo naprosto v pohodě.Mrkni na to jak vypadá třeba tady.

Ohodnoceno: 2x

Od: gusto
Datum: 29.08.15 18:07

Už ti poradili, jen přidám, že tak velký bágl určitě něčím naplníš a bude dost těžký, což při chůzi nevadíl, ale na kole budeš mít vysoko těžiště a ještě nestabilní a to je hodně nebezpečné. Převrátí tě jedna dvě a budeš dole. Na záda musí být rovná plocha a když v batůžku bude bochík chlena nebo petka s pitím nebo něco neskladného, třeba konzervy, tak ti to udělá modřiny na žebrech a to studené bude studit do zad.

Na kolo je dobrý malý batůžek s náhradním svetrem, nebo lehkou bundou a pláštěnkou, možná sušenky. Když toho chceš vést víc, tak se něco dá dát na nosič a na delší cestu, kdy toho je víc, třeba spacák, stan, obleční a jídlo, tak do dvou brašen po straně nosiče nad zadním kolem - těžiště bude dole a váha bude vyrovnaná na obě strany.

doplněno 29.08.15 18:40:

A navíc, když máš batoh, i když cyklistický, na zádech, tak ho stále cítíš, každý dekagram. Když je na nosiči nebo náklad v brašnách, tak máš záda volná a nic se ti nezařezává do ramen. Jsi volný a jen vezeš náklad ani nevíš jak.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.08.15 00:24
"...třeba konzervy, tak ti to udělá modřiny na žebrech a to studené bude studit do zad.¨"Gusto, jestli se dobře pamatuji tak mcgyver® sedlá Bike (tuším Cube) a na ten moc nosič nesedí, ale nevadí. To co popisujete u cyklistiských batohů je holý nesmysl, to by musel být batoh od "´tongů" tak za 50Kč.Solidní batoh na kolo má samozřejmě kapsu na vodní rezervoár v hantýrce na Camelbak, takže batoh je od zad izolován,jinak by se kapalina ve vaku ohřívala od zad. Polstrování je samozřemostí i u těch levnějších batohů.

Datum: 30.08.15 12:51

Ar: máte pravdu stále ještě mám Cube 29 LTD 2013, o tom nosiči vážně neuvažuju. Jinak zatím mám batoh 30l+5l Vaude a problém s tím nemám a to ho většinou mám plný jídla, ale konzerv je tam minimum. Jezdím s tím batohem pořád po silnici. Akorát je nedořešené proudění vzduchu v oblasti zad.

Datum: 30.08.15 15:45

mcgyver, je to logické, ten batoh je určen na turistiku a při chůzi nesou váhu batohu hlavě ramena a batoh není tak na záda "nalepený". Na kole batoh leží spíše na zadech a ty nesou jeho váhu, ramena už tolik ne. Na "bajku" je to ještě více než třeba na "treku", proto je to odvětrání odlišné od turistických batohů.

Já sic netuším, proč sebou taháš takové množství jídla,ale pokud bych byl nucen takto naložený jezdit, spíše než velkou krosnu, bych pořídil toto http://www.aktivnesdetmi.cz/v…-za-kolo-qeridoo-qx-oranzovy/

Datum: 29.08.15 18:31

Jednoznačně batohy od firmy Deuter. Ale menší, néé ten třicetilitrový. Však by stačil menší poryv větru a spadnete z kola i s báglem na zádech...*smich*. Já mám doma 25l cyklistický batoh, ale na kolo bych si ho netroufla vzít, kdyby byl plně naložený. Když v něm vezu pár věcí, tak se to dá. Jinak raději skládám věci na kolo do nosičů na řidítka, měla jsem i vzadu, ale tam mám nyní sedačku pro dítě, takže se tam už nic jiného nevejde.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.