Poslouchání rádia na kole?

Od: Datum: 24.07.15 20:04 odpovědí: 21 změna: 27.07.15 12:28

Jak posloucháte radio na kole? Mp3 a Mp4 přehrávač a sluchátka nebo jak? Jde mě hlavně o kvalitu signálu těch rádiových stanic. Co by ste doporučovali.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mate59
Datum: 24.07.15 20:08

Hlavne jezdit s pouze s jedným sluchátkem, aby bylo slyšet provoz,co se deje kolem.Poslouchám rádio z mobilu,se signálem nemám problém, nejvhodnejší sluchátka mi prijdou peky, jiná sluchátka šustí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.07.15 07:19

Doporučoval bych vyvarovat se této kratochvíle. Může to mít pro vás velmi nepříjemné následky. Ta nejmenší komplikace může nastat ze strany policie, ale může vás to stát (bez přehánění) i život. Jsem cyklista, denně se pohybuji na silnici a vím o čem mluvím.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.07.15 09:39
avatar
Nadělal jsem se za těch 25 let ježdění do práce na kole blbostí až až. Jezdil jsem bez osvětlení pak jen s blikačkou, Jezdit se sluchátky byl ale ten nejtupější nápad který jsem kdy měl. A to jsem měl klapky skrz které byly okolní zvuky jakž takž slyšet. Vydat se do dnešního provozu se špunty které úplně utěsní ucho, dát volume doprava a zapnout megabass to je vážně poloviční sebevražda. A nemluvím jen o provozu na silnici. I na cyklostezce když vás spálí sportovec kterému se připletete pod kolo protože ho neslyšíte, to při jeho 30km rychlosti bude zatraceně bolet.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.07.15 19:54
avatar

Tak Chod´; Rovně A Nekličkuj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.15 11:11
avatar

Ta sluchátka bych zakázala zákonem! V Brně smetlo hasičské auto 21 let starého kluka, houkalo a on poslouchal svoji muziku, možná se mu dobře umíralo ale já znám toho řidiče a ten z toho má psychické potíže ještě dnes.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.07.15 11:25

Používání sluchátek je zákonem zakázáno. Konkrétně jde o zákon o provozu na pozemních komunikacích. Pak se vážení uživatelé sluchátek nedivte, pokud vás policie bude pokutovat. Zatím je shovívavost policie až na hranici chaosu a totálního selhání. Sám jsem cyklista, ale co si někteří kolečkáři dovolí je nad lidské chápání.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.15 11:33
avatar

Můžeš dát odkaz na daný zákon, než si něco vycucávat z prstů?

Já jezdím na kole se sluchátky x let. Nikdy nebyl problém ani v ohrožení sebe, ani ostatních účastníků a ani problém s policií. Na frekventované silnici mám hudbu ztišenou, popřípadě sluchátka vypnutá, nicméně nevidím důvod proč je nemít na silnici kde jedu dle zákonu v klidu u pravého okraje silnice, nikomu nepřekážím a i tak mám přehled o tom, kdo a co jede kolem mě. Pochopitelně hudba nesmí být tak silná že neslyším nic jiného. Ale funguje to tak i na cyklostezskách a žádný problém.

To že někdo neslyší houkající auto, nebo cokoliv jiného je jen jeho problém. Tak samo se to může stát chodci na přechodu a klidně řidičům v autě kteří mají hudbu na plné pecky.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.07.15 17:24
avatar
Tak na Slovensku nesmí mít sluchátka ani chodci, pokud chtějí přecházet přes vozovku. U nás v pohodě vběhnou do přechodu ani se nepodívají...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.15 18:47

Nedá mi to a musím reagovat citátem: "To neděláš dobře, Jaromíre, s tou sirkou. To se Ti jednou vymstí".

Jinak jo, taky jsem tak zamlada jezdil se sluchátkama. Ale neposlouchal jsem rádio, ale nahrávky (člověk dokáže líp odfiltrovat, co do toho nepatří, když to slyší po miliónpátý). Dneska bych si to už nelajsnul. Provoz je snad desetinásobnej a jezdí se s přilbou, což sluchu nepřidá (ale to může být můj individuální problém).

Odkaz na výše zmiňovaný zákon bych rovněž uvítal...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 25.07.15 22:28

Můžeš dát odkaz na daný zákon?

Zkousel jsem to dohledat *klik*, ale nic tam o sluchatkach nebo hlasite hudbe neni. Nasel jsem jen zminku o "ohleduplnem a ukaznenem chovani", aby neohrozovali svuj zivot.

Zvlastni zminku maji dum-ducaci s kilowattovymi subwoofery.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 26.07.15 03:19
avatar

Třeba @salamos myslí

§ 5
Povinnosti řidiče
(1) Řidič je kromě povinností uvedených v § 4 dále povinen
...
b) věnovat se plně řízení vozidla nebo jízdě na zvířeti a sledovat situaci v provozu na pozemních komunikacích,...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.15 18:02

Děláte si srandu? nebo jste sebevrah?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 25.07.15 18:55

Hlavně jezděte po frekventovaných nejlépe hlavních tazích, tam je pomoc nea dosah a může tam sednout v případě potřeby vrtulník, orgánů na transplantace je třeba pořád potřeba a plno lidí na ně čeká, nedbejte na varování že je to nebezpečné a jezděte - čím vice tím lépe - lidi jsou škarohlídi a závidí vám pohodovou jízdu s poslechem hudebních stanic...

Jo a hlavně se vyhněte železničním přejezdům to pak z těla skoro není co vytěžit...hezkou jízdu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.15 20:02

Já po moc frekventovaných silnicích nejezdím- protože potom si tu jízdu na kole nemůžu užít. A po prostředku silnice taky nejezdím. JU

Datum: 25.07.15 19:52
avatar

Ja jsem pouzival mobil bez simky jako radio, signal byl podprumerny, nekde neni vubec.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ar
Datum: 25.07.15 23:39

Ono i ty sluchátka jdou v pohodě používat, jen se člověk musí chovat jinak než normálně. Prostě se chovat tak, jako by byl hluchej. Sledovat okolí jen zrakem a to pokud jede i mimo silnici. Na lesní cestě člověk taky není nikdy sám a nemusí být nejrychlejší. Takže i při jízdě terénem, při každém přejíždění do jiné stopy se prostě podívat. Časem se na to nechá v pohodě zvyknout, ale určitě s tím začínat v terénu a ne na silnici.

Co je nevýhodou sluchátek, že klasické špunty z uší vyjíždí, jak se člověk spotí, takže jedině sportovní sluchátka, ale ty zase někdy překáží kvůli brýlím. Pecky za uši zase hrozně šustí při rychlejší jízdě. Kvůli tomu moc už sluchátka nevozím, ale používám starý dobrý SE K800i a k němu mám Sony Ericsson MAS-100. Upravené upínání na představec. Dříve jsem používal W 200i, ale tohle je kvalitnější zvuk Za tu K800 bych stejně nedostal ani tolik aby to dalo na slušný MP3 a tohle udělá stejnou službu.Navíc to má i radio a solidní foťák a ten se občas může hodit. Mám v něm vyřazenou sim, ale v případě potřeby se i z tohoto mobilu na 112 dobouchám :). Někdy pokud čekám telefon, beru si Handsfree Jabra JX10 a pouštím si hudbu přes bluetooth z mobilu (taky už veterán Nokia N8) Na svižnou jízdu to není, je to jako u pecek, šustí "vítr".

Takže, pokud se naučíš chovat jako hluchý člověk a vyřadit sluch na sledování okolí tak klidně, pokud to bude vyhovovat. Hluchý ,nebo špatně slyšící člověk taky není vyřazen ze silničního provozu, ale je opravdu potřeba se dle toho chovat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.07.15 23:20
avatar
Tak především nevim, proč sluchátka nepoužívat. Občas si je vemu taky, jezdím jen na silnici. Ono je úplně jedno jestli ten šofér vzadu jedoucí stovkou vás veme se sluchatkama na uších nebo bez nich, protože ho cyklista stejně nevidí. Leda ze by jezdil na straně v protisměru nebo měl na kole zpětné zrcátko. Ono stejně kdyz fouká vítr hovno slyšíte i bez sluchátek . Ve městě je jednoduše vyhodím z usi, za městem zas nasadim. Ani mobil nevypinam, pecky visí za dratky, které drží za upinani přilby. A kdyz chci klid, tak zajedu do lesa, kde je vjezd zakázán ale to je daleko nebezpečnější, vždy se najde magor, který tam vjede autem a dělá si tam rychlostní zkoušku a takoví pak na silnici nejvíc na kolare vytrubují.
doplněno 27.07.15 17:39: Ono ani motorkar v přilbě téměř nic neslyší. A pokud jede rychle, tak ani svůj výfuk
Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: mp*
Datum: 27.07.15 00:25

Tak pro všechny - ti, kteří se odvolávají na zákon - musíš se vole věnovat řízení! tak praví zákon!

Pro slušné - co kdybych něco přeslechl?

A pro milovniky života - hudbu si poslechnu doma večer v klidu, teď užívám dne, i s jeho všemi zvuky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 27.07.15 00:44
avatar

Takže všichni co poslouchají v autě rádio soustavně a vědomě porušují zákon? Za katr s nimi! *bum*

Protože to je úplně to samé.

doplněno 27.07.15 16:00:

asd1: Rádio v autě zesílené tak, že to slyším v druhém autě přes dvoje zavřené okna má stejný efekt jako sluchátka na plné kule. Když si někdo zesílí hudbu tak, že neslyší okolí, tak je to debil a je jedno čím jede.

Přesně jak píše @nomohakon. Při rozumné hlasitosti je poslouchání muziky na kole bezpečné.

...

A k otázce. Já když jsem dřív jezdil na kole, tak jsem vždy poslouchal vlastní muziku. Nechtěl jsem poslouchat reklamy.

Mimochodem, tehdy ještě přes walkmana *smich* Teď už bych si pořídil eMPéTrojku se sluchátkama nebo sluchátka do mobilu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 27.07.15 09:30

Reproduktor metr od ucha a sluchátka je zásadní rozdíl.

Se sluchátkama je člověk prakticky neslyšící = na kole výrazně vyšší riziko

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.07.15 12:28
avatar

Vis ze existuje takova moderni vec, ovladani hlasitosti? Staci si to nastavit tak aby jsi slysel retez pri razeni a uslysis i auta.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.