Jaký sport mám začít ve 14 letech

Od: Datum: 15.06.15 17:41 odpovědí: 6 změna: 16.06.15 12:40

Dobrý den, brzo mi bude 14 let, nedávní jsem měla těžký pád z koně a mohu s ejim věnovat párkát do měsíce a pouze rekreačně. Chtěla bych se věnovat závodně nějakému. Jsem typ že spíš kolektivní - teda mám to zprotivené, protože mi nejde volejbal, basketbal a házení s míčem a děcka na mě řvou a v kolektivu mě neberou.

Když mě budou brát, tak fajn. Jsem spíše klidnějíší, nejsem uplně hubená - spíš mám spotavu víc jako holka jako by mi bylo cca 16 :)

Co se týče běhu, tak ve škole jsem byla celkem dobře na tom s během, denně chodim cca 8 km na procházku. Až se zotavim, tak začnu běhat, od mala ráda a dobře bruslím.

Který sproty by jsme pro mě volili? Děkuji moc :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.06.15 22:44

Pokud se někdo věnuje sportu závodně,tak kolem 18let už končí.Takže závodně můžeš tak jezdit na kole(horském) a účastnit se spousty závodů a skoro každé město má týmy hobíků kde se dá k nim přidat.Potom se jedině účastnit běžeckých závodů.Co tak se vykašlat na závodění a třeba začít chodit plavat,naučit se sama plavat závodně,vypilovat styl a dřít sama.Nejen,že je plavání přínosné pro tělo,jeho formování a kondičku,ale také na regeneraci po úrazu.Je to sport pro klidné lidi,klid je důležitý pro správné dýchání.

Ohodnoceno: 1x

Od: jumba
Datum: 16.06.15 08:27

Protože se věnuji atletice, tak doporučím běh. Všude jsou atletické oddíly, kde se dá přihlásit a pravidelně společně trénují. Můžeš běhat dráhu, silnici nebo kros. Pro tebe by bylo lepší si zajít do atletického oddílu, přihlásit se a začít trénovat. Na internetu si podle bydliště najdeš běžecký oddíl. Nemá cenu chodit tam, kde se věnují jen běhu na dráze, když zatím nejsi trénovaná, protože bys nestačila jejich tréninku. To můžeš později. Nejlépe začít krosem a kombinovat s dráhou. Většinou každý oddíl, takto trénuje. Já závodím hlavně na dráze. Ale jezdím i na krosy a závodím i na silnici.

Sice já atletiku dělám od 6 let, ale ani ve 14 letech není pozdě. Můžeš se rychle vypracovat. Odkud jsi?

Ohodnoceno: 2x

Od: asd1
Datum: 16.06.15 10:50

palvání, triatlon, atletika, orientační běh.. Záleží co máš v okolí dostupné. Volejbal ti sice nejde, ale zkus plážový - jste jen dvě, hraje se v písku, zahraješ si i když nedáš ani bod... Když vytrváš tak se naučí i dřevo. Takže já ti radim přes léto beachvolleybal, na podzim atletiku spíš krosy a přes zimu plavání + běžky.

Od: jho
Datum: 16.06.15 10:56

Závodně se již ničemu věnovat nemůžete. Jednak jste relativně stará začnít od nuly s nějakým sportem a pak máte nejspíše doživotní poškození po pádu z koně. Při větším tréninku se vám toto zranění bude ozývat bude vás omezovat ve výkonu. Tedy dělejte co vás baví a věnujte se spíše studiu.

Ohodnoceno: 0x

Od: asd1
Datum: 16.06.15 11:07

Ehm, proč by nemohla závodit? Možná tak kdyby chtěla teď začít s gymnastikou a vyhrávat republiku. Běžné závodění kolem komína (= okres, kraj) je úplně v pohodě a tam vyhrávat klidně může i s omezeným výkonem. Zlámala si nohu tak může střílet z luku - omezení opravdu nevidim. Mmch. závodit se dá klidně o 20. místo, vůbec nemusí jít o vítězství. A pokud porazí tu 21. tak může mít stejně dobrý pocit jako když vyhraje.

Od: jumba
Datum: 16.06.15 12:40

Přesně tak ! Závodit může i na úrovni MČR i na mezinárodní úrovni. K nám do atletiky přišel 16 letý kluk. Trenér ho moc nechtěl, protože měl dosti nadváhu. Ale zařadil ho hlavně na vrh koulí, kladivem a krosy. Ale pak začal i běhat na dráze. Moc ho vrhačské disciplíny netáhly. Nyní po 4 letech je nejlepší na 800m v kraji a zlepšuje se stále. On vyloženě dře, aby se zlepšoval. 14 let není ještě moc na určité sporty.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.