Velikosti kol. Na čem se dá ješte jezdit?

Od: Datum: 02.06.15 00:52 odpovědí: 5 změna: 05.06.15 00:51

Zdar radci :) Shanim bazar horaka na takove to domaci zvykani, hospoda, mala projizdka a tak. Mam 189cm, ale v podstate mi neva ani mensi kolo, kdysi davno jsem jezdil na dost malem od segry a vubec mi to nevadilo (zvedl jsem sedlo a riditka na max a pohodicka). Jenze, kez bych vedel, nebo si pamatoval velikost toho jejiho kola, abych si to mohl v hlave srovnat, co uz je moc maly a zbytecne kupovat a nebo se vubec jezdit divat k prodejci. Co je nejmensi akceptovatelna velikost (aby slo posunout sedlo atd)?

doplněno 02.06.15 01:43:

jeste bych mel dopsat, ze rozhodne se nejedna o dnesni odpruzena kola a buhvico, zas takovy cyklista nejsem a na kolo do hospody a maly vejlet jsem ochotny obetovat 1500 - 2000 max ;)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ar
Datum: 02.06.15 01:30

No tak na dnešních kolech tak max zvedneš sedlo. Řídítka už nezvedneš, tam je potřeba jiný přdstavec. Pokud tedy nepůjde o vyloženě histrickou bazarovku. Minimum je tak 19" na čem bys mohl ještě jezdit a nemlátit kolenama do řidítek.

Proč,ale nekoupit rovnou bazarovku na tvoji velikost, to je těch 20"-21". Tyhle kola s velkým rámem se naopak prodávájí levněji.

doplněno 02.06.15 11:30:

Samozřejmě,že jsem mluvil o velikosti rámu. Za tu dvojku seženeš retro Hi-Ten, je sice malinko těžší než dnešní kola, ale když se na tom jezdilo dříve úplně běžně, není důvod se bát, že by cestu do hospůdky nezvládl. U těhle starších MTB je velikost kol dána předem, budou tam 26" kola.Když pohledáš na netu a v okolních bazarech, myslím,že na tvoji potřebu slušného "ocelka" za tu dvojku seženeš a třeba i nějaká kačka zude na žejdlík. Hlavně si nekupuj nic menšího než 20" rám, raději si kup něco s 21" rámem.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.06.15 01:55

a o jake velikosti resp ceho mluvis, ram nebo kolo? napr toto je detske kolo ale dost se podoba tomu, co jsem si pucoval od segry, kdyz mi ukradli to moje http://deti.bazos.cz/inzerat/…e-kolo-Montana-Country-24.php (kolo 24") nebo tady http://sport.bazos.cz/inzerat…496080/Horske-kolo-Corida.php (ram 18" tohle kolo uz mi prijde hafo velke treba) kdyby aspon na tech fotkach na tom nekdo sedel *smich*

nerikam ze tyto bych koupil, spis resim ty velikosti zatim

nebo tady a to je presne to novy odpruzeny, a to by me sralo, kdyby nesly riditka posunout... muset byt furt v predklonu http://sport.bazos.cz/inzerat…ida-175-kola-26-odpruzene.php

Datum: 02.06.15 08:21

Dobrý den. Doporučuji vám návštěvu prodejny s bycikly a vyzkoušet si velikost kola naživo, aby vám to kolo sedlo...A pak třebas se podívat někde po bazaru... Nebo to chcete ty 2 tísíce obětovat za nové kolo? To asi ne, viďte. Vždyť by to byl střep, který by vám moc dlouho nevydržel, nejste žádné tintítko. Hm, a koloběžka by vám nestačila? Do hospody na ní dojedete, z hospody taky. A malou projížďku byste na ní taky zvládnul. ;)

Datum: 02.06.15 16:02

asi budu muset do nejakeho obchodu, jenze vite jak to je, musel bych az do Prahy (proto se vicemene ptam), a pracuju z domu, cili do mesta mam cestu tak maximalne k zubari... samozrejme bazarove, tady je bohuzel tolik kopcu, ze kamkoli pojedu, bude to vyzadovat poctivou drinu ve stoje na slapatkach na lehky prevod :) kolobezka by byla nevhodna. Jezdim zatim autem ;) holt vesnice, ale precejen je leto a je to skoda, a navic si clovek udela lepsi zizen :)

Datum: 05.06.15 00:51

2k není moc ani v bazaru, chtělo by to aspoň dvojnásobek (v bazaru, na nové pořádné kolo min. 15k).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.