Nosnost kola

Od: Datum: 30.05.15 17:08 odpovědí: 12 změna: 01.06.15 19:22

Mám Meridu matts HFS2000(jde o "lehoučké"kolo HFS,rám "18") a zajímá mě zda je omezena nosnost kola.Ví někdo zda je je nosnost těhle modelů omezená či kde to vyhledat?Já 66kg a manžel 105kg si jej potřebuje provizorně půjčit na pár dní.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bbbb
Datum: 30.05.15 18:33

http://www.merida-bike.cz/img…-4_Merida_navod_k_obsluze.pdf

V odkazu str.17 uvádí nosnost 120kg. Já věřím že vydrží i víc takže bych se nebál a užijte si výlet.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 31.05.15 21:13
Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.06.15 07:32

Možná spíš jde o to, aby to vydržel ráfek zadního kola bez úhony. Nedíval jsem se, ale pokud je tam dvoustěnný ráfek, dá tomu sice trochu zabrat, ale vydržet by to mělo vpohodě.

Od: kolista
Datum: 01.06.15 12:30

Záleží hlavně na stylu jízdy. Pokud bude skákat schody tak se pod nim rozloží, běžnou jízdu snese. Pokud tedy nebude sedět na sedle jak pařez a nevjede na hrb.

Kilům musí odpovídat tlak v pneu = na klidnou jízdu určitě 4 bary, slabší pneu víc. Při menším tlaku cvakne duši+ráfek o první šutr nebo kořen.

PS: kolo, pila nebo slečna se nepůjčujou. Ani manželovi. Až na vyjímky se půjčené kolo vrátí dorasované... Doporučuju domluvit si kolovýlety s kamarádkama aby si musel půjčit jinde... Ale třeba je ta vyjímka a bude to v pohodě... ;)

Datum: 01.06.15 14:27

Kolo se nepůjčuje,svatá pravda,ale je to pro nás předmět denní potřeby-dojíždíme do práce (24km denně)a jeho kolo jde na servis a moje stojí ve sklepě(mám dlouhodobou nemocenskou)takže půjčení kola je vyjímečný stav.Každý kdo jezdí denně na kole ví jak je proti srsti jet pár dní busem.

doplněno 01.06.15 18:08:

Ano,kola servisujem. V okolí je sice spousta servisů,ale co si budem povídat-neumí to.Jen jediný prodejce-servisák je už léty prověřený odborník,čekací doba dlouhá a dva tři dny má na servis.Kolo je pro nás a naše bezpečí důležité a proto se sami do ničeho nepouštíme.

Datum: 01.06.15 14:37

Tak to je samozřejmě Vaše věc...

Byť každý kdo jezdí na kole má své požadavky na nastavení kola..nejen co se posedu týká, ale i brzdy..pláště atd.

Nicméně si nedovedu dost dobře představit jak "nemocné" je kolo Vašeho manžela, že se nedá opravit za pár "minut"..(protože za "pár hodin" lze kolo kompletně předělat i pokud jde o výměnu celého rámu..

Od: kolista
Datum: 01.06.15 15:02

Tak pokud neumí a dá to do cykloservisu, tak to může být "přijďte si za týden, nestíhám"

Datum: 01.06.15 16:18

Netrapte se tím a nemějte strach, ten rám to bezpečně vydrží. Doufám, že tu nemusím veřejně oznamovat svůj nájezd v km a hlavně svoji váhu, ale v obou parametrech vysoce přesahuji zadané podmínky ve vaší otázce.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.06.15 18:13

Za rok najezdíme 3-4tis.km takže pokud není 10st.pod nulou nebo krupobití,tak se jede na kole.Proto vynechat dva dny kvůli servisu je zbytečné a po cestě do práce neskáče patníky ani sjezdy,takže to půjde.díky všem.

Datum: 01.06.15 19:01

A co takhle se naučit kola opravovat a seřizovat doma?

Datum: 01.06.15 19:09

Kolo je pro nás a naše bezpečí důležité a proto se sami do ničeho nepouštíme

Datum: 01.06.15 19:22

A na vyřešení problému potřebujeme místo dvou hodin několik dní... Za jedno odpoledne/večer se při troše snahy dá stihnout GO (osobně ověřeno).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.