Cyklista a 30km :D

Od: Datum: 13.05.15 21:40 odpovědí: 41 změna: 22.05.15 18:11

Dobrý večer, měl bych na Vás otázku. Dokáže necyklista z ničeho nic ujet cca 30km? Bez žádného výcviku. Předem děkuji za odpověď :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.05.15 21:43

Ano, dokáže, ale obávám se o jeho rozkrok...druhý den.

doplněno 13.05.15 21:45:

Otlak od sedátka..

doplněno 13.05.15 22:03:

Každý známe svoje tělo. Já vím, že se občas, 1-2x za rok nechám zlákat na projížďku v okolí Pardubic. Nejde o 30 km, v mém případě, ale o sedací část mého zadečku, když dojíždímě, šlapu zestoje. Druhý den u počítače klečím.

doplněno 14.05.15 07:05:

kolego laybore, je to opravdu o zvyku. Já se pohybuji hlavně auty, soukromým či služebním. Synek naopak na kole a ujet pro něj 100km je jako pro mne dojet do prvního obchoďáku.

Já trpím otlačeným zadečkem.

Ohodnoceno: 2x

Od: cyklista
Datum: 13.05.15 21:44

Co by mělo být s rozkrokem? :D

doplněno 13.05.15 21:47:

Aha, ale to tak hrozný nebude, ne? :D

Datum: 13.05.15 21:54

p.Milane - kde beretu tu jistotu ,

ono záleží velmi jestli se jede po rovinně nebo v kopcovitém terénu ,

kopce netrénovaný nezvládne ,

nemusí to udýchat a může chytit křeče .

doplněno 13.05.15 21:56:

bude protivítr a nadřete se jako na 60 km trati .

doplněno 13.05.15 22:02:

Před plánovanými 30 km si dejte jestli to půjde par dní předem několik km trénink , a uvidíte jak sebudete cítit

doplněno 13.05.15 22:15:

Jo , v okoli Pardubic jezdit na kole musí být paráda , rovinna jako prase , kdysi jsem bydlel týden v

hotelu u Zlaté štiky , ale jako host jsem se dopravoval MHD .

Ohodnoceno: 3x

Od: cysklista
Datum: 13.05.15 21:57

Prej je ta cesta spíše do kopce než z kopce :D

Datum: 13.05.15 21:48
30km musí ujet i důchodce s bypassem srdce.
S prckem (7 let) to dám v pohodě, a ani ho nemusím nutit.

Datum: 13.05.15 21:51

I přesto, když nejsem zvyklej, jezdit tak dlouhé cesty?

Datum: 13.05.15 21:55
Však se nebavíme o dlouhé cestě, ale jen o pouhých 30km.
V kopcích v terénu to může být trošku těžší, ale pokud to nejsou Alpy, tak i to lze relativně v pohodě.
Za dvě hodinky nemáte co dělat a celý den je před Vámi.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.05.15 11:30

Kamaráde, opravdu by mne zajímalo, kolik km ročně najedeš, když dokážeš psát takovéto nesmysly... Ostatně, jak jsem si všiml, píšeš je i v jiných rubrikách...Opravdu není nad tvé fundované rady. Já jnajedu na kole ročně 4-6,5 tisíce km, tak si myslím, že bych něco o tom mohl vědět. Jistě se nechá ujet 30 km, ale jde o to jakým tempem , v jakém profilu a jestli alespoň občas jezdíš. Jinak má pravdu Milan, bez tréningu to pozná tvůj rozkrok.A napsat "pouhých" 30 km bych si nedovolil.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.05.15 11:42

Kamaráde, před 7 lety jsem jezdil cca 6-9tis km/rok. Za posledních 7 let mám v součtu tak 800km.

Nicméně 50km dám stále zcela bez problémů (i s nadváhou co momentálně mám).

A to že 30km v mírném terénu (i s troškou kopečků - nevelkých) ujede i můj prcek kterému je 7 let také není výmysl.

Nevím tedy, proč by to neměl dát kterýkoliv relativně zdraví jedinec.

Takže si také myslím, že bych o tom něco mohl vědět.

doplněno 14.05.15 11:44:

P.S. synek se mnou těch 30km před dvěma týdny dal za 2h a 30 minut.

Datum: 15.05.15 08:49

Sám jako cyklista, vás jako cykllistu nějak nechápu. 30 km je opradvu relativní pohoda, ale pro netrénovaného půjde o hranici mezi pohodou a nepohodou na rozbolavělém zadku. V každém případě to jde ujet velmi snadno i v náročnějším terénu, jen si musí tazatel uvědomit, že si jako necyklista poté pár dní na sedlo kola asi dobrovolně nesedne. Nebál bych se toho. Hlavně máznout řetěz, aby spolu se zadkem neboleli i uši.

doplněno 15.05.15 09:18:

Oprava : ...nebolely uši.

Datum: 13.05.15 22:01
Pokud to nebude do kopce nemusel by to mýt problém, pokud si uděláte třeba 3 zastávky.
Také záleží jakou máte kondici , jestli třeba děláte jíný sport atd... Bude to makačka ale zvládnout se to dá.

Od: buss®
Datum: 13.05.15 22:02

A proč by neujel, možná z něj nesleze ale spadne. Dobu má přece neomezenou, že?

Datum: 13.05.15 22:03

Víceméně ano :)

Od: jfouf
Datum: 13.05.15 23:41

Obecně 30 km urazíte v pohodě, ale vlastním tempem. Jestli pojedete s nějakým cyklistou, co bude hnát jako o život, tak budete mít dost problém. No a jak již bylo zmiňováno, jestli nejste zvyklý na kolo, tak si druhý den (a ani pár dní potom) nesednete. :D

Datum: 13.05.15 23:57

Zdravím,
záleží na věku cyklisty a na typu jízdního kola.
Mladší to zvládne snáze i bez tréninku, starším už ta fyzička trochu ubývá, zvlášť pokud netrénují.
Co se týká typu kola - na horském si to neumím představit, na trekingovém kole ano (ale ne ve svém případě, dnešní kola se mi zdají strašně nepohodlná, protože jsou krátká, na můj vkus takové vysoké kozy).
Svoji cykloturistickou kariéru jsem kdysi začínal na sportovním Favoritu (kožené sedlo, řidítka "berany", vppředu jednotalíř, vzadu 4 kolečko) stál 1.200,-Kčs. Bylo mi 14, když jsem v roce 1976 poprvé sám vyrazil k dědovi na prázdniny bez jakékoli přípravy na trasu Hradec Králové - Hronov, přes Nové Město nad Metují (takže kopcovitý terén) - celkem 52km. Ujel jsem to za 2 hodiny 10 minut. A to jsme nijak nespěchal, ale jel jsem to bez přestávky. Doprovod mi měli dělat rodiče v autě, ale když mne nedojeli ani po 20km, vrátili se odmů, protože si mysleli, že jsem nevyjel z domu. Nakonec jsme se šťastně sešli v cili cesty. Kde jsou ty časy.
V 15 jsem si milého favorita svépomocí přestavěl na typ "cestovní favorit" - řidítka vlaštovky (sehnal jsme starší), vpředu byl už 2 talíř s "horským převodem" (takový malý převodník na lehčí výjezdy do kopců), vzadu zůstalo 4 kolečko, přibyl i takový speciální úzký nosič (za 35,-Kčs) na cestovní brašny (ty jsem dostal jako dárek k svátku, protože byly strašně drahé - stály 80,-Kčs). A začali jsme s kamarádem (ten měl "cesťáka" originál koupeného (za 1.400,-Kčs) jezdit cykloturistiku. Na silnicích jsme byli za exoty - všichni si na nás ukazovali:-D, protože jezdit na kole nebylo "in" jako dneska. Velmi záhy jsme přišli na to, že nejlépe se jezdí po silnicích 1. třídy, protože relativně pomalu jedoucí náklaďáky (jezdili cca 70km/h) za sebou dělají vzduchový pytel a vždycky nás pěkně "popotáhli". Ono jet na trasu s vybavením na táboření na nosiči (cca 20-30kg) dalo docela zabrat. Naše nejčastější trasy byly Hradec Králové - Hronov a Hradec Králové - Litomyšl (tam jsem měli prarodiče). Vzdálenost cca 50- 60km. Tábořit jsme jezdili (pokud to někdo znáte) do dnešní CHKO Toulovcovy maštale do skal.
Psal se rok 1982, když se nás domluvila parta (2 kluci + 2 holky), že pojedeme na kolách na dovolenou. Takže jsem si postavil za kolo speciální ultralehký (cca 3kg) jednokolový přívěs (s odpruženou vidlicí, blatníkem a světlem) na bagáž. Při testování vleku se děsně líbil - nabídek na odkup bylo až překvapivě. Nicméně přívěs absolvoval jen jednu dálkovou cestu - z dovolené v partě nakonec sešlo. Takže sem vyrazil sám (moje poslední dovolená před vojnou) - trasa na týden byla Hradec Králové - Litomyšl, Toulovcovy maštale (u městečka Nové Hrady), pak Skuteč, Chrudim, Sečská přehrada, opět Chrudim a Hradec Králové.
Z té poslední velké tůry mám jedinou fotku svého kola z té doby (1982), tak se podívejte, jak moje turistické kolo tenkrát v plné zátěži vypadalo (fotka je z křižovatky silnic na horizontu kopců nad přehradou (hrází) Seč směrem na Chrudim).

Od: kolista
Datum: 14.05.15 09:26

Ujede v pohodě, ale druhý den ho budou bolet nožičky a zadek. Nohy - nezvyklý pohyb a svaly budou bolet. Zadek se musí "osedět" a napoprvé 30 km bude bolet. Druhých 30 km týden potom už bude v pohodě.

Ono i kdyby všechny kopce tlačil, po rovině se potácel a z kopce seděl jak balík tak to bude trvat max. 4 hodiny...

Lepší je párkrát předtím vyjet třeba na 5 - 10 km aby si tělo zvyklo.

Spíš je problém brzdění (zaflekuje přední a přeletí řídítka), zatáčení (bojí se naklopit v zatáčce a nezatočí), defekt (píchne a neví co s tim, tlačí až do cíle), oblečení (zmrzne nebo se zpotí), a auta (nedání přednosti, kamion předjede a s kolařem to strčí nejdřív od auta a pak přicucne k autu)... Přilbu a rukavice (hlava moc nevydrží. Většina pádů se chytá dlaněma a sedřený dlaně nic moc ;)

Přeju hezký výlet.

Od: kutululu
Datum: 14.05.15 09:59

30km je tak akorát a zvládnete to levou zadní. Moje vyjížďky na kole se vždy pohybují max okolo 30km za den. Je tedy pravda, že alespoň den předem si zajedu alespoň 10km, abych se rozjezdila. Dokonce jsme jednou vyrazili s přáteli na výlet, kde 12km bylo jen do kopce, ale opravdu strmého kopce a zrovna bylo 30 stupňů ve stínu, a to že nejsme žádní aktivní cyklisti, spíše rekreační a na kolo vyrazíme tak 5x do roka. Zvládli jsme to bez úhony, sice jsme čtvrtku cesty kolo tlačili před sebou, ale zadek nás bolel úplně stejně jako kdyby to bylo po rovině a nohy tedy vůbec. Hodně záleží na tom nepřecenit své síly, jet si podle svého tempa, nešlapat silově a správně dýchat, a pak by Vás nemělo nic bolet.

Datum: 14.05.15 12:06

dokáže ujet i 90km, ale pak už nedokáže ani stát, nohy bolí i vleže a ještě druhý den mě bolely. Třetí den už dobrý. *smich*

Datum: 14.05.15 14:20

Ale ano, ujede, jen to není bez následků. Já po zimě (=půl roku nicnedělání) mám s 30km maličký problém, jak píší všichni, ke konci bolí nohy, nechce se, druhý den je to trochu opruz, ale když se protáhnou svaly, ujde to. Pak zbývá už jen ten zadek, no.

Pokud si chcete a můžete dát nějakou předpřípravu, doporučuji min. 3 dny předem, aby zadek stihl přestat bolet, protože sednout na to kolo druhý den znova a jet více... ne, díky :-D

Datum: 14.05.15 17:32
No tak panove, tazatel se neptal jak jste na tom vy, ale zda to ujede. Moje odpoved je, ze to ujede.
Ohodnoceno: 3x

Datum: 14.05.15 17:33

bruku, správně, máte pravdu. Neptal se na to, jak to ujedou zdatní trénovaní, každodenní jezdci.

Datum: 14.05.15 21:46
Ujedete. Úplně v klidu pohodovym tempem cca 1.5-2 hodinky. Dle sedla a vašeho pozadí může protestovat prdel, ale myslím, ze za tu krátkou dobu si toho ani nevšimne. Jinak nohy bolí jen ty, kteří neumí šlapat ;)

Datum: 14.05.15 22:25

Cyklisto, kolik je Vám let? Pokud jste zdravý, tak to dáte. Uděláte si výlet, nikam nebudete pospíchat. Někde dvakrát-třikrát zastavíte, pokocháte se krajinou. Nebo se někde na zahrádce napijete či osvěžíte zmrzlinou.

Nezapomeňte 15 tam a 15 zpět. Nebo můžete vyjet vlakem a těch 30 pěknou trasou zpět. Naplánujte trasu na mapách, já chodím na seznam, je tam i převýšení. Když bude kvalitní sedlo, tak třeba ani nebude zadek bolet a druhý den si řeknete, že něco přece vydržíte.

Já před velkým kopcem slézám, ale pokud máte dobré kolo a převody, tak se toho nebojte. Pokud pojedete někde kousek v provozu, tak si oblékněte bezpečnostní vestu. A užijte si to v klidu, budete mít jistě čas dívat se okolo.

Datum: 15.05.15 08:56

Nedejte na vědecká pojednání. Ujedete to v pohodě a bude-li partička, tak to strašně rychle uteče. Otlačený zadek je samozřejmostí, ale fakt není 30 km žádný problém. Musíte se těšit a pak je to radost z jiného pohybu.

Datum: 15.05.15 09:17

Jednou jsem jela 10 km, skoro po rovince. Trvalo to asi 2,5 hodiny a málem jsem umřela. Nějak se mi ale podařilo dojet i nazpátek :D (po asi 4 hodinové pauze). Takže asi takhle u netrénovaného jedince, který na kolo sedne jednou za uherský rok.

Datum: 15.05.15 11:25

10 kilometrů za 2,5 hodiny? To už by bylo jednodušší jít volnějším tempem pěšky a netahat se při tom s kolem...

Datum: 15.05.15 21:10

To jste se asi spletla v pozorování času. Vycházejí mi 4 km za hodinu, přičemž má klidová chůze je kolem 6 km/h. V rychlosti 4 km/h by jste měla potíže se na kole vůbec udrřet.

Datum: 19.05.15 23:49

Pro Kolikokoli : Pět kilometrů jsem chodila za 1 hodinu jako dítě v páté třídě. Chodila jsem za babičkou, bylo to 5 km, protože když se někdy jelo autobusem, tak tam to bylo vyznačeno. To kolo bylo opravdu přítěž.

Sedm kilometrů jsme ušli o víkendu procházkou za dvě a půl hodiny s malým dítětem, ušlé metry měřil telefon.

Datum: 15.05.15 11:17

Ahoj, je mi padesát a z Hradiště do Boleslavi a zpátky, což je celkem asi 30km jedu bez nějakého vyčerpání. Jedna cesta mi trvá hodinu, takže tam a zpátky za dvě hoďky a to mám kolo z Kauflandu za 3 000Kč. Jedu v klidu, čučím po zahrádkách a "kochám se". Fakt je, že jelikož mimo jiné jezdím na koni, tak nemám zadní část těla moc choulostivou... :o)

Datum: 15.05.15 11:23

Vlastním tempem určitě. Je to ale též otázka terénu. 30 km není žádná velká vzdálenost. Možná pěšky, to už by mohl být pro někoho problém.

Datum: 15.05.15 11:59

dokáže, ale chudáci jeho svaly druhý den :)

Datum: 15.05.15 12:10

30 km na kole je jako cca 10km pěšky. Jestliže to není z kopce do kopce a nejedete to s někým, kdo jinak denně našlape 100km jako nic, tak to v pohodě dáte.

Datum: 15.05.15 20:26

Svaly bolí jen začátečníky, kteří šlapou silově, drtí těžký převod

Datum: 18.05.15 11:35

cyklisto tož jak jsi dojel etapu? Všichni tady jsou nervózní

doplněno 19.05.15 21:30: Aha Do te doby upadnes v zapomeni Sis mohl dát aspoň na zkoušku, né? Do te doby já budu mít nejmíň o dva tisíce víc. Nic to není...

Datum: 19.05.15 16:20

Etapa se jede až v půli června :)

Datum: 19.05.15 22:38

To si nechám až naostro :D. Ale jinak díky :)

Od: ar
Datum: 19.05.15 23:42

Tak na kolo určitě naostro.;)

Od: dam®
Datum: 20.05.15 00:01

Proč znevažovat, 30km denně není průšvih, navíc nevíme na jakém kole. Přes republiku se jezdí 1000 mil a nikdo nevzdává pro nechtíč, občas pro zdraví, vyjímečně. Jediné přání úspěchu všem co se nebojí zkusit nezvyklost a chtějí posoudit sebe sama jinak než v křesle u klávesnice.

doplněno 20.05.15 00:06:

VŠEOBECNĚ -šem sporťákům, ... taky jste začínali co by elévové, tak se nechovejte jako 3+ a raději raďte a machrování si nechte pro vaše možná poslouchající.

Od: ar
Datum: 20.05.15 01:27

A mohl by jste mi prozradit co je za znevažování, pokud napíšu, že na kolo určitě naostro.

Kdyby jste byl malinko v obrazu, tak rozhodně víte, že většina, co to na kole bere vážněji, jezdí naostro. Není nic horšího než zapařená a opruzená ... z bavlněného prádla.

Datum: 20.05.15 09:57
Možná je to dáma
doplněno 22.05.15 19:12: Tak to nechápu, proč te tak hnulo to naostro

Datum: 22.05.15 18:11

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.