Hydraulické brzdy problém

Od: Datum: 07.05.15 21:27 odpovědí: 4 změna: 15.05.15 20:35

Zdravím mám takový problém. Před dvěma týdny jsem si koupil kolo na kterém jsou brzdy značky Tektro (hydraulické). Dnes jsem poprvé jel delší trasu v prašném prostředí a vše bylo v pořádku. Poté jsem kolo jen opláchl vodou. Asi po třech hodínach jsem se jel ještě jen tak projet a hodně jsem brzdil a najednou mě v obou brzdách jak přední tak i zadní začalo jak kdyby bouchat(klepat) a cukat a když jsem sáhl na kotouče byly šíleně horké, že na nich nešlo udržet ruku. Probíhalo to tak, že jsem jel z kopce a začal pomalu brzdit a až už jsem dojíždel a hodně tlačil na brzdy v tu chvíli začal onen problém, který jsem popisoval. Chtěl bych se zeptat jestli je to vada destiček nebo kotoučůa mám zvažovat reklamaci, nebo je to součást nějakho zajetí brzd? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.05.15 22:29
avatar

Právě sis možná zlikvidoval kotouče a destičky - na ně se nesahá (za 1. si je zamastíš a bude ti to pak hůř brzdit a za 2. se můžeš spálit)! A ten zvuk nahraj, vůbec nevím co máš na mysli.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 12.05.15 22:54

Zdravím,kupte čistič brzd bez acetonu a brzdy vyčistěte (nestříkejte zbytečně na osu kola-udělejte kartonový kryt). Kolo se vodou moc neoplachuje, neboť to vymívá mazivo. Raději kbelík s vodou, trochu Cyklostaru do něj a houbou naměnit a nechat působit. Potom mokrou hdrou stírat pěnu do kbelíku s vodou a nchat uschnout. Na kotouče se nesahá, ale nějak extrémní problém to nebude, pokud jste ovšem brzdy neutekl. Během zajíždění se musí pustopovat pomalu, žádné extrémní sjezdy, brzdit přerušovaně a po zastavení pustit páčky, ať se kotouč nezvlní. Jinak Tektro brzdy nejsou nic moc, možná by byly lepší klasický "V" brake.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aroff
Datum: 14.05.15 23:25
Víte ono záleží jakou řadu brzd od Tektro máte a hlavně jaké jsou kotouče. Levné kotuče se často po ohřátí zvlní a pak to "kope". Tipuju, že máte polymerové (organické) destičky a to také není to pravé ořechové. Doporučuji investovat do kvalitních kotoučů a místo polymeru dát sintrované (kovokeramické) destičky.U kvalitích brzd,kotoučů a destiček, stačí mačkat páčku jedním prstem a není potřeba nikterak tlačit. Jeszdíte-li často ostřeji z prudkýh kopců dejte 180 kotouče, nebo alespoň na předek (lepší je oba). Lépe odvádějí teplo a jsou účinější.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 15.05.15 20:35

Zdravím, sintrované destičky žerou více kotouče a lépe brzdí při vyšších telotách, organiky naopak. pokud není závodník, organiky stačí-jen je třeba, pokud to upekl, osmirkovat sklovitou vrstvu(jemný smirek a lehce).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.