Dámské krasobruslařské brusle

Od: Datum: 04.02.13 01:16 odpovědí: 7 změna: 13.02.13 07:03
avatar

Zdravím, :)

Nejsem sice žádná krasobruslařka, ale bruslím velmi ráda a zkouším i různé jednoduché piruety a skoky. Dříve jsem měla staré kožené brusle, poměrně vysoké a měkké.S nimi se mi podobné pokusy celkem dařily *smich*, avšak od té doby, co jsem si koupila nové (z umělé koženky, nižší a dost tvrdé) se to dost zhoršilo (nedaří se mi pořádně vyskočit). S největší pravděpodobností mám špatnou techniku skoků (určitě) - ale je možné, že na tom mají jistý podíl i ty brusle?

Zajímalo by mě, jaké brusle mají profesionální krasobruslařky (t.j. jsou-li k takovým účelům vhodné i "tvrdé" brusle).

Ptám se čistě teoreticky; nové brusle si kupovat nebudu. Jsou dost drahé.

Děkuji za odpovědi!

Ps.: nyní mám tyto brusle (stejnou značku) - http://img3.hyperinzerce.cz/x…ske-brusle-botas-juliet-1.jpg

dříve jsem měla takové, leč, bohužel, dosloužily - http://obrazek.pixmac.cz/4/st…y-pixmac-obrazek-81225821.jpg


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.02.13 06:21
avatar

Je to těmi bruslemi. Máte je z bazaru po někom? Vím, že jde taky o peníze ale od bruslí v této cenové relaci nemůžete očekávat moc. Tady toto tvrzení pociťujete doslova na vlastní kůži. Kvalitnější brusle jsou tepelně tvarovatelné tak, že vám je v servisu naformují na váš tvar nohy. Teda nevím jak u kraso, ale u hokeje a rychlobruslení ano. Anebo se samy vytvarují (sednou si) po delší době bruslení-ovšem po sundání jdou zpět do původního tvaru.

doplněno 04.02.13 06:24:

Píšete, že je máte nové. Podívejte se do návodu k údržbě, jestli se nedají vytvarovat. Jinak to přetrpět a možná si časem sednou.

doplněno 04.02.13 06:29:

Ještě to může být odlišnou technikou šněrování mě tak napadlo. Zkuste ve špičce tolik nedotahovat, v nártu dotáhnout pevněji a nahoře jak jsou háčky opět volněji, aby byla nějaká flexibilita v kotníku. Ono pokud umíte už bruslit, tak není potřeba dotahovat nad kotníkem, ten může být zcela volný. Já utahuju hokejové brusle jen po nárt, zbytek nahoře nechávám zcela bez tkaniček.

doplněno 04.02.13 06:32:

Nějak takto:

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.02.13 23:08
avatar

Moc díky za odpověď!

No, problém je v tom, že ty brusle mi na noze sedí velmi špatně. Jsou mi i docela velké (koupila jsem si větší, abych si mohla vzít více ponožek *hi*, ale teď si nejsem jistá, nakolik to bylo správné). Ale s tím šněrováním zkusím něco udělat.

Mimochodem (vidím, že se v tom vyznáte), měla bych ještě jednu otázku. Chodím jako dozor bruslit s dětmi a mládeží z jednoho sdružení. Pro děti tam k těmto účelům máme staré chlapecké hokejové brusle (kožené), které mají velmi nízké šněrování, nahoře je jen taková úzká kožená výztuž bez háčků, přičemž jen zezadu. Šněrování sahá přesně po kotníky. Potíž je v tom, že většina z těch dětí bruslit neumí a jsou neustále na zemi, a já osobně mám dost velké obavy, aby si něco neudělaly s kotníkem. Jsou takové brusle vůbec bezpečné (t.j.vyhovují současným požadavkům na bezpečnost)?

Od: ar*
Datum: 05.02.13 00:09

Dovedu si celkem dobře představit ty staré "kanady". Ty jsou opravdu nevodné, zcela jistě budou "vyčvachtané" a pak si děti ničí kotníky. Druhá věc je, že tam budou ještě staré plechové nože (v drtivé většině na konci brusle bez ochrané krytky), které mají jinak položené těžiště bruslaře oproti modením nožům. Staré plechové nože jsou vyšší a mají těžiště spíše na špičce. Nové nože jsou nižší a májí těžiště lépe rozlžené mezi špičkou a patou. Prostě ty brusle vyhodit, to je šetření na nepravé místě.

U vašich bruslí nebude problém, že jsou boty "tvrdé" (pevné) to je správné, ale velikost boty. Brusle nesmí být volné. Druhá věc je, že i vaše starší nože jsou možná na patě vyšší oproti novým nožům. Taky je potřeba porovnat jakou mají staré a nové nože kolébku. Dříve se dělala větší.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.02.13 06:04
avatar

Pro děti, které se učí bruslit, jsou boty, které nemají zpevněný kotník, zcela nevhodné. A nejen pro děti, ale i pro dospělé. Proto padají. Začátečníci nemají ještě kotníky tak vytrénované, aby si mohli dovolit jezdit bez jeho fixace. U pokročilých či výborných bruslařů už problém není. Všimněte si rychlobruslařských bot, ty jsou nízké jako lodičky, ale začátečník by si na tom jen vykloubil kotník. Nízké jsou tak proto, aby jezdec měl co nejefektivnější odraz. Zkušený bruslař nespadne ani v nezavázaných bruslích.

U těch dětí je opravdu nebezpečí, že si mohou vyvrtnout kotník. Vaše obavy jsou zcela na místě a pokud zdůrazníme zranění dětí, tak mimo to pro vás jako dozor či sdružení z toho mohou vyplývat právní důsledky za používání nevyhovujících sportovních pomůcek. Doporučuji vám, mějte sportovní náčiní ve vyhovujícím stavu. Staré krámy vůbec dětem nedávejte. Jen se divím, že bruslařské sdružení nemá nějakého člověka, který by o těchto věcech měl něco vědět.

Chodíval jsem na inline závody, tam vám bez helmy nepovolili start. U nás v inline školičce si instruktoři k tréninku děti bez přileb a chráničů kolen, loktů a zápěstí vůbec nepřevezmou.

doplněno 05.02.13 06:11:

Ještě k těm ponožkám. Čím více ponožek do boty dáte, tím hůře. Brusle se nasazují na JEDNY kvalitní sportovní ponožky, které dobře vstřebávají pot a ne na silonové onuce z tržnice. Pokud jsou vaše brusle větší ve smyslu toho, že máte volnější špici, tak to není taková hrůza. Naopak, je to vhodné kvůli proudění krve. Pokud je máte do šířky, zkuste dotáhnout kolem nártu, jak jsem nakreslil. A ponožky jen jedny kvalitní.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.02.13 13:47
avatar

Sdružení není bruslařské, ale pro děti ze sociálně narušeného prostředí - to samozřejmě nic nemění na tom, že by se jim ty brusle dávat neměly. :( Já, bohužel, nejsem ten člověk, který by o tom rozhodoval, ale pokusím se v tomto směru nějak zapůsobit.

Od: diana
Datum: 12.02.13 21:34

Dobrý den,mám dceru 2,5 roku a nemohu na ni sehnat bílé klasické brusle.Paní ke které se bude dcera učit brusle chce aby měla tyhle.Dcera velikost bot má 23/24 noha 14,5 cm.nikde jsem takové brusle nenašla na internetu jenom kačenky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.13 07:03
avatar

http://www.sportobchod.cz/brusle-ccm-tyke-expandable.htm

Tady máte vel 26-něco přes 17 cm. Správná velikost se vybírá o 1/2 cm větší což jsou 3/4 EU normy ale nezapomeňte, že dítěti noha poroste. Ovšem nesmí se mu noha v brusli viklat! Ony tyto brusle se nevyrábí pro tak malé děti, ale až od věku tak 4 let. Právě kačenky jsou určeny k prvním krůčkům, dítě si musí zvykat na pro něj neznámý druh pohybu. Klasické brusle by mělo dítě obouvat až podle jeho schopností a konstituce. No ale pokud paní instruktorka ví, kde takové brusle sehnat, tak jistě poradí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.